رینوپلاستی تهران ،که عموماً از آن با نام جراحی بینی یا  عمل زیبایی بینی  یا جراحی پلاستیک بینی یاد می‌شود، یکی از رایج‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در کشور ما محسوب می شود.

در طول عمل جراحی بینی، استخوان‌ها و غضروف بینی اصلاح یا جابه‌جا می‌شوند و گاهی بافتی به بینی افزوده می‌شود تا ساختار بینی دستخوش تغییر شکل شود. دراین جراحی به پوست بینی دست زده نمی‌شود؛ با این وجود، زمانی که ساختار استخوانی زیرین اصلاح می‌شود، پوست با شکل جدید به گونه‌ای سازگار می‌شود که نتیجه‌ی نهایی جذاب و گیرخواهد بود.

نحوه ی انجام رینوپلاستی تهران

نحوه انجام رینوپلاستی تهران به دو صورت  است در ابتدا،  جراح بیمار را تحت بیهوشی موضعی و یا عمومی قرار می دهد و پس ازبیهوش شدن بیمار، جراحی آغاز می شود.

جراح برای دسترسی کامل به غضروف و استخوان بینی ، بر روی بینی برشی ایجاد می کند و سپس بر روی بینی تغییرات لازم را ایجاد می کند و در صورت نیاز، از استخوان و غضروف خود فرد و یا پرکننده های ترکیبی مصنوعی استفاده می کند .

این نکته قابل ذکر است در جراحی زیبایی بینی جراح باید ازتکنیک های صحیح استفاده کند و مهارت وتجربه لازم را داشته باشد تا عمل بینی نتیجه نرمال و معمولی داشته باشد .

به عنوان مثال آنچه که یک پزشک باید در نحوه جراحی بینی بدان توجه ویژه داشته باشد میزان ضخامت پوست و زاویه های بینی است همچنین آسیب ندیدن فرآیند تنفسی در بیماران بسیار حائز اهمیت است زیرادر صورتی که  بینی بیش ازحد نازک شود تنفس فرد با مشکل مواجه خواهد شد.

همین طور نوع پوست بینی  بیماربر  نتیجه و نحوه جراحی بینی تاثیرگذار است.  جراح با در نظر گرفتن جنس پوست، نحوه جراحی بینی رامشخص می کند . بر همین اساس بیمارانی که پوست آنها نازک است تحت جراحی بینی استخوانی و بیمارانی که پوست آنها ضخیم است تحت جراحی بینی به اصطلاح گوشتی قرار خواهند گرفت.

روش چسب زدن بینی پس از رینوپلاستی تهران

در ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که چسب زدن تاثیری در شکل گیری بینی فرد نخواهد داشت. یکی از سوالاتی که برای بیشتر افراد مطرح می‌شود، این است که آیا چسب را محکم بزنیم یا شل؟ چسب باید به آرامی فقط در حد تماس با پوست زده شود و اگر فضای خالی بین پوست و بافت‌های زیرین وجود دارد آن را به آرامی فشار دهید تا پوست به بافت‌های زیرین فیکس شود.

مدت چسب زدن معمولا 1 تا 2 ماه می‌باشد و در صورت قرمز شدن  و یا حساسیت و خارش پوستی از چسب زدن اجتناب کنید.

بهتر است هر 24 تا 48 ساعت چسب بینی خود را تعویض کنید و قبل از چسب زدن پوست بینی را با آب و صابون یا شامپوی بچه تمیز و خشک کنید و مجددا چسب بزنید.

در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم مدت چسب زدن باید تا 3 ماه انجام شود و ممکن است هر بار نیاز باشد تا پوست را با الکل بسیار رقیق تمیز و خشک کنید.

نکاتی که در هنگام انجام رینوپلاستی تهران  باید بدانیم

-این را بدانید که بهترین نتایج در جراحی بینی یا رینوپلاستی تهران با استفاده از تکنیک های محافظه کارانه که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ می کنند به دست می آید، بنابراین بیماران محترم باید از جراحی های به اصطلاح فانتزی پرهیز کنند.

– یک نکته مهم در جراحی بینی کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی می باشد که با استفاده از عکس های رنگی استاندارد و یک شکل قبل از عمل عمل وضعیت پوست و زوایای بینی مشخص می شود.

– بیماران به موضوع تنفس بعد از عمل جراحی بینی خود  بایستی بسیار اهمیت بدهند. اگر بینی بیمار خیلی باریک شود تنفس فرد با مشکل روبرو خواهد شد.

به عنوان مثال بعضی اوقات بیماران از جراح می خواهند که به اصطلاح اقدام به عروسکی کردن بینی کنند در حالی که به این نکته توجه ندارند که با این کار منطقه دریچه یا همان محل عبور هوا از بین می رود و بیمار دچار گرفتگی شدید بینی می شود.

– همچنین این نکته را بدانید که تغییرات جزئی پس از عمل بینی ممکن است ماه ها به طول بینجامد. پوست بسیار ضخیم وغنی از غدد و بافت زیر جلدی از نظر نتیجه عمل بینی در بدترین وضعیت قرار دارد. پوست ایده آل، بین پوست ضخیم و نازک میباشد. پس بیماران دارای پوست ضخیم باید صبر کنند تا پوست به سر جای خود برگردد. عمل جراحی بینی به دو شکل باز وبسته انجام میشود و انجام عمل به هر روشی که پزشک تشخیص دهد بلامانع است.

بعد از عمل رینوپلاستی چه انتظاری دارید

بعد از جراحی رینوپلاستی ممکن است دچار کبودی ، تورم یا بی حسی شوید یخ گذاشتن بر روی  ناحیه بینی به کاهش تورم و کبودی کمک خواهد کرد.

برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی باید حداقل دو هفته از کار خود دور شوید و از فعالیت شدید باید به مدت 4 – 6 هفته اجتناب کنید.  شما نیاز به استراحت در حالت ایستاده و جلوگیری از خم شدن برای چند روز اول بعد از عمل داری اسپلینت بعد از 7 تا 10 روز برداشته می شود  اگرچه پس از جراحی زیبایی بینی ، فوراً بهبود خواهید یافت ، قبل از مشارکت در هرگونه ورزش ضربه ای ،تماس شدید ، باید با جراح خود مشورت کنید.

عوامل موثر بر قیمت رینوپلاستی بینی

عوامل مختلفی بر هزینه رینوپلاستی  تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

-با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری هزینه های جراحی متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.

-نوع بینی افراد سهم به سزایی در تعیین رینوپلاستی قیمت دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای رینوپلاستی پرداخت می کنند. اما قیمت رینوپلاستی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

– قیمت رینوپلاستی تهران با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

مدت استراحت بعد از عمل رینوپلاستی تهران

مدت استراحت بعد از عمل‌های زیبایی به نوع عملی که هر فرد انجام می دهد بستگی دارد و ممکن است مدت‌زمان استراحت برای یک فرد یک روز تا چندین ماه طول بکشد .اما به طور کلی  با كاهش تورم يا كبودي بيمارمی‌تواند به سركار خود بازگردد در بیشتر موارد  بعد از عمل فرد  نياز به بستري شدن در کلینیک را ندارد و پس از انجام عمل بیمار قابل ترخيص مي‌باشد.نتايج اوليه عمل جراحی زیبایی معمولاً پس از سه  هفته قابل رويت مي‌باشد اگرچه نتيجه مطلوب نهايي تا ۶ ماه زمان لازم دارد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *