بهترین جراح شکم در تهران با تجربه ومهارتی  که در جراحی شکم دارد تلاش می کند بهترین جراحی را برای فرد انجام دهد اگر شما قصد انجام جراحی زیبایی شکم را دارید باید قبل ازهراقدامی جراحی با تجربه و ماهر که در این زمینه تخصص لازم را کسب کرده است را انتخاب کنید. برای این کار شما باید تحقیقات لازم را قبل از هر چیزی درباره پزشک مورد نظر انجام دهیدودر نهایت  بهترین جراح شکم در تهران را برای جراحی شکم  انتخاب کنید.

انتخاب بهترین جراح شکم درتهران

همان گونه که در بالا اشاره شد همه افرادی  قبل از انجام جراحی شکم باید به دنبال جراحی ماهر و توانا باشند اما بیشتر افراد با توجه تفاوت قیمتی دچار سردرگمی می شوند.به طور کلی در انتخاب بهترین جراح شکم در تهران باید برخی ازویژگی ها را در نظر بگیرید.

 • اولین نکته ای که در انتخاب بهترین جراح شکم در تهران باید به آن توجه داشته باشید  این است که جراح مورد نظر شما باید عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران باشند و از نظراین  انجمن تایید شده باشند. برای اطلاع از ین موضوع شما می توانید برای انتخاب بهترین جراح شکم در تهران به سایت انجمن جراحان پلاستیک مراجعه کنید و ازلیست جراحان نام پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • همان گونه که گفته شد انتخاب بهترین جراح شکم در تهران  از اهمیت ویژه ای در نتیجه جراحی دارد سعی کنید در جلسه مشاوره اطلاعات کاملی را در مورد جراح کسب  کنید و با پرسش های مختلف با این نوع جراحی آشنا شوید.
 • با مشاهده نمونه کار های قبل و بعد از عمل و مشاوره با بیماران مطب تا حد زیادی از مهارت جراح خود آگاهی کسب کنید واز این طریق یهترین جراح شکم در تهران را انتخاب کنید.

به طورکلی برای این نوع عمل و سایر اعمال زیبایی بهتراست جراح پلاستیکی را پیدا کنید که عضو جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشد.

خصوصیات بهترين دکتر جراح زیبایی شکم در تهران

 •  داشتن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک
 • دارا بودن بورد تخصصی جراحی
 • داشتن اطلاعات به روز و کافی در زمینه انواع جراحی پلاستیک
 • پیشنهاد بهترین روش با توجه به شرایط بیمار(سن بیمار، سابقه بارداری، مقدار کاهش وزن، وزن کنونی و موارد دیگر ریسک خطر که تأثیر بسزایی در نتایج حاصل از جراحی دارد.)
 • داشتن روابط عمومی بالا و برخورد خوب با بیمار
 • در جلسه مشاوره تمامی اطلاعاتی که برای رسیدن به نتایج مطلوب و حفظ آرامش بیمار، در اختیار فرد قرار دهد. از قبیل نکات و توصیه‌های لازم در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یکی از انواع جراحی زیبایی است. کسانی که قصد انجام این  جراحی را دارنداقدامات زیادی برای کاهش وزن انجام داده اند که این اقدامات باعث افتادگی و شل شدن بافت‌های شکم در این افراد شده است و همچنین زنانی که به دلیل بارداری مشکلاتی مانند افتادگی شکم پیدا کرده اند جراحی زیبایی شکم را انجام می دهند .  در برخی افراد چاقی و افتادگی شکم دلیل ژنتیکی دارد که همه این موارد باعث شده است فرد اقدام به جراحی زیبایی شکم کند.

جراحی لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک به لحاظ بیهوشی نیاز به بیهوشی ندارد  وپزشک با  ایجاد برش کوچک اقدام به خارج کردن چربی اضافه می کند، در این جراحی چربی های خرد شده از نواحی شکم و پهلو با حرارت ذوب نخواهند شد و به صور سالم خارج می شوند . علاوه بر این سیستم هوشمند تعبیه شده در این دستگاه موجب می شود در هنگام مجاورت دستگاه با بافت ماهیچه ای به صورت خودکار متوقف شده و مانع از بروز آسیب به این بافت ها شود.

نکته جالب توجه در این جراحی این است که چربی های خاج شده با استفاده از دستگاه لیپوماتیک قابلیت استفاده در حجم دهی نواحی دیگر بدن را به علت عدم فرآیند ذوب شدن خواهد داشت.

جراحی ابدومینوپلاستی

اگر به دنبال جراحی زیبایی شکم باشید قطعا نمونه های آن را در فضای مجازی دیده اید.  این جراحی تنها برای افرادی مناسب است که در ناحیه شکم و پهلو دارای چربی بیش از حد و افتادگی شدید هستند. پزشک پس از بررسی شرایط عمومی بیمار با توضیح ضروریات و توصیه های مهم بیمار را از میزان نتیجه و تمامی جوانب عمل آگاه خواهد ساخت و سپس اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی می کند.

لیپوماتیک شکم درقم

چه کسی بهترین کاندید برای جراحی زیبایی شکم است؟

بهترین کاندید برای این عمل افرادی هستند که شکم های بزرگ و پر چربی دارند که پوست آن آویزان است و با رژیم غذایی یا برنامه منظم ورزشی لاغر نمی شوند ولی در عین حال قسمت های دیگر بدن آنها متناسب است، این جراحی به ویژه یرای خانمهایی که حاملگی های متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده و از طرفی عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده توصیه می شود.

طول دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم

به طورکلی طول دوره نقاهت در افراد مختلف، متفاوت است، در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است دو هفته بیشتر طول نکشد در حالی که در بعضی دیگر به ۳ تا ۴ هفته استراحت بعد از عمل نیاز باشد.

ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می کند، ورزش می تواند باعث برطرف شدن سریع تورم، جلوگیری از تشکیل لخته های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات شود ولی از ورزش های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد.

اسکارها ممکن است در طی ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل بسیار زشت باشند ولی این  اسکارها طبیعی هستند و انتظار می رود که اسکارها در طی ۹ ماه تا ۱ سال آینده صاف شوند، اگر چه ممکن است هیچ وقت برای همیشه کاملا محو نشوند.

هزینه جراحی شکم زیبایی

هزینه جراحی زیبایی شکم  حتی ممکن است  از کشوری به کشور دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت  باشد .هزینه جراحی شکم مانند دیگر جراحی های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد .

این عوامل شامل سن بیمار،وزن بیمار،وضعیت  جسمانی فرد ،تجهیزات جراحی، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی ازجمله  مواردی هستند که برهزینه این جراحی تاثیر گذاراست . بنابراین برای تعیین دقیق هزینه جراحی با پزشک خود مشورت کنید.

مزایای عمل جراحی زیبایی شکم

به طور کلی جراحی زیبایی شکم مزایای بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمن بوده و چنانچه توسط یک پزشک با تجربه انجام شود عوارض زیادی را برای فرد به دنبال نخواهد داشت.
 • مقرون به صرفه بوده و انجام آن نیاز به صرف هزینه های هنگفت ندارد.
 • موجب بهبود ظاهر اندام شما خواهد شد  و بدین ترتیب منجر به افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شود.
 • منجر به بهبود وضعیت و شرایط ستون فقرات می شود.
 • موجب افزایش قدرت بدنی افراد برای تحمل ورزش های سنگین می شود.

عوارض جراحی زیبایی شکم چیست؟

هر عمل جراحی که با بیهوشی و ایجاد برش در پوست همراه است موجب بروز عوارض در افراد خواهد شد که این عوارض موقتی بوده و اجتناب ناپذیر است . از جمله عوارض بعد از عمل جراحی زیبایی شکم عبارتنداز:

 • احساس درد
 • احساس خستگی و ضعف عمومی ناشی از مواد بیهوشی
 • برجای ماندن جای بخیه بر روی پوست
 • خونریزی یا تجمع خون
 • تجمع مایع
 • حالت سوزن زدگی و بی حسی در پایین ناف

لیپو ابدومینوپلاستی

مهم ترین نکات درباره جراحی زیبایی شکم

-در صورتی که تغییرات زیاد وزنی داشته اید، مانند کاهش بیش از اندازه یا پس از زایمان، جراحی زیبایی شکم را می توانید این جراحی را انجام دهید.

اگر افتادگی شدید پوست شکم دارید، که با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نمی توانید آن را از بین ببرید، بهتر است با جراحی زیبایی شکم به درمان آن بپردازید.

جراحی زیبایی شکم برای اشخاصی که از برآمدگی شکم خود ناراضی هستند بسیار مناسب است. در حقیقت بسیاری از افراد فکر می کنند صرف انجام چربی کشی یا لیپوماتیک برای بهبود حالت شکم کافی است. در حالی که در بیش تر موارد باید این جراحی همراه با ابدومینوپلاستی انجام شود تا بتوان در مرحله اول چربی ها را بیرون کشید و در مرحله دوم به حالت ظاهری پوست این بخش کمک کرد.از عوامل ایجاد کننده افتادگی شکم بالا رفتن سن، ژنتیک، زایمان های متعدد و…. که فرد نیازبه جراحی ابدومینوپلاستی پیدا می کند.

نتیجه جراحی زیبایی  شکم

شما بعد از جراحی و بعد از گذارندن دوره نقاهت می توانید تغییراتی همچون از بین رفتن پوست شل و اضافی را مشاهده کنید  و اینکه شکمتان به مقدار قابل توجهی صاف شده است .البته در رابطه با ماندگاری این تغییرات باید گفت زمانی  نتایج جراحی جراحی هایی مانند لیپوماتیک وابدومینوپلاستی با دوام خواهد بود که شما سبک زندگی خود را تغییر داده باشید و وزن خود را بعد از جراحی کنترل کنید.

بعد از گذشت دو هفته تورم بعد از عمل به مقدار قابل تئجهی از بین می رود  .البته شاید برخی از مشکلات بعد از جراحی تا شش ماه همچنان ادامه داشته باشد که  این زمان در جراحی مختلف متفاوت است.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

1 دیدگاه

 • تا چه مدت بعد از عمل جراحی شکم باید گن رو ببندیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *