بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران به متخصصی گفته می‌شود که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و دانشگاهی کافی در رشته پزشک و تخصص زیبایی در سطح فوق تخصص، توانایی شناسایی کمبود‌های موجود و اختلالات و فاصله آن با شکل طبیعی و ایده آل را برای هر فرد داشته و با پیشنهاد بهترین روش درمانی، نتیجه بهتری درزیبایی،عملکرد و زیبای بیرونی بیمارفراهم نماید که این کار ازطریق پیشنهاد درمان‌های مختلف ازجمله جراحی  برای تصحیح مکان، کشیدن و تغییر وضعیت بافتی از بدن صورت می‌گیرد.

مراجعه بیمار به متخصص از دلایل مختلفی از جمله نواقص ارثی، ضربات، سوختگی و یا بیماری‌های خاص در پوست و بدن بیمارمی‌تواند نشأت گیرد که دراین شرایط، پزشک متخصص زیبایی با تشخیص روش درمانی مناسب، ترمیم و تصحیح مناسب با شرایط بیمار را در دست اقدام قرار خواهد داد.

خصوصیات بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران

  • بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد و بهترین روش را برای جراحی زیبایی او انجام دهد.
  • جراح خوب باید درارتباط با انواع جراحی پلاستیک اطلاعات به روز داشته باشد.
  • اگر فرد شرایط جسمی و روحی مناسبی برای این کار ندارد با او صحبت کند و جراحی را به زمان دیگری برای اوانجام دهد.
  • بتواند اعتماد بیمار را به خود جلب کند و به تمامی سوالات او پاسخ دهد.
  • تمامی نکات و توصیه های لازم را قبل و بعد از جراحی به بیمار خود بگوید تا بتواند نتیجه ی مطلوبی را ارائه دهد.
  • جراح پلاستیک باید تمام معیارهای زیبایی را بشناسد و بهترین نوع جراحی را برای انجام زیبایی صورت فرد به کار برد.

قبل از جراحی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

یکی از مهم ترین اقداماتی که پزشک انجام می دهد این است که شرایط روحی بیمار را از لحاظ روانی بررسی می کند و از سلامت بیمار اطمینان پیدا می کند.

در بسیاری از موارد برای اطمینان از اینکه بیمار شرایط لازم برای جراحی را دارد یا خیر آزمایش خون ، رادیوگرافی های متعدد انجام می دهد . این مورد در ارتباط با افرادی که می خواهند جراحی زیبایی انجام دهند تا زیباتر شوند با افرادی که برای درمان های ضروری و اورژانسی مراجعه می کنند مهم تر است و باید با دقت بیشتری انجام شود.

جراحی پلاستیک می تواند در هر قسمتی از بدن مانند بینی ، صورت ، ناحیه گردن و …انجام شود و برای انجام این کار حتما باید پزشک متخصص با تجربه ای را انتخاب کنید تا جراحی با دقت انجام شود و فرد از نتیجه جراحی رضایت پیدا کند و خطری او را تهدید نکند.

برخی از ویژگی های بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران

  • به تمامی تکنیک های جراحی پلاستیک و زیبایی آشنای کامل داشته باشد و با توجه به شرایط جسمی بیمار بهترین روش را انتخاب می کند.
  • جراح باید دوره های تخصصی را گذرانده و مهارت بالایی در تمامی زمینه ها مرتبط با جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد
  • تجویز تمام آزمایش های مورد نیاز به دلیل اهمیت به سلامت جسمانی بیمار و بررسی وضعیت کامل او قبل از انجام جراحی زیبایی و پلاستیک
  • برخلاف یک جراح زیبایی یا جراح متخصص زیبایی که فقط در چند زمینه محدود تخصص دارد بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران در تمام زمینه های زیبایی و پلاستیک ،  مهارت و دانش کافی را دارا می باشد .

وظایف بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران

فوق تخصص جراح پلاستیک شکل، قالب و ظاهر مناطق مختلف بدن از جمله گوش ها، صورت، تنه، دست و دیگر  اندام ها را می تواند با انجام جراحی زیبای بهبود بخشد. جراح پلاستیک می تواند همچنین مشکلات مادرزادی مانند ساختار نادرست استخوانی در دست ها و پا ها را جراحی نماید.

جراحی زیبایی پلاستیک ، به دلیل بحث زیبایی شناختی در قسمت های مختلف بدن انجام می شود و تغییراتی نیز در ظاهر آن ها نمایان می شود.

در صورتی که جراحی ترمیمی به منظور، بهبود ظاهر و ترمیم بخش های آسیب دیده بدن در حوادث، بیماری ها و یا ناهنجاری ها صورت می گیرد.

بهترین جراح پلاستیک چه جراحی هایی انجام می دهد؟

بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران تخصص در بیماری خاصی ندارند یعنی مانند پزشکان قلب یا سرطان نیستند که فقط بخشی از بدن را می شناسند و جراحی انجام می دهند. فوق تخصص جراح پلاستیک می تواند در تمامی بخش های بدن و بر روی انواع بیماری ها کار کنند .جراحان پلاستیک و ترمیمی مهارت های خاصی را به دست می آورند تا بافت را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال دهند و برش ها و زخم های پیچیده را مدیریت نمایند و در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایند.

علاوه بر مراحل انجام جراحی زیبایی، جراح پلاستیک ممکن است نیاز به برش زدن برخی از استخوان ها و یا جا به جا کردن آنها داشته باشند مانند افرادی که شکاف کام و لب دارند را می توانند به راحتی جراحی نمایند.

فوق تخصص جراحی بینی در تهران

همان گونه که می دانید اولین و با اهمیت ترین اقدام برای انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و ماهردر این زمینه  است ، زیرا اگر جراح بینی ازمهارت کافی برخوردار نباشد ، ممکن است مشکلاتی در حین جراحی بینی اتفاق بیفتد که دیگر قابل جبران نباشد .

همچنین اگر جراح بینی ماهری را انتخاب کنید دچارکمترین مشکلات عوارض جراحی بینی خواهید شد و حتی پس از اتمام جراحی هیچ گونه عوارضی اعم از مشکلات تنفسی نخواهید داشت .

بنابراین  با انتخاب بهترین دکتر جراح بینی که با معیارهای زیبایی آشنا دیگر نگرانی در ارتباط با فرم بینی پس از جراحی بینی نخواهید داشت .

اگربرای جراحی بینی به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کرده‌اید، به پزشک خود اعتماد داشته باشید و طبق نظر او روند بهبودی را طی کنید. همچنین شش ماه تا یک سال زمان می‌برد تا تمام ورم بینی از بین برود و شکل نهایی بینی شما به‌دست بیاید. در اندکی از افراد ممکن است برای رسیدن به فرم دلخواه، نیاز به یک جراحی دوباره باشد. این کار الزاما به این معنی نیست که جراح کار خود را درست انجام نداده است.

پاسخ بیولوژیکی بدن و همچنین جنس پوست هر فرد با دیگری متفاوت است. به همین دلیل نتایج جراحی نیز در همه یکسان نیست. پس صبر داشته باشید و در مورد نگرانی‌های ذهنی‌تان با جراح خود صحبت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *