جراحی پلک قم از جراحی های زیبایی  است که در سالهای اخیر در بین مردم بسیار رایج شده است.  بیشتر افرادی که برای جراحی  پلک مراجعه می کنند دارای مشکلاتی مانند افتادگی پلک بالایی و چین های پوستی درپلک فوقانی پلک می باشد.

نحوه انجام جراحی پلک قم

جراحی پلک قم که در اصطلاح بلفاروپلاستی نامیده می شود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آن انجام می شود.

البته پف پلک ها همیشه ناشی از افزایش سن نیست ، بلکه در مواردی پف پلک ها از علائم بیماری های  مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید است. بدیهی است در چنین حالتی به جای اصلاح پف پلک با جراحی پلک جشم، باید بیماری متابولیکی را درمان کرد.

تاثیر افزایش سن برروی پلک بالا و پایین مشخص است . در پلک بالا این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.

در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، اما تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به شکل پف پلک وچین های ظریف و  بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند.

کاندیدای جراحی پلک قم

کاندید های مناسب جراحی پلک ، افرادی هستند که حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند  و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم موجب تغییرات ناخوشایند در چهره آن‌ها شده است  یکی از روش های جراحی پلک افتاده ، انجام بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) است.

اگر چین و چروک پلک بالا زیاد باشد، پوست اضافه برروی مژه ها می افتد و میدان دید محیطی فرد را محدود می کند. قسمت بالایی و خارجی میدان دید بیشتر از سایر قسمت ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

این محدودیت دید ممکن است به هنگام مطالعه و رانندگی مزاحمت ایجاد کند. بدیهی است که انجام بلفاروپلاستی “جراحی پلک چشم” در چنین فردی، علاوه براینکه وضعیت چشم ها و پلک های وی را زیباتر می کند، محدودیت میدان بینایی وی را نیز برطرف می کند.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی قم

-بعد از جراحی  بر روی چشم های بیمار گذاشته می شود این پدها باعث بهبودی التهاب و ورم های پلک ها می شود.

– در روزهای اول از چشم بیمار اشک می آید که به دلیل ورم های به وجود آمده می باشد و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

-تاری دید بعد ازجراحي پلک طبیعی بوده و بعد ازچند روز از بین خواهد رفت.

-بعد از جراحي پلک مصرف مایعات را بیشتر می کند و از خوردن غذاهای جویدنی که به صورت فشار می آورد خودداری کنید.

-تا جایی که در خواب شما اختلال ایجاد نمی شود زیر سر خود را بلند ترکنید.

-سیگار نکشید زیرا باعث کند شدن روند بهبود می شود.

-شما می توانید برای بهبودی ورم ها از کمپرس سرد استفاده کنید.

دوران نقاهت جراحی پلاستیک پلک

بعد از جراحی  چشم تقریبا به چند هفته زمان برای بهبودی نیاز دارد  . بعد از جراحی شما ممکن است دچار کبودی، تورم، قرمزی و برخی موارد دیگر در روزهای بعد از جراحی  شوید .داروهای ضد التهاب به  شما  کمک می کند این موارد تا حد زیادی کاهش یابد.

پزشک شما ، دستورالعمل هایی را به منظور بهبودی هرچه سریعتر شما اتخاذ خواهد کرد تا علاوه بررسیدن به نتیجه مطلوب و مورد نظر، هرچه سریعتر دوران نقاهت و ریکاوری را طی کند.

دوام جراحی پلک قم

نتایج حاصل ازجراحی پلک مانند روش های دیگر جراحی های زیبایی  كه برای جوان سازی انجام می شود دائمی نیستند زیرا با افزایش سن  پوست باز به حالت افتاده بر می گردد.به همین دلیل  شما می توانید با رعایت نكاتی از پیری پوست خود تا حد ممکن جلوگیری کند تا روند افتادگی و شلی پوست به تاخیر بیفتد.

یکی از نکاتی که می توانید برای افتادگی پلک جلوگیری کنید اجتناب از قرارگرفتن در آفتاب وپرهیزاز مصرف سیگار است و در صورت نیازمی توانید با استفاده از روش های مانند لیزرهای غیرتهاجمی از روند افتادگی پوست را به تاخیربیاندازید.

خطرات بلفاروپلاستی چشم

خطرات بلفاروپلاستی پلک شامل موارد زیر است

  • عفونت و خون ریزی
  • خشکی
  • سختی در بستن چشم ها
  • قرمزی چشم
  • آسیب دیدگی عضلات چشم
  • از بین رفتن رنگ پوست در این قسمت
  • نیاز به جراحی مجدد
  • تاری دید موقتی یا کاهش دید
  • خطرات مربوط به جراحی های عمومی مثل واکنش بد بدن شما نسبت به جراحی، لختگی خون

 نکاتی مهم در مورد جراحی پلک

در صورتی که در مورد جراحی پلک مطمئن نیستید، بهتر است با چشم پزشک خود مشورت کنید. او می تواند اطلاعات لازم را در مورد هرگونه مشکلات پزشکی مربوط به پلک ها، در اختیار شما قراردهد. همچنین در صورتی که دارای نوعی مشکل بالینی یا پزشکی هستید، می توانید با چشم پزشک خود در مورد آن ها مشورت کنید.

گاهی اوقات مشکلاتی مانند پف کردگی و یا چسبندگی پوست به پلک ها برای افراد پیش می آید که همین موضوع یکی از دلایل اصلی جراحی پلک ها برای حذف و رفع چسبندگی پوست پلک ها است و پس از جراحی پلک، صورت فرد ظاهری جوان تر و زیباتر به خود می گیرد. به همین منظور جراحی پلک می تواند گزینه خوبی برای رفع این مشکلات باشد.

گاهی اوقات مشکل افتادگی و پف چشم، مربوط به پیری و بالا رفتن سن است که به مرور زمان باعث چروک و دیگر عوارض می شود. اما در صورتی که سن بالایی نداشته و جراحی پلک را صرفا به دلیل زیبایی انجام می دهید، پزشک شما در این گونه موارد هم توصیه های لازم را خواهد داد.

هزینه جراحی زیبایی پلک

مهم ترین عامل در تعیین هزینه دستمزد جراح پلک است .جراح پلک دستمزد متفاوتی برای انجام جراحی پلک بالا یا جراحی پلک پایین دریافت می کند. همچنین انجام جراحی همزمان بر روی پلک پایین و پلک بالا نیز هزینه متفاوتی دارد. به همین دلیل در ابتدا باید پلکی که نیاز به جراحی دارد مشخص شود و سپس هزینه گفته شود .

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *