بهترین جراح پلک در تهران جراحی است که  با توجه به مهارتهای  کافی ودانش کافی که در زمینه این نوع جراحی دارد بهترین جراحی را انجام دهد به گونه ای که بیماراز نتیجه جراحی رضایت کامل داشته باشد وهمچنین جراح خوب در تهران باید درهنگام مشاوره برای  جراحی صداقت لازم را با بیمار خود داشته باشد و در جلسه مشاوره آگاهی های  لازم را به بیمار خود بدهد تا بیمار در مورد جراحی دید آگاهانه داشته باشد.

انتخاب بهترین جراح پلک در تهران

روشهای مختلفی برای انتخاب جراح پلک خوب در تهران  وجود دارد زیرا جراحان زیادی درزمینه جراحی پلک فعالیت دارند و به همین دلیل انتخاب جراح پلک خوب را برای شما مشکل کرده است.

یکی از روشهای که به شما کمک می کند که  بهترین جراح پلک در تهران را انتخاب کنید صحبت با بیماران است که قبل از شما این جراحی را انجام داده اند.

دیدن نمونه کار های پزشک نیز به شما درانتخاب جراح پلک کمک می کند.سابقه و تجربه جراح  را نیز در انتخاب جراح در نظر بگیرید همچنین مشاوره با وی نیز شما را در انتخاب جراح پلک خوب در تهران  کمک می کند.

چه کسانی برای جراحی پلک مناسب هستند

افرادی که دز بالای چشم خود افتادگی دارند برای نمونه افراد مناسبی برای  جراحی پلک هستند افتادگی پلک از دلایلی است که در دید شما محدویت هایی ایجاد می کند زیرا پوست اضافی روی پلک بالا  ایجاد پف چشم در بالای چشم می شودکه این پف چشم باعث می شود ظاهر فرد خسته و ناراحت  نشان  داده شود.

افراد با پف زیر چشم نیز برای این جراحی مناسب هستند همان گونه که  گفته شد با افزایش سن، در زیر چشم افراد پف ایجاد می شود و باعث سستی  پوست و بافت زیر چشم ها می شودو همین امر ازدلایلی جراحی پلک در افراد می شود زیرا  باعث ایجاد یک ظاهری پیر برای فرد شود.

نتیجه جراحی زیبایی پلک

نتیجه نهایی جراحی زیبایی پلک را می توان بعد از چندین ماه مشاهده نمود. بعد از جراحی پلک اطراف چشم ها مقداری متورم خواهد بود که امری طبیعی است و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.

محل های برش خورده جراحی پلک به تدریج کم رنگ خواهند شد و نتیجه جراحی زیبایی پلک ها دائمی خواهد بود. قابل ذکر است که گذر زمان نیز باعث ایجاد تغییراتی خواهد شد که پلک ها تاثیر پذیر ترین قسمت صورت هستند.

برخی از ویژگی های بهترین جراح پلک در تهران

 • دارای سابقه درخشان باشد.
 • دارای رضایت بالای بیماران بعد از انجام جراحی
 • داشتن جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک
 • ارائه راهنمایی و گفتن اقدامات لازم بعد از جراحی زیبایی پلک
 • داشتن صبر و حوصله برای ارائه راهنمایی و پاسخ به سوالات افراد متقاضی
 • مهارت و علم لازمرا  برای انجام جراحی پلک داشته باشد.
 • داشتن نمونه کار در خصوص جراحی پلک

عوارض جانبی و خطرات جراحی پلک چیست؟

در صورتی که این جراحی توسط بهترین جراح پلک در تهران انجام شود به ندرت عوارضی برای شما اتفاق خواهد افتد اما می توان گفت که خطرات عوارض جانبی جراحی پلک به شرح زیر می ‌باشد:

 • واکنش به داروی بیهوشی از قبیل واکنش آلرژیک و مشکلات مرتبط با تنفس
 • خونریزی که می‌‌تواند منجر به تشنج شود.
 • تشکیل لخته خون که می ‌تواند زندگی فرد را به خطر بیاندازد.
 • عفونت

دوران نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

-بخیه ها جراحی پلک معمولا با نخ های قابل جذب انجام می شود  و نیاز به کشیدن آنها نیست. بستری بیمار هم ممکن است از نصف روز تا حداکثر یک شب متغیر باشد.

-علاوه براین بلافاصله بعد از جراحی، بیمار قادر به باز کردن چشم هایش خواهد بود و تنها ممکن است تا چند روز ورم و کبودی دور چشم داشته باشد، بنابراین بهتر است دو روز در منزل استراحت کند.

-استفاده از کمپرس یخ نیز ب بلافاصله بعد از عمل می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. آب زدن به چشم ها بعد از ۴۸ ساعت اشکالی ندارد، همچنین در چند روز اول موقع خوابیدن سر تخت باید با زاویه ۳۰ درجه بالاتر باشد.

-میزان تورم در عمل های مختلف، متفاوت است. ورم های شدید و کبودی ها معمولا طی دو تا سه هفته اول رفع می شوند. ورم های متوسط نیز بعد از حدود سه ماه در ناحیه پلک و صورت اصلاح می شوند. نتیجه نهایی اعمال جراحی پلک هم معمولا بعد از ۶ تا ۱۰ ماه به طور کامل قابل مشاهده است.

جراحی زیبایی پلک نزد چه جراحی انجام می شود

بعضی از متخصص های چشم که دوره تکمیلی را گذرانده اند و جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی هستند می توانند بلفاروپلاستی انجام دهند ولی برای انجام این جراحی توصیه می شود تا به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه شود زیرا این پزشکان به دلیل تجربه بالای جراحی در این حوزه به راحتی می توانند نتیجه رضایت بخشی را ایجاد نمایند.

جراحان فوق تخصص پلاستیک بدلیل اشراف کامل به تمام آناتومی صورت و بدن حتی می‌توانند این عمل را به صورت عملهای ترکیبی صورت انجام دهند.

بلفاروپلاستی

چرا باید بهترین متخصص جراحی پلک را برای جراحی انتخاب کرد؟

همان گونه که می دانید چشم، یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین اعضای بدن انسان است. اگرآسیبی به چشم‌ها وارد شود، جبران آن، به‌سختی امکان‌پذیر است. پس بهتر است، برای انجام جراحی‌های مختلف، خصوصاً زیبایی، پزشک مطمئن و قابل اعتمادی انتخاب کنید. با انتخاب بهترین جراح پلک در تهران می‌توانید با خیالی آسوده برای جراحی پلک اقدام کنید.

مهم ترین فاکتورهای تشخیص بهترین جراح پلک در تهران

ازمهم ترین فاکتورهای تشخیص بهترین جراح پلک در تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • تحصیلات و تخصص جراح یکی از فاکتورهای مهم است درباره مدرک دانشگاهی پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • تجربه و مهارت درباره تجربه ومهارت فرد نیز تحقیقات لازم را به عمل آورید. با کسانی که نزد پزشک مورد نظر جراحی انجام داده اند صحبت کنید.
 • نحوه و محل برش پلک از اهمیت بالایی برخوردار است. جراح باید محل مناسب را برای برش انتخاب کند تا به چشم آسیبی وارد نشود.
 • نحوه بخیه زدن نیز اهمیت دارد و باید با ظرافت بسیار بالایی این کار انجام شود تا به بهبود سریع کمک کند و جای بخیه ها نیز باقی نماند.

در جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک چه می گذرد ؟

در جلسه مشاوره  پزشک معالج شما چشم ها و پلک های شما را از نظر بینایی، سلامت پوست و بافت های زیرین مورد بررسی قرار می دهد  و ارزیابی می نماید تا  اطمینان حاصل کند که جراحی پلک، سلامت چشم های تان را به مخاطره نمی اندازد.

در صورتی که شما دچار افتادگی پلک یا ابرو باشید  ممکن است لیفت ابرو  هم به شما توصیه شود.

بهترین جراح پلک در تهران ، معمولا قبل از هر عمل جراحی با بیمار خود صحبت می کند تا او درک روشنی از ماهیت جراحی، دوره بعد از عمل، نتایج و خطرات احتمالی آن داشته باشد.

همچنین در جلسه مشاوره، بیمار می تواند سوالاتی که در مورد جراحی پلک دارد را از جراح معالج خود بپرسد.

ضمنا در جلسه مشاوره جراح توضیحاتی در خصوص نحوه جراحی پلک، نتیجه جراحی و همچنین اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی؛ به شما ارائه می نماید تا با دیدی باز اقدام به این عمل جراحی نمایید.

اقدامات قبل از جراحی پلک

 • بهترین جراح پلک ممکن است در مورد هرگونه خشکی یا آبریزش چشمان از شما سوال کند و در صورت وجود مشکل در عملکرد غده اشک چشم، آزمایش های بیشتری درخواست نماید.
 • به طور کلی ،شما باید 7 ساعت قبل از عمل ؛ از خوردن مواد غذایی و مایعات پرهیز کنند و از استعمال سیگار خودداری نمایند.
 • همچنین در روز عمل، هیچ گونه مواد آرایشی روی صورت و چشمان نداشته باشید.
 • بهترین جراح پلک در مورد سوابق پزشکی، از جمله داروهایی که مصرف می کنید، آلرژی، عادت به سیگار کشیدن، جراحی قبلی و موارد دیگر سوال خواهد کرد.
 • از بیمارانی كه آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا ولتارول مصرف می کنند، خواسته می شود که مصرف این داروها را به مدت دو هفته قبل از عمل قطع نمایند.

هزینه عمل توسط بهترین جراح پلک در تهران

هزینه‌های جراحی پلک می‌تواند بسیار متغیر باشد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه‌های بیهوشی
 • نسخه‌های دارویی
 • آزمایش‌های پزشکی

هزینه یک جراح برای انجام جراحی زیبایی پلک بستگی به تجربه وی، نوع روش استفاده شده و موقعیت جغرافیای محل مطب او دارد. هنگام انتخاب جراح پلک به یاد داشته باشید که تجربه جراح و مهارت او به همان اندازه‌ی هزینه نهایی عمل جراحی، حائز اهمیت است.

در آخر باید گفت که با مراجعه به سایت انجمن پلاستیک و زیبایی ایران، و مشاهده لیست جراحان پلاستیک علاوه بر کسب آگاهی در خصوص جراحی پلک جراح خود را انتخاب کنید. با مشاوره با جراحان پلاستیک و مشاهده نمونه کار ها می توانید بهترین جراح پلک را برای خود انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *