لیفت ابرو درقم یک عمل زیبایی است که به رفع افتادگی ابروکمک می کند همچنین این جراحی سبب از بین بردن چین و چروک های آزار دهنده و خطوطی است که با افزایش سن در پیشانی ظاهر می شوند که در نهایت این کار سبب تنظیم و اصلاح خط ابرو می شود.

لیفت ابرو در حقبقت یکی از روش های جوان سازی پوست صورت و پیشانی محسوب می شود. در این روش چین و چروک پیشانی صاف می شود و ابروها شکل مناسبی می گیرند و لیفت داده می شوند. با افزایش سن و به مرور زمان پوست صورت می افتد. این اصل در مورد گونه ها، گردن و همچنین ابرو وپیشانی نیز صدق می کند. شما با انجام این جراحی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو در قم

– افرادی که چین های عمودی در بین دو ابرو آن ها ایجاد شده است

– افرادی که ظاهر آن ها به دلیل افتادگی ابرو خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد

– افرادی که ابروهای آن ها به سمت پایین کشیده شده است و قوس زیبایی ندارد

– کسانی که افتادگی ابرو های آن ها موجب پوست اضافی بروی پلک ها شده است.

– کسانی که بخش کناره های خارجی ابرویشان نسبت به حالت استاندارد پایین تر می باشد.

– افرادی که افزایش سن موجب تحلیل رفتن عضلات ناحیه ابرو آن ها خواهد شد و این امر موجب افتادگی ابروهای آن ها شده است.

انواع روشهای لیفت ابرو

– لیفت ابرو با جراحی

این روش یک روش قدیمی است درلیفت ابرو با جراحی نیاز به بیهوشی کامل است. دز این روش بطور معمول برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی ومحل شروع رویش موها انجام می شود. جراح، پوست را از عضله ی زیرین آزاد می کند، آن را می کشد و پوست اضافه را جدا می کند. در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف می شوند، درنتیجه چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

این روش برای چین و چروک های شدید بسیار مناسب است و پایداری آن از همه ی روش های دیگر بیشتر است ولی دوره ی ریکاوری آن طولانی تر است و برای آقایانی که طاسی دارند مناسب نیست.

– لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

روش لیفت ابروبا آندوسکوپی هم جراح از بیهوشی کامل در حین جراحی استفاده می کنند. چند برش کوچک در بالای پیشانی داده می شود و با استفاده از وسیله ای به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود. آندوسکوپ وارد برش ها می شود و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است. سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه ی در محل مناسب قرار گیرد.

این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب است و بدلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند درنتیجه عوارض کمتر و دوره ی درمان کوتاهتری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند و چین و چروک هایشان را ازبین می برد.

جراحی لیفت ابرو درقم چگونه است؟

عمل جراحی ليفت ابرودر قم یک روش سرپایی است که با استفاده از بی حسی عمومی یا آرام بخش داخل وریدی با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان جراحی ، بستگی به نوع ليفت ابرو و وسعت جراحی دارد.

برش های جراحی ليفت ابرو ممکن است با بخیه ها یا چسب های مخصوص بسته شوند ، که به طور معمول حدود یک هفته پس از عمل برداشته می شوند.

احساس درد بسیار جزئی و کشیدگی در ناحیه پیشانی ، بعد از عمل جراحی ليفت ابرو تقریبا در همه بیماران وجود دارد و نگران کننده نیست.تورم و کبودی بیشتر در طی 10 روز اول بعد از عمل شایع است و عموما بعد از حدود 2 هفته برطرف می شود.

مراقبت‌های لازم پس از عمل لیفت ابرو درقم
بعد از عمل لیفت ابرودر قم باید از محل عمل و سرتان به خوبی مراقبت کنید و از انجام فعالیت‌هایی که به سرتان فشار می‌آورد دوری کنید.

-بهتر است سرتان در سطح بالاتری از بدنتان قرار بگیرد و ترجیحا از دو بالش استفاده کنید.

-بعد از جراحی لازم نیست از یخ یا کیسه‌ی آب گرم برروی زخمتان استفاده کنید و فقط از پماد‌ها و دارو‌هایی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید.

-حدود یک هفته بعد از عمل، برای جدا کردن بخیه به پزشکتان مراجعه کنید.

-بعد از آن می‌توانید به فعالیت‌های معمولتان برگردید و فقط کمی کبودی به جا می‌ماند که بتدریج ازبین می‌رود.

-توجه داشته باشید که باید فعالیت‌های روزانه‌ی سنگین یا تمرینات سنگین ورزشی را به دست کم سه ماه پس از انجام عمل موکول کنید.

چه نتایجی را بعد از لیفت ابروا نتظار داشته باشیم؟

نتایج نهایی جراحی لیفت پیشانی (لیفت ابرو) معمولا در طول چندین هفته ظاهر می شود. اگرچه لیفت (بالا کشیدن) پیشانی روند پیر شدن را متوقف نمی کند، اما این روش به طور معمول نتایج طولانی مدتی برای شما خواهد داشت.اثرات این روش می تواند چندین سال به طول بیانجامد، اما بعضی بیماران ممکن است نیاز به تکرار این مداخله داشته باشند. با این حال انتخاب یک جراح مجرب و متبحر و همچنین رعایت نکات بعد از جراحی از جمله محافظت مدوام در برابر نور آفتاب می تواند در حفظ نتایج تاثیر زیادی داشته باشد.

ماندگاری و دوام نتایج لیفت ابرو درقم

لیفت ابرو درقم در صورتی که با استفاده از روش های غیرجراحی یا به عبارتی روش های غیرتهاجمی نظیر لیفت ابرو با نخ یا با تزریق ژل و بوتاکس انجام شود ؛ دارای نتایجی موقتی بوده نهایتا پس از یکسال از بین می رود.

اما در صورت انجام لیفت ابرو با استفاده از متدهای جراحی انجام شود می تواند برای مدت طولانی شاهد نتایج این جراحی بود.

البته توجه داشته باشید که حفظ دوام و ماندگاری نتایج لیفت ابرو ؛ تا حدود زیادی به سبک زندگی سالم و صحیح ، استفاده از کرم های ضد آفتاب ، مصرف ویتامین کافی و اجتناب از مصرف سیگار بستگی دارد.

لیفت ابرو درقم روش ایمنی است؟

تمام روش های جراحی خطراتی را به دنبال دارند. اما در صورتی که جراح با تجربه ای را انتخاب کنید عوارض این جراحی به حداقل می رسد عوارض لیفت ابرو و شامل موارد زیر می باشند:

-احساس بی حسی موقت یا خارش در پیشانی و موها

– ریزش مو در محل برش جراحی لیفت ابرو و پیشانی

– خونریزی زیر پوستی در پیشانی

– تورم طولانی مدت

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *