بهترین جراح ترمیم بینی در تهران  باید در این زمینه دارای تجربه ومهارت کافی باشد  زیرا جراحی ترمیمی بینی بیشترنیارمند تخصص و تجربه و مهارت کافی جراح بینی می باشد. بهترین جراح ترمیم بینی درتهران با توجه به مهارت وتجربه ای که در زمینه جراحی دارد پوست و استخوان بندی فرد را بعد از جراحی اولیه مورد بررسی قرار می دهد سپس با توجه به شرایط بیمار روش  ترمیمی را برای جراحی بینی انتخاب می کند.

انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

جراحی ترمیمی بینی می تواند توسط جراح بینی که جراحی اول بینی را انجام داده یا توسط جراح دیگری انجام شود.

این را بدانبد که انجام  هربارعمل مجدد بینی ،به نسب عمل بینی قبلی پیچیده تر است. بنابراین جراحی که می خواهند جراحی مجدد بینی را انجام دهد باید مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن بینی را جراحی کند.در صورتی که می خواهید جراحی ترمیمی را انجام دهید له این موارد توجه کنید.

 • حتماً نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کنید تا با مهارت او آشنا شوید.
 • آشنایی با تکنیک های به روز جراحی بینی، برای جراح بینی که می خواهد جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد بسیار مهم است.
 • به علت پیچیدگی در عمل مجدد بینی، جراح بینی باید بتواند از تکنیک های مختلف استفاده کند .

معیار انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی درتهران

ازمعیارهای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی درتهران این است که در همان جلسه مشاوره  واقعیت را با بیمار خود در میان بگذارد  مثلا اگر نتیجه جراحی بینی ترمیمی برای فرد مشکلات ساز خواهد شد  و فرم بینی بیمار را بهم می زند ،نباید با خواسته اوموافقت شود و باید در طی جلسه ای مشاوره ای بیمارخود را قانع کند. زیرا در برخی مواقع انجام جراحی ترمیم بینی بینی باعث مشکلات تنفسی در فرد خواهد شد.

بهترین دکترترمیم بینی در تهران باید در حین جراحی بینی به دو چیز درجراحی بینی توجه کند. جنبه زیبایی و جنبه سلامتی فرد است این دومورد ذکر شده درجراحی بسیار مهم است زیرا درصورتی که هر یک ازآن ها رعایت نشود بیمار پس ازمدتی مجبور به انجام دوباره جراحی ترمیمی بینی می شود. که  انجام مکرر جراحی ترمیمی بینی خود می تواند عوارض و هزینه زیادی برای  بیمارداشته باشد.

نکات که بهترین دکترترمیم بینی در تهران بعد از جراحی توصیه می کند

 • بهترین جراح ترمیم بینی درتهران به شما توصیه می کند که بعد از عمل ترمیمی استراحت کافی داشته باشید . معمولا بعد جراحی فرد نیاز به  یک دوره نقاهت دوهفته ایی برای بهبودی خواهد داشت .در این دوره بینی ورم و کبودی دارد که بعد از گذشت هفت روز تورم و التهاب کاهش چشم گیری خواهد داشت.
 • معمولا عمل ترمیم مانند جراحی بینی اولیه تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گرد و ممکن است بین یک تا سه ساعت زمان نیاز داشته باشد.
 • این را بدانید که عمل ترمیم از حساسیت بالایی برخوردار است و باید زیر نظر بهترین جراح ترمیم بینی درتهران انجام بگیرد زیرا نوک بینی پره های بینی و ساختمان بینی باید اصلاح شود و چون یک جراحی اولیه برای شما انجام شده است به همین دلیل بهترین دکترترمیم بینی در تهران محدودیت هایی در هنگام جراحی دارد و باید تجربه ومهارت لازم را در این زمینه داشته  باشد.پس بهتر است از همان ابتدا برای انتخاب جراح بینی تحقیقات کافی را انجام دهید .

قیمت جراحی بینی در تهران

آیا جراحی بینی ثانویه نسبت به جراحی بینی اولیه سخت تر است؟

بله، زیرا عوامل بسیار زیادی باعث سخت تر شدن جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه می شوند که این عوامل عبارت اند از :

 • پوست بینی یکی از این موارد است که پس از انجام جراحی بینی سفت و سخت تر می شود و همین موضوع باعث می شود جراحی بینی ثانویه کمی سخت تر از جراحی بینی اولیه شود.
 • در جراحی بینی اولیه، جراح بینی ممکن است غضروف های بینی را بردارد در نتیجه جراح بینی در عمل دوم بینی با کمبود غضروف رو به رو شود، در این صورت باید غضروف مورد نیاز را از دیگر نقاط بدن بردارد.
 • حساسیت های بیمار در هنگام انجام جراحی بینی ترمیمی، بیشتر می شود و همین موضوع باعث سخت شدن جراحی بینی ثانویه می شود.

بهترین جراح ترمیمی بینی تهران چه ویژگی هایی دارد

بهترین جراح ترمیمی بینی تهران  توانایی زیادی در جراحی بینی و عمل جراحی ترمیمی بینی داشته باشد.

بهترین جراح ترمیمی بینی تهران باید بتواند اعتماد بیمار را جلب کند، چرا که اعتماد به جراح بینی با رضایت بیمار ازعمل بینی رابطه مستقیم دارد.

همچنی یک جراح بینی خوب باید سلامت بیمار را در اولویت کاری خود قرار دهد.

جراح بینی باید انتظارات بیمار از جراحی بینی ترمیمی را بداند و در صورتی که انتظار بیمار واقع بینانه نبود، سعی کند بیمار را راهنمایی و متقاعد کند.

نکاتی در مورد انجام جراحی ترمیمی بینی

 • این را بدانید که با هر بار انجام جراحی بینی عمل پیچیده تر می شود پس در مورد نتیجه عمل جراحی بینی خود واقع بین باشید.
 • برای جراحی بینی ترمیمی خود در زمان مناسبی که جراح بینی با تجربه تعیین می کند اقدام نمایید و زودتر از موعد اصرار به انجام جراحی بینی ثانویه نداشته باشید.
 • بهتر است از جراحی اولیه یکسال گذشته باشد و  جراحی زیبایی دیگری  انجام نداده باشید تا بدن آمادگی لازم برای عمل بینی مجدد را داشته باشد.
 • اگر زودتر از موعد ترمیم بینی انجام شود زخم و اسکارهای ناشی از جراحی بینی اولیه حالت تثبیت شده ای پیدا نکرده باشد، با انجام عمل بینی باعث عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص در قسمت پوست بینی خواهید شد.
 • اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی مانند جراحی بینی اولیه می باشد اما با توجه به اقداماتی که انجام می شود در جلسه قبل از مشاوره بیان خواهد شد.

چه میزان جراحی ترمیم بینی  تاثیرگذار است؟

از آنجایی که شرایط ووضعیت  یک بینی عمل نشده با  با بینی که بر روی ان جراحی انجام شده متفاوت است. جراح بینی  برای این جراحی باید بسیار ماهر باشد و بتواند با تجربه بالای خود آماده ترمیم هر نوع نقصی باشد.

تمامی شرایط باید قبل ازجراحی با بیمار در میان گذاشته شود تا توقع او از نتیجه جراحی بالا نرود  و عیب ها و محدودیت های این جراحی بینی را بداند تا علاوه برزیبایی سلامتی شخص نیز حفظ شود.پس می توان گفت میزان موثر بودن این جراحی بینی به نقایص بینی شما و مهارت جراح بینی بستگی خواهد داشت.

نکاتی درباره‌ی ترمیم بینی

کسی که قصد انجام جراحی ترمیم بینی دارد، باید یک سری نکات را بداند سپس اقدام به جراحی کند

 • جراحی ترمیم بینی به آسانی جراحی اولیه بینی نیست. شما باید پروسه جراحی را با حساسیت بیشتری دنبال کنید.
 • انتخاب پزشک جراح ترمیم بینی باید با توجه به وضعیت جراحی شما، صورت بگیرد. گاهی نیاز به تغییر جراح بینی به شدت احساس می‌شود. گاهی نیز تغییر جراح بینی نیاز نیست و صلاح است که جراح بینی سابق، مسئولیت جراحی بینی شما را برعهده بگیرد.
 • وضعیت قبلی بینی شما، برای هر پزشکی اهمیت فراوان دارد. در مراجعه به پزشک، تمامی مدارک، آزمایشات، عکس قبل از عمل و … را به همراه داشته باشید.
 • عمل ترمیم بینی، باید با صلاحدید پزشک صورت بگیرد. در صورتی که عمل ترمیم بینی سلامت شما را به خطر می‌اندازد ریسک نکنید. نظر چند پزشک را جویا شوید و سپس اقدام به جراحی ترمیم بینی نمایید.
 • رفع ورم بینی بعد از عمل نیاز به گدشت زمان نیاز  داردبنابراین صبورباشید. تا یکسال بعد از عمل نباید بخاطر ظاهر بینی دست به عمل ترمیم بنیی زد. بیشترین نارضایتی در بین جراحی شدگان، در زمانی است که بینی هنوز دارای ورم است.
 • هر گونه جراحی ترمیم بینی بهتر است بعد از یکسال انجام بگیرد. چرا که بینی سلامت کامل خود را بدست‌ نیاورده است.

مراقبت های بعد از عمل ترمیمی بینی

برای کاهش تورم و کبودی هنگام خواب یک یا دو عدد بالشت زیر سر خود قرار دهید.

 • زمانی که از کمپرس یخ استفاده می کنید حواستان باشد که آن را به صورت مستقیم بر روی صورت خود قرار ندهید.
 • از زدن عینک تا روند بهبودی کامل نشده اجتناب کنید.
 • در صورتی که مراقب باشید پانسمان روی بینی تان خیس نشود شستن صورت مشکلی ندارد.
 • تا 6 هفته از قرار گرفتن در وان یا رفتن به استخر اجتناب کنید.
 • برای برداشتن گچ بینی حتما به متخصص مراجعه کنید و زدن چسب را تا چند هفته به وی بسپارید.

توصیه های کلی به بیماران در رابطه با جراحی بینی ثانویه

توصیه های کلی که می توان به بیماران جراحی ترمیمی داشت این است که اصولا به صورت استاندارد جهانی بین 10 تا 15 درصد عمل های جراحی بینی می تواند نیاز به عمل های ثانویه داشته باشند و این یک مساله غیر عادی نیست اما برای عمل جراحی ترمیمی بینی هیچ گاه عجله نکنید و اصرار و پافشاری بیش از اندازه به جراح خود نداشته باشید.

بهتر است برای انجام جراحی ترمیمی بینی حتما به جراح اولیه خود مراجعه کنید و به توصیه های وی گوش دهید و اگر به دلایلی جراح خودتان، انجام عمل ترمیمی بینی را نپذیرفت و شما نیاز دارید که حتما عمل ترمیمی را انجام دهید می توانید از جراحان پلاستیک و زیبایی دیگری مشورت بگیرید. اما تحت هیچ شرایطی به نظرات غیر حرفه ای دیگران توجه نکنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *