آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟ انجام تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه، هر دو روش برای افزایش حجم سینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و باید با توجه به وضعیت و نیاز هر فرد، روش مناسب برایش انتخاب شود. در زیر به مقایسه این دو روش پرداخته می‌شود:

تزریق چربی به سینه:

 • مزیت: در این روش از چربی خود بدن شما برای افزایش حجم سینه استفاده می‌شود که برای بسیاری از افراد جذابیت دارد.
 • مزیت: بدون مصرف هرگونه ماده شیمیایی انجام می‌شود.
 • معایب: این روش نیازمند چندین جلسه تزریق است و در برخی موارد ممکن است نتایج نهایی کاملا قابل پیش‌بینی نباشد. همچنین، احتمال جذب نشدن بخشی از چربی تزریق شده و بازگشت به وضعیت قبلی وجود دارد.

پروتز سینه:

 • مزایا: این روش می‌تواند حجم سینه را به شکلی دقیق و قابل پیش‌بینی افزایش دهد.
 • مزایا: نتایج آن نسبتاً دائمی هستند.
 • معایب: این روش به مصرف مواد شیمیایی نیاز دارد که برخی افراد ممکن است به آن‌ها حساسیت داشته باشند. همچنین، نیازمند عمل جراحی است که ممکن است خطرهایی مانند عفونت، خونریزی و آسیب به بافت‌های اطراف را به همراه داشته باشد.

با توجه به این موارد، انتخاب روش مناسب برای افزایش حجم سینه باید با توجه به وضعیت و نیاز هر فرد تعیین گردد.

چه کسانی مناسب پروتز سینه هستند؟

پروتز سینه یک روش جراحی است که برای افزایش حجم سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به عنوان یک راهکار جهت بهبود اعتماد به نفس و رضایت از بدن برای برخی از افراد مناسب است. در زیر به برخی از کسانی که ممکن است مناسب پروتز سینه باشند، اشاره می‌شود:

 1. افرادی که به دلیل عوامل مختلف از جمله بارداری، شیردهی، کاهش وزن، پیری و… از حجم سینه خود راضی نیستند.
 2. افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی یا افزایش سن، حجم سینه خود را از دست داده‌اند.
 3. افرادی که به دلیل عوامل پزشکی مانند سرطان سینه، نیاز به جراحی از جمله بیماران پس از بیماری و… هستند.
 4. افرادی که حجم سینه‌هایشان نامتناسب با بدن یا فرم غیر مناسبی دارند.

با این حال، قبل از تصمیم گیری برای انجام پروتز سینه، باید با پزشک خود مشورت کرده و ریسک‌ها، مزایا و معایب این روش را بررسی کرده و از آن‌ها آگاه شد. همچنین، باید مطمئن شوید که شرایط شما برای انجام این روش مناسب است و نسبت به عوارض جانبی و مشکلات پس از جراحی مطلع شوید.

آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟

چه کسانی مناسب تزریق چربی به سینه هستند؟

تزریق چربی به سینه یک روش غیرجراحی است که به عنوان یک جایگزین برای پروتز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کسانی که ممکن است مناسب برای تزریق چربی به سینه باشند، اشاره می‌شود:

 1. افرادی که قصد افزایش حجم سینه را دارند اما نمی‌خواهند جراحی انجام دهند.
 2. افرادی که به دلیل عوامل مختلف از جمله بارداری، شیردهی، کاهش وزن، پیری و… از حجم سینه خود راضی نیستند.
 3. افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی یا افزایش سن، حجم سینه خود را از دست داده‌اند.
 4. افرادی که پس از جراحی سینه، احساس ناهماهنگی در حجم سینه‌های خود دارند.
 5. افرادی که از پروتز سینه در گذشته استفاده کرده‌اند و اکنون نیاز به بازسازی و بهبودی از حالت قبلی دارند.

با این حال، همانند پروتز سینه، قبل از تصمیم گیری برای انجام تزریق چربی به سینه، باید با پزشک خود مشورت کرده و ریسک‌ها، مزایا و معایب این روش را بررسی کرده و از آن‌ها آگاه شد. همچنین، باید مطمئن شوید که شرایط شما برای انجام این روش مناسب است و نسبت به عوارض جانبی و مشکلات پس از تزریق چربی مطلع شوید.

تزریق چربی به سینه

ماندگاری پروتز سینه نسبت به تزریق چربی به سینه

ماندگاری پروتز سینه و تزریق چربی به سینه به طور قطع متفاوت است. پروتز سینه، عمدتا از سیلیکون یا مواد دیگری ساخته شده است که با توجه به نوع مصنوعات و کیفیت ساخت، ممکن است بین ۱۰ تا ۲۵ سال ماندگاری داشته باشد. با این حال، در بعضی از موارد ممکن است نیاز به جراحی دوباره برای تعویض پروتز سینه باشد.

در مقابل، ماندگاری تزریق چربی به سینه ممکن است کمی کوتاه‌تر باشد. با توجه به نوع تزریق و مقدار چربی که تزریق می‌شود، نتایج ممکن است بین ۱ تا ۳ سال دوام داشته باشد. با این حال، این روش ممکن است نیاز به جلسات تزریق چربی مکرر داشته باشد تا نتایج بهینه حاصل شود.

همچنین، لازم به ذکر است که ماندگاری پروتز سینه و تزریق چربی به سینه بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع روش انجام، نوع مصنوعات استفاده شده، رعایت نکات پس از عمل و عوارض جانبی دارد. به هر حال، برای انتخاب مناسب‌ترین روش برای خود، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

آیا لیفت سینه هم زمان با پروتز سینه قابل انجام است؟

بله، امکان انجام لیفت سینه همزمان با پروتز سینه وجود دارد. در واقع، برخی بیماران به دلیل کاهش تناسب و ترومای سینه‌های خود، به همزمان از این دو روش برای به دست آوردن نتیجه دلخواه استفاده می‌کنند.

هنگامی که لیفت سینه و پروتز سینه همزمان انجام می‌شوند، ابتدا لیفت سینه انجام می‌شود تا به سینه‌ها شکل و تناسب داده شود و سپس پروتز سینه درج می‌شود تا اندازه و حجم مطلوب به سینه‌ها اضافه شود.

با این حال، برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا لیفت سینه و پروتز سینه همزمان برای شما مناسب است یا خیر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و بر اساس شرایط خاص شما و اهداف درمانی خود، راهکار مناسب را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *