لیپوماتیک شکم درقم یکی از پر طرف دار ترین عمل های زیبایی و پیکر تراشی محسوب می شود . بسیاری از افراد که با رژیم های غذایی تا  حدی لاغر می شوند ولی تغییری درچربی های شکم آنها ایجاد نمی شود این افراد  می توانند از طریق عمل لیپوماتیک شکم  چربی های اضافی شکم را خارج کنند و همچنین با انجام عمل لیفت می توانند پوست اضافی را بر داشته و به بدنی ایده آل دست پیدا کنند.

مزایای انجام لیپوماتیک شکم درقم

– انجام‌ عمل لیپوماتیک دارای مزایای بسیاری است. در این روش  یک عمل سر پایی محسوب می شود ، احتمال آمبولی بسیار بسیار کم است.

– باعث یک نواخت شدن چربی ها زیر پوست می شود.

– به دلیل محدود بودن سوراخ های روی پوست احتمال عفونت بسیار پایین است.

– در عمل لیپوماتیک دوره بهبودی بسیار کمتر از دیگر عمل های پیکر تراشی است و همچنین نسبت به عمل لیپوساکشن درد و تورم آن بسیار کمتر است.

– در عمل لیپوماتیک نیاز به بستری شدن در بیمارستان را ندارد و نسبت به دیگر عمل های پیکر تراشی دوره نقاهت آن کمتر است .

کاندید های مناسب عمل لیپوماتیک شکم درقم

▪ افرادی که دچار چاقی موضعی دارند.

▪ افرادی که دارای سلامتی کاملی هستند.

▪ افرادی که با ورزش و رژیم چاقی موضعی آن ها رفع نشود.

نحوه انجام لیپوماتیک شکم

برای لیپوماتیک شکم  در ابتدا توسط جراح نواحی نشانه گذاری می شود تا با توجه به این نواحی فرآیند تخلیه چربی صورت گیرد  تخریب و تخیله چربی در روش لیپوماتیک با استفاده از لوله کانولا صورت می گیرد . در نواحی نشانه گذاری شده شکافت های ریزی ایجاد می شود تا لوله کانولا وارد بافت چربی شود ، این شکافت ها در حد 2 تا 3 میلی متر می باشد بنابرین نگران جای برش ایجاد شده نباشید .

لوله کانولا با حرکات ارتعاشی بدون اینکه حرارتی ایجاد کند بافت چربی های اضافی را تخریب می کند ، چربی های تخریب شده با استفاده از این لوله از ناحیه مورد نظر خارج می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم

به طور کلی  بروز درد درعمل لیپوماتیک ، عادی و طبیعی است و جای نگرانی برای فرد ندارد ؛ بیماران جهت کاهش درد ناشی از این عمل می توانند پس از اجازه از پزشک مسکن مصرف کنند.

-بعدازعمل لیپوماتیک شکم فرد، باید تا مدتی از گن های مخصوص استفاده کند.

-خروج خونابه از ناحیه زخم در روزهای ابتدائی پس ازعمل لیپوماتیک ، عادی است و پس از گذشت چند روز به طور کامل از بین خواهد رفت.

– بیماران در دوران نقاهت لیپوماتیک ، باید از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند.

-بیماران در دوره نقاهت عمل لیپوماتیک ، باید از استراحت مطلق خودداری کنند ؛ توصیه می شود آن ها به آرامی در منزل راه بروند ؛ چرا که پیاده روی ، به تسریع در روند خروج خونابه ها کمک می کند.

عوارض لیپوماتیک

تورم و کبودی قسمتی که چربی های آن خارج شده اند، از جمله معایب این روش می باشد. البته این تورم و کبودی مدت دار نیست و پس از چند روز برطرف می شود.
بعد از انجام لیپوماتیک شکم شما بعد از دو الی سه می توانید کارهای روزانه خود را انام دهید  اما به این معنا نیست که بیمار می تواند هر فعالیتی که بخواهد را انجام دهد. بلکه باید از فعالیت های سنگین خودداری کند.
پس از عمل لیپوماتیک شکم، پوشیدن گن ضرورت دارد. این کار به مدت ۹ هفته انجام می شود که گاهی برای بیماران سخت و دشوار است.
خطر آمبولی یکی از مواردی است که به تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. در صورتی که پزشک در کار خود مهارت نداشته باشد، احتمال این عارضه افزایش می یابد.

لیپوماتیک پهلو

چاقی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد حتی با رژیم غذایی سنگین نمی توانند این موضوع را برطرف کنند.پهلو می تواند در زیبایی ظاهری شما تاثیر به سزایی داشته باشد به صورتی که با کاهش سایز در این منطقه می توان اندامی کشیده تر داشته باشید .لیپوماتیک که یک روش نوین برای لاغری موضعی است می تواند با خارج کردن چربی های این ناحیه پهلو شما را به صورت یک دست وزیبا در بیاورد.

مزایای لیپوماتیک پهلو

شما زمانی که از روش لیپوماتیک برای لاغری پهلوی خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.

همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.

احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در روش لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

عمل لیپوماتیک پهلو و شکم چیست؟

لیپوماتیک پهلو و شکم یک روش جراحی است که با هدف ساکشن یا خارج کردن چربی های شکم و پهلو انجام می شود. لیپوماتیک یکی از انواع روشهای لیپوساکشن محسوب می شود.

بیشتر افرادی که برای جراحی خارج ساکشن چربی مراجعه می کنند قصد انجام ناحیه شکم و پهلو خود را دارند. جراحی این ناحیه نسبت به سایر قسمت های بدن مرسوم تر است.

همان گونه که می دانید شکم و پهلو از مستعد ترین نقاط بدن برای تجمع و ذخیره چربی اضافه بدن است و بدن کالری بدون استفاده خود را به شکل بافت چربی در این ناحیه ذخیره می کند.

افراد بسیاری خواهان سطح صاف وعضلانی برای شکم و پهلوی کاملا خوش فرم هستند. اولین اقدامات مورد نیاز برای داشتن ظاهر مناسب پهلو و شکم، انجام ورزش مداوم و رژیم غذایی متعادل است. داشتن پشتکار در این زمینه باعث می شود که فرد در نهایت به هدف خود برسد.

لیپوماتیک یکی از روش های پیکرتراشی است که فاکتورهای متفاوتی را برای تعیین هزینه دارد و نمی توان هزینه ثابتی را برای آن اعلام کرد. هر فردی شاخص توده چربی منحصر به فرد خود را دارد و پزشک متخصص بر اساس توده چربی بدن بیمار هزینه نهایی را اعلام می کند.علاوه بر میزان توده چربی، ناحیه مورد نظر برای انجام لیپوماتیک نیز هنگام تعیین هزینه در نظر گرفته می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *