جراحی زیبایی صورت عملی می باشد که حتماً باید توسط جراح زیبایی صورت انجام بگیرد و فقط فوق تخصص جراحي پلاستيك قادر به انجام آن می‌باشند.

یکی از ویژگی های جراح خوب برای زیبایی صورت  این است که با تجربه و مهارت خود بتواند رضایت بیماران را در رابطه با اعمال زیبایی  صورت با توجه به سن و صورت بیمار انجام دهندغیر از تجربه و تخصص فهم درست و صحیح از چهره ی المان های صورت یکی از ویژگی های منحصر به فرد است.

نکاتی که جراحی زیبایی صورت باید بدانیم

قبل از مرخص شدن پانسمان شما توسط پزشک باز می شود و پانسمان جدید انجام می شود . این پانسمان تمام مدت باید بماند تا هفته ی بعد که برای ویزیت باز می گردد.

درد در روز های اول بعد از جراحی صورت برای زیبایی ممکن است وجود داشته باشد ، اما این درد می تواند با مسکن ها آرام شود.

کبودی و تورم می تواند تا ۱-۲ هفته روی صورت باشد  و بعد از آن کم کم از بین رود ، باید سرتان را رو به بالا نگه دارید  بنابراین پیشنهاد می شود چندین پشتی اضافه زیر سر خود قرار دهید و صورت خود را در مقابل سردی و یا گرمی قرار ندهید  و همیشه به سیگنال های بدنتان توجه کنید.

نتیجه جراحی صورت زیبایی  را ممکن است بعد از شش ماه قابل مشاهده است . اما بعد از کشیدن بخیه شما بهبود قابل توجهی را خواهید دید. علاوه بر آن، مهم است که توقعات واقع بینانه داشته باشید.

نتیجه جراحی زیبایی صورت  چه مدت دوام دارد؟

جراحی پلاستیک صورت و گردن پروسه تغییرات مربوط به افزایش سن را کند و درحقیقت آهسته می کند. گذر زمان را کند می کند اما متوقف نمی کند. در این نوع جراحی زودترین زمانی که شما نیاز به عمل بعدی خواهید داشت بستگی به فرد دارد.به عنوان مثال لیفت صورت و گردن که برای اصلاح شلی و افتادگی ناحیه فک و صورت و شلی پوست گردن انجام می شودممکن است ۵ تا ۸ سال بعد نیاز به عمل مجدد داشته باشد.

انواع جراحی زیبایی صورت

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی‌هایی است که در فرایند زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک پزشک ماهر و با تجربه  می‌تواند شکل بینی را تغییر دهد و آن را مطابق با چهره و صورت فرد عمل نماید.

این جراحی یکی از جراحی‌هایی است که در میان نوجوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است اما پزشکان توصیه می‌کنند افراد تا سن ۱۵ الی ۱۶ سالگی خود منتظر بمانند و پس از اتمام سن بلوغ به چنین جراحی‌هایی روی بیاورند. معمولا بعد از جراحی مشکل بزرگی پیش نمی‌آید و ریکاوری بین یک الی سه هفته به طول می‌انجامد.

تزریق چربی

تزریق چربی و پیوند چربی در جراحی زیبایی کاربرد گسترده ای دارند.دراین روش چربی های خود بیمار از یک قسمت از بدن با استفاده از لیپوساکشن جمع آوری می شود و به مناطق مورد نیاز برای افزایش حجم اندام تزریق می شود. این روش معمولا برای صورت، از جمله لب ها، دست ها و فرو رفتگی های پوستی استفاده می شود.

نتایج حاصل ازاین روش به طور کلی ایمن و طولانی مدت است و می تواند با کم شدن حجم چربی ناخواسته درمناطق دیگر بدن منافع دو جانبه داشته باشد. چربی برداشته شده در این روش، شسته شده و تمیز می شود و سپس با سوزن مخصوص طراحی شده به دقت تزریق می شود. گاهی اوقات این روش باید برای چندین بار تکرار شود.

جراحی پلک

انجام جراحی پلک  مشکلات متعددی همچون افتادگی پلک را درمان می کند. پوست و چربی اضافی برداشته می شود تا بتواند پلک صاف تر و تنگ تری ایجاد نماید. برای کاهش پف زیر چشم یا برآمدگی‌های موجود در زیر چشم می‌توان چربی را از یک ناحیه به ناحیه دیگر منتقل کرد. درمان حدود یک هفته به طول می‌انجامد و معمولا زخم‌های زیادی در آن ایجاد نمی‌شود.

لیفت صورت

لیفت صورت می‌تواند باعث شادابی و جوانی صورت شما شود. این جراحی معمولا از اطراف گوش آغاز می‌شود و در آن جراح پوست اضافی را برمی دارد و بر روی لایه‌های عمیق تر پوست و عضلات کار می کند. امکان عفونت در این جراحی وجود دارد اما بسیار نادر است. لیفت صورت معمولا جای خود را به گزینه‌های ساده تر همچون بوتاکس یا لیزردرمانی می‌دهد.

جراحی زیبایی و عملکردی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی بوده که با انجام آن ، می توان به بهبود موقعیت ، شکل ، اندازه و تناسب گوش با سایر اجزای صورت پرداخت ؛ لازم به ذکر است ، با کمک این جراحی می توان ایرادات مادرزادی  از جمله برآمدگی لاله گوش ، بیش از حد بزرگ بودن آن و همچنین ایرادات به وجود آمده در طی حوادث  همچون تصادف را برطرف کرد.

همچنین این جراحی می تواند اختلالاتی ؛ مانند پارگی پرده گوش یا عواملی که منجر به کاهش شنوایی گوش گردیده اند ، را نیز برطرف کند.

جراح زیبایی صورت درتهران

برای انجام جراحی زیبایی باید از یک جراح متخصص برای اینکار استفاده نمایید. باید جراح انتخاب شده مدارک لازم برای انجام چنین فرآیندهایی را داشته باشد.

همچنین بیماران قبلی پزشک را مورد بررسی قراردهید و اطمینان حاصل کنید که درصد موفقیت جراحی‌های او زیاد بوده است. پزشک باید تمامی خطرات و مزایای جراحی را توضیح ‌دهد.

نتایج جراحی  زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت ممکن است برخی از نواقص صورت  را اصلاح یا تقویت کند اما صورت یا زندگی جدید به بیمار نمی دهد. میزان تغییراتی که با جراحی زیبایی صورت حاصل می شوند به خود فرد و روش جراحی انتخابی او بستگی دارد. سن، وضعیت سلامتی، بافت پوستی، ساختار استخوانی، ظرفیت بهبودی و عادات فردی مانند سیگار کشیدن یا مصرف الکل همه فاکتورهایی هستند که نتایج جراحی زیبایی صورت را تغییر می دهند.

هزینه جراحی زیبایی صورت

افراد بسیاری بر مبنی هزینه جراحی زیبایی صورت اقدام به این نوع جراحی می کنند و هزینه و قیمت جراحی پلاستیک صورت برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نکته ای که وجود دارد این است که هزینه جراحی زیبایی صورت در مرحله اول به محل انجام جراحی وشرایط بیمار بستگی دارد.مسلما هزینه جراحی زیبایی صورت در ناحیه پلک متفاوت تر از هزینه جراحی بینی می باشد. همچنین میزان تخصص و مهارت جراح خوب برای زیبایی صورت در تعیین هزینه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *