جراح بینی خوب تهران باید دارای مهارت و تجربه بالایی باشد زیرا نتیجه جراحی بینی  به طور کامل با میزان مهارت جراح بینی ارتباط دارد و اگر جراح بینی، مهارت بالایی نداشته باشد کسب یک نتیجه ایده آل و مورد رضایت، امکانپذیر نخواهد بود.

تسلط جراح بینی برای انجام رینوپلاستی بسیار مهم است و یک خطای کوچک، علاوه بر فرم بینی، عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد .در نتیجه جراح بینی خوب تهران  در بروز یا عدم بروز عوارض و فرم دهی بینی نقش دارد.

نقش جراح بینی خوب تهران

اگرتمایل به انجام  جراحی بینی دارید باید قبل ازهر اقدامی  به خوبی د ارتباط با جراح بینی مورد نظرخود  تحقیق کنید تا پس از جراحی بینی دچار پشیمانی نشوید

برای انتخاب جراح بینی راه های مختلفی وجود دارد .یکی از روش های انتخاب جراح بینی، مشاهده نمونه کارهای جراحان بینی و مقایسه آن ها با یکدیگر است.

زیرا همان گونه که می دانید مشاهده نمونه کارها باعث می شود که با سبک جراح بینی آشنا شوید، برای مشاهده نمونه کارهای جراح بینی خوب تهران می توانید به صفحه اینستاگرام سایت ایشان مراجعه کنید.

برخی از جراحان بینی، بینی را بیشتر به سبک طبیعی جراحی می کنند ولی برخی دیگر از جراحان بینی در جراحی بینی فانتزی مهارت بیشتری دارند.

همچنین شما می توانید با صحبت با افرادی که تجربه جراحی بینی را دارند و شناخت بیشتری با جراحان بینی دارند اطلاعاتی کسب کنید.

جستجو در صفحات مجازی چون اینستاگرام و مرورگرهای اینترنتی نیز به شما دراین زمینه کمک می کند

انتخاب جراح بینی خوب تهران

انتخاب جراح بینی خوب تهران  که او را می شناسید و به وی اعتماد دارید بسیار مهم است. برای انتخاب جراح بینی خوب شما باید قبل از هر اقدامی یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید ودر این جلسه مشاوره باید چندین سوال ازپزشک خود بپرسید.:

 • هزینه جراحی بینی
 • طول دوره بهبود شما بعد از جراحی
 • مراقبت های لازم قبل از عمل بینی
 • مراقبت های لازم  بعد از عمل بینی
 • زمان مورد نیاز برای استراحت بعد از جراحی بینی

مراحل انجام جراحی بینی

 • اولین مرحله انتخاب جراح بینی خوب و انجام مشاوره می باشد.
 • سپس جراح بینی آزمایش های لازم برای فرد تجویز می کند و توصیه های لازم نیز در جلسه مشاوره به فرد خواهد شد.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و بروفن را که موجب اختلال در انعقاد خون می شود به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید
 • قبل از جراحی بینی استحمام نمایید.
 • شب قبل از عمل جراحی بینی شام سبکی میل کنید و حدود 6 الی 8 ساعت ناشتا باشید.
 • یک ساعت قبل از زمان مشخص شده در کلینیک با یک همراه حضور داشته باشید.
 • فرد بعد از بستری شدن به اتاق عمل راهنمایی می شود و بعد از چند ثانیه بیهوش می شود سپس با برشی پوست بینی را از ساختار بینی جدا کرده و تغییرات لازم را به منظور رفع ایرادات بینی اعمال می کند سپس پوست روی بینی قرار داده می شود و با گذاشتن اسپلینت پانسمان می شود
 • بعدازجراحی فرد به ریکاوری فرستاده می شود و سپس بعد از به دست آوردن هوشیاری لازم به بخش منتقل می شود و بعد از حدود 4 الی 6 ساعت ترخیص می گردد
 • دوران نقاهت عمل جراحی بینی یک هفته تا 10 روز می باشد و طی یک هفته باید کامل استراحت کنید.

رينو پلاستی

مشاوره عمل بینی

همان طور که گفته شد یکی از مراحل انتخاب جراح بینی خوب تهران جلسه مشاوره است. اکثر افراد معمولا در طول زندگی خود فقط یک بار جراحی بینی انجام می‌دهند و اطلاعات کمی در این خصوص داشته و دقیقا نمی‌دانند که چه سوالاتی در جلسه مشاوره باید بپرسند؟

در جلسه مشاوره ابتدا پزشک بینی شما را معاینه کرده و ضخامت پوست و آناتومی بینی را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس در خصوص سابقه پزشکی و مشکلات تنفسی شما سوال می‌پرسد. در مرحله بعد شما در خصوص نیازها و خواسته‌های خود صحبت می‌کنید و به جراح می‌گویید که چه تغییراتی را مد نظر دارید. سپس دکتر عمل بینی با توجه به ساختار بینی‌تان به شما می‌گوید که چه میزان از خواسته‌های شما قابل اجراست

مدت زمان بهبودی جراحی بینی چقدر است؟

نتایج بعد از جراحی بینی بستگی به فرم و جنس پوست و غضروف بینی بیمار دارد. در مجموع ورم کلی بینی بعد از خارج کردن اسپلینت ظرف دو هفته کاهش محسوس خواهد داشت و فرم کلی بینی ظرف ۴ تا ٨ هفته نمایان خواهد شد البته کاهش بیشتر ورم را در طی سال اول بعد از جراحی نیز خواهیم داشت.

در افراد با بینی های گوشتی نیز کاهش ورم بینی ظرف ١٨ تا ٢۴ ماه طول خواهد کشید. در بعضی بیماران جهت کاهش ورم و فرم دهی نوک بینی نیاز به تزریق موضعی حدود دو ماه بعد از جراحی می باشد که تشخیص و انجام آن بر عهده جراح زیبایی بینی هست.

ویژگی های جراح بینی عالی در تهران

شناخت یک جراح بینی عالی و ماهر کار تقریباً دشواری است و بهترین راه برای تشخیص میزان مهارت جراح بینی، مشاهده نمونه کارهای جراح بینی مدنظر است.

نمونه کارهای جراح بینی نشان دهنده میزان مهارت و توانایی جراح بینی می باشد اما مهارت به تنهایی کافی نیست و جراح بینی باید برخوردار مناسبی نیز داشته باشد.

برخی از متقاضیان عمل جراحی بینی، سوالات بسیار زیادی در زمینه روش جراحی بینی، دوران نقاهت عمل بینی و غیره دارند که پاسخ گویی به این سوالات به عهده جراح و متخصص گوش و حلق و بینی است. در نتیجه جراح بینی باید خوش رو و صبور باشد تا بتواند با بیماران رابطه مناسبی ایجاد کند. جراح بینی علاوه بر مهارت باید دارای برخوردی مناسب باشد و سلامتی بیمار را اولویت قرار دهد.

چه عواملی در جراحی زیبایی بینی اثر گذارند ؟

جنس پوست بینی از اساسی ترین فاکتورها در دستیابی به نتیجه نهایی ایده آل می باشد. فاکتور دیگری که در جراحی بینی موفق تاثیر بسزایی دارد انتخاب یک جراحی بینی متبحر و با تجربه می باشد. رعایت صحیح مراقبت های پس ازعمل نیز از دیگر موارد  ضروری در جرای بینی و رسیدن به نتیجه رضایت بخش می باشد.

آیا من یک مورد خوبی برای جراحی بینی هستم؟

مردان و زنان در هر سنی می توانند از جراحی بینی سود ببرند. تغییر شکل بینی نیز یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی برای بیماران در گروه سنی نوجوان و جوان است، با این حال جراحان زیبایی ملاحظات و مراقبت های خاصی را در هنگام ارزیابی اینکه آیا بیمار جوان تر برای رینوپلاستی آماده است یا خیر،در نظر می گیرند و مراقبت های زیادی را توصیه می کنند. جراحان بینی معتقد اند بینی باید به طور فیزیکی، رشد کامل کرده باشد ؛ این فرایند معمولا در حدود ۱۴ سالگی برای دختران و ۱۶ ساله برای پسران است. بیماران جوان همچنین باید به بلوغ عاطفی و درک درستی از روند جراحی زیبایی برسند.

به این موارد درانتخاب بهترین جراح بینی تهران توجه کنید

 • ابتدا لیستی از جراحان بینی مورد نظر خود که در جراحی بینی تجربه و مهارت  لازم را دارند را تهیه کنید.
 • در مورد میزان تحصیلات و تجربه کاری جراح خود پرس و جو و  تحقیق  کنید.
 • بهتر است یک جلسه  مشاوره حضوری با جراح بینی خود داشته باشید و انتظارتان از جراحی بینی شرح دهید.
 • هر جراح گالری از جراحی های خود دارد، از ایشان بخواهید که گالری قبل وبعد از جراحی را به شما نشان دهد.
 • با بیمارانی که در مطب جراح بینی حضور دارند، صحبت کنید و میزان رضایت‌مندی آن ها از عمل بینی را بسنجید.

به این نکته نیز  توجه کنید که میزان اعتماد شما به جراح بینی موجب رضایت شما از جراحی بینی خواهد شد .در صورتی که جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی طبیعی را انتخاب کردید با جراح خود صحبت های لازم را داشته باشید   تا او مشاوره های لازم را به شما ارائه دهد

بهترین جراح بینی درتهران  کیست ؟

در حقیقت باید گفت که تجربه ترین و ماهرترین جراح بینی کسی است که به کمک  علم و تجربه خود بیشترین تاثیر را روی نتیجه جراحی بینی بگذارد. طی عمل بینی، اندازه و ظاهر بینی متناسب با استخوان بندی صورت شما تغییر شکل می یابد.

و شما شاهد باریک شدن سر بینی یا قسمت های بالایی بینی خواهید بود کوچک یا بزرگ شدن بینی نیزاز دیگر تغییرات بینی است. علاوه بر این زاویه میان لب و بینی هم تغییر خواهد کرد. یک جراح متبحر می تواند هر کدام از این اعمال را انجام دهد.

کدام جراح بینی درتهران را انتخاب کنیم

جراحی بینی معمولا باید توسط جراح پلاستیک، جراح پلاستیک صورت یا متخصص گوش‌ و حلق بینی انجام می‌شود. کسی را برای انجام عمل بینی انتخاب کنید که دارای تخصص و مدارک حرفه‌ای در این زمینه باشد و مکررا این عمل را انجام می‌دهد.

همچنین جراحی را انتخاب کنید که تجربه واعتبارش در میان بیماران و سایر پزشکان زبان زد باشد و نیز اطمینان حاصل کنید که جراح کارتان را در بیمارستانی با امکانات مجهزبیمارستانی برای شما انجام خواهد داد.

با رعایت این موارد می‌توانید عوارض عمل بینی‌تان را به کمترین حد لازم برسانید. ضمنا لازم است که جراح روند عمل را به زبان ساده برای‌ شما  توضیح بدهد تا از آنچه قراراست روی بینی‌تان انجام بگیرد آگاه باشید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *