جراح پلاستیک قم فارغ التحصیل رشته جراحی پلاستیک است که بعد از گذرندن دوره پزشکی عمومی، یک دوره چهار ساله در زمینه تخصص جراحی عمومی نیز می گذرانند و پس از آن ، حداقل برای سه سال در یکی از مراکز دانشگاهی معتبر به کسب تجربه در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک مشغول می شود.در نهایت نیز به دانشنامه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دست می یابند.

لازم به ذکر است که طی این دوره ، تمامی بخش های جراحی های فوق تخصصی ؛ اعم از تمامی اعمال جراحی زیبایی بدن، جراحی های فک و صورت، جراحی های میکروسکوپی، ناهنجاری های مادرزادی، تومورهای پوستی و غیره آموزش داده می شوند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح پلاستیک قم

در صورتی که قصد انجام اعمال جراحی زیبایی را دارید ،انتخاب جراح پلاستیک قم بسیار مهم می باشد ؛ چرا که همان گونه که می دانید، اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی از اعمال مهم و سرنوشت ساز در زندگی افراد متقاضی به شمار می آید ونتایج آن تاثیر مستقیم بر زندگی و روحیه فرد خواهد داشت.

در صورت عدم دقت کافی در انتخاب بهترین جراح پلاستیک قم ، این امکان وجود دارد که علاوه براین که به نتیجه مورد نظردست پیدا نکنید ، حتی عوارض و نواقص جبران ناپذیر برای شما پیش آید ؛ لذا تاکید بر آن است که قبل از اقدام به عمل جراحی مد نظر خود ، به دنبال بهترین جراح پلاستیک شهرتان باشید.

در چه مواردی به جراح پلاستیک مراجعه کنیم

به طور کلی جراحی پلاستیک می تواند هم به منظور زیبایی و هم به جهت درمانی انجام بپذیرد.هنگامی که با بالا رفتن سن پوست افراد دچار افتادگی یا چین و چروک می گردد، همچنین چنانچه بیمار در اثر آب جوش، بخار آب، اجسام داغ، مواد شیمیایی مانند اسید، انفجار گاز و حوادث غیرمترقبه این چنینی دچار سوختگی می شود باید برای ترمیم و بهبود مشکل به وجود آمده نزد جراح پلاستيک می رود.

افرادی که از کوچک یا بزرگ بودن سینه های خود ناراضی هستند ،ویا سینه های آن ها دچار افتادگی است و شکل ظاهری نامناسبی دارد که این امر موجب از دست دادن اعتماد به نفس آن ها شده است و حتی در مواردی که فرد در اثر سرطان سینه مجبور به تخلیه سینه خود شده است می توان به کمک جراحی پلاستيک، سینه هایی زیبا و مورد قبول برای بیمار ایجاد کرد.

گاهی اوقات با وجود رعایت رژیم غذایی یا انجام فعالیت های ورزشی باز هم رسیدن به اندام و استایل متناسب با سلیقه فرد امکان پذیر نیست یا حتی ممکن است امکانات و زمان کافی برای انجام این اقدامات برای او وجود نداشته باشد در چنین شرایطی وی می تواند از طریق پیکرتراشی و جراحی لاغری به اندام مد نظر خود دست یابد

جراح پلاستیک چه کارهایی انجام می‌دهد؟

انجام جراحی زیبایی، جنبه آشنا و ملموسی ازکار جراح زیبایی است اما کار یک جراح پلاستیک بسیار گسترده ‌تر از جراح زیبایی می باشد.  جراح زیبایی بر جنبه ظاهری و زیبایی افراد تمرکز دارد اما جراح پلاستیک، علاوه بر بهبود ظاهر طبیعی اشخاص، برای ترمیم کردن ظاهر فرد پس از یک حادثه سنگین و یا پشت سر گذاشتن یک سرطان یا دیگر بیماری‌ها به کار می رود

جراح پلاستیک روی تمام مشکلات ناشی از بیماری های گوناگون در قسمت های مختلف بدن کار می کنند اما در زمینه آن بیماری به اندازه متخصص آن بیماری تخصص ندارند.

بنابراین جراح پلاستیک این کار را با همکاری سایر پزشکان و در قالب یک گروه چند رشته‌ای انجام می‌دهد. جراح پلاستیک دانش و مهارت‌های تخصصی مثل نحوه طراحی یک پیوند پوست یا انجام یک پیوند فلپ را کسب می‌کند انتقال بافت از یک بخش از بدن به بخش دیگر بدن، مدیریت زخم‌های پیچیده و استفاده از مواد قابل کاشت مانند فلز یا پلاستیک را یاد می‌گیرد.

تفاوت جراح زیبایی با جراح پلاستیک

خیلی از افراد دو واژه جراح زیبایی و جراح پلاستیک را به یک معنی می شناسند و این به این دلیل است که  خیلی از جراحان پلاستیک، بیشتر بر کار جراحی زیبایی تمرکز کرده اند. دو واژه جراح زیبایی و جراح پلاستیک از نظر تخصصی متفاوت می باشند ولی در عین حال نزدیک به یکدیگر هستند.

اگر چه جراح زیبایی و جراح پلاستیک هر دو با هدف بهبود وضعیت بدن بیماران فعالیت می کنند اما جراح زیبایی و جراح پلاستیک اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و فلسفه اصلی موجود در پس آموزش، تحقیقات و اهداف مربوط به نتایج مورد نظر بیماران در این دو شاخه متفاوت می باشد.

کاندیدای مناسب جراحی پلاستیک

اگر متقاضی با هدف ترمیم و بازسازی عضوی که به دلایل مختلفی (مادرزادی ، تصادف ، سوختگی ، بیماری و …) آسیب دیده به جراح پلاستیک مراجعه می کند، با بررسی های لازم پزشک مشخص می شود که که جراحی های مورد نیاز چیست و تا چه میزان باعث بهبود فرد متقاضی می شود

تمام آگاهی ها به فرد متقاضی داده می شود تا تصمیم نهایی را برای انجام جراحی بگیرد اما اگر فرد متقاضی شخصی معمولی است و با هدف بهتر شدن ظاهر به جراح پلاستیک مراجعه کرده از مقتضیات سنی، وضعیت روانی، شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آمده و سپس تصمیم برای انجام جراحی گرفته می شود.

اهمیت انتخاب بهترین جراح پلاستیک استان قم

انتخاب آگاهانه بهترین جراح پلاستیک استان قم برای عمل زیبایی  بسیار مهم می باشد. زیرا ظرافت و دقت مورد نیاز در هرگونه عمل زیبایی، می تواند نتیجه دلخواه شما را به دست ندهد و حتی صدمات جبران ناپذیری را وارد نماید

از آنجا که هر پزشک مجاز می تواند به طور قانونی جراحی زیبایی را انجام دهد، بسیار مهم است که هنگام انتخاب جراح زیبایی، تحقیقات خود را انجام دهید. برای پیدا کردن دکتر واجد شرایط برای یک روش زیبایی خاص، شما باید آموزش، تجربه و مهارت پزشک را در نظر داشته باشید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *