رینوپلاستی تهرانپارس نوعی جراحی است که باعث تغییر شکل بینی می شود . هدف و انگیزه از این جراحی ممکن است تغییر شکل بینی به منظور زیبایی، بهبود تنفس یا هر دو مورد باشد.

امروزه یکی از عمل های رایجی که برای زیبایی انجام می شود رینوپلاستی است که به آن جراحی بینی هم می گویند . افراد زیادی برای اینکه مشکلات و نواقص بینی خود را رفع کنند رینوپلاستی را انجام می دهند. این عمل توسط یک متخصص حلق و بینی ویا جراح پلاستیک انجام می شود

رینوپلاستی تهرانپارس باعث می شود، مشکل بدفرمی و عملکردی بینی بهبود یابد و مشکلات تنفسی، شکل بینی، اندازه وعدم تقارن آن را برطرف کند.

همچنین ممکن است برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب، اصلاح نقص هنگام تولد یا بهبود برخی از مشکلات تنفسی نیز این جراحی انجام شود. زیرا این نوع جراحی می‌تواند اندازه، شکل یا نسبت بینی به صورت را تغییر دهد

نحوه انجام  عمل رینوپلاستی تهرانپارس

همان گونه که می دانید جراحی زیبایی بینی در مراکز جراحی یا بیمارستان ها قابل انجام است. این عمل بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد، اما بسته به وسعت عمل جراحی ممکن است طولانی تر باشد. اگر شما بیش از یک عمل داشته باشید، ممکن است لازم باشد که یک شب بستری بمانید.

جراح اغلب پوست داخل دیواره بینی را برش می زند تا از هر گونه اسکار قابل مشاهده ای جلوگیری کند. با این حال، برای جراحی  پیچیده تر ممکن است از روش باز استفاده نماید که در آن برشی کوچک بر روی پایه بینی  پوست زیر بینی بین دو حفره بینی ایجاد می کند.

روش عمل باز ممکن است جای زخمی کوچک در زیر بینی ایجاد کند، اما این روش در عمل های دشوار، کار جراح را آسانتر می کند.البته این نکته را بدانید که جای زخم پس از عمل به سختی قابل مشاهده خواهد بود.

در طول جراحی، بافت نرم بینی از استخوان و غضروف زیر پوست جدا می شود. سپس ممکن است استخوان شکسته شود و مجدد فرم داده شود و غضروف برای رسیدن به ظاهر مورد نظر تغییرشکل داده شود.

بعد از پایان جراحی  یک آتل پلاستیکی بنام اسپلینت بر روی بینی به کار برده می شود و حفره های بینی به آرامی پانسمان می شوند. اگر اندازه بینی کاهش نیافته باشد، نیازی به بخیه نیست و بینی با چسب برای بهبودی بسته می شود.

درصورت نیاز به بخیه برای بستن زخم های داخلی، از بخیه های جذبی استفاده می شود. اگر برش روی پوست جدا کننده حفره های بینی انجام شود، ممکن است نیاز به کشیدن بخیه باشد.

آیا جراحی بینی تهرانپارس برای شما مناسب است؟

تا زمانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل داشته باشید، منعی برای انجام جراحی بینی تهرانپارس برای شما وجود ندارد.

اگر پوست شما مستعد اسکار کلوئیدی است یا سابقه مشکلات بهبود زخم دارید، ممکن است جراح این عمل را به شما توصیه نکند یا هشدار دهد که احتمال برجسته و واضح بودن اسکارها بعد از جراحی وجود دارد.

بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران

نکاتی مهم که درباره جراحی بینی تهرانپارس باید بدانید

رینوپلاستی معمولاً یک تا دو ساعت زمان می برد و گاه بیشتر نیز طول خواهد کشید . در این روش احتمال بروز تورم و کبودی اطراف چشم نیز دیده می شود . وجود سردردهای طولانی به همراه خونریزی امری طبیعی بوده و در نهایت احتمال خشکی بینی نیز وجود دارد .

اگر نوع عمل شما به صورتی بود که نیاز به محافظ داشت می توان از گچ بینی که با نام اسپلینت عنوان می شود استفاده نمود. جمع شدن خون در زیر پوست اگر طبیعی باشد مشکلی به همراه نخواهد داشت . واکنش های طبیعی نسبت به بیهوشی امری طبیعی است .

اگر سیگاری هستید تا زمان بهبودی کامل عمل رینوپلاستی از سیگار کشیدن بپرهیزید . گاه دیده می شود که تورم ماهها طول می کشد اندکی صبر تأثیر گذار است . بلند کردن جسم سخت تا مدت طولانی کنار گذاشته شود . ورزش های سنگین نیز تا دو ماه اول می بایست کنار گذاشته شود.

توصیه های مهم قبل از رینوپلاستی تهرانپارس

وزن متعادل برای انجام عمل بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند ،نباید برای عمل دچار مشکل وزنی باشند.

افراد مبتلا به سوءتغذیه اولیه یا ثانویه باید قبل از جراحی حتما به وزن طبیعی برسند .همچنین افراد چاق یا خیلی چاق هم مناسب جراحی نیستند چون خطر بی هوشی در آنها بالا می باشد . این افراد باید ابتدا وزن خود را کم کنند و سپس اقدام به عمل کنند تا ریسک عمل پایین کاهش یابد.

قبل از انجام جراحی بینی جراح باید بر روی بیماری که قصد انجام عمل بینی دارد سه نوع بررسی تشخیصی مهم را انجام دهد

 • آندوسکوپی تشخیصی بینی که نشان دهنده آناتومی داخلی بینی می باشد
 • راینومانومتری که به طوردقیق ارزیابی راه هوایی بینی را میسر می سازد
 • آکوستیک راینومتری که نمایان کننده هرگونه مانع و تنگی در مسیر بینی می باشد

در شروع عمل بینی، اولین کاری که جراح انجام می دهد رفع انحراف تیغه بینی و باز کردن راه تنفس می باشد و پس از اطمینان از برقرارشدن راه طبیعی تنفس، به اصلاح ساختار ظاهری بینی و ایجاد تناسب در قسمت های مختلف بینی و صورت می پردازد.

هزینه‌های رینوپلاستی تهرانپارس چقدر است؟

هزینه جراحی بینی و قیمت عمل جراحی بینی بیشتر به جراح بینی و نوع ساختار یا تغییرات زیبایی که قرار است بر روی بینی فرد انجام شود بستگی دارد. برای اینکه از هزینه جراحی بینی خود اطلاع پیدا کنید باید با یک جراح متخصص در این حوزه مشورت کنید.

همچنین توجه داشته باشید که هزینه رینوپلاستی درصورتی ‌که ترکیبی از عمل‌های درمانی در یک زمان بر روی بینی شما انجام شود، به‌طور مشخص افزایش خواهد یافت. بیماران باید هزینه جراحی بینی و روش‌های تامین مالی را پیش از عمل با پزشک خود مورد بحث قرار دهند.

بهترین جراح بینی تهرانپارس

بهترین جراح بینی تهرانپارس نقش موثری در نتیجه جراحی بینی دارد. جراح خوب از همان ابتدا باید صبر و حوصله لازم را داشته باشد تا بتواند خواسته های شما را از جراحی بداند و شما باید دقت کنید که آیا جراح شما برای این امر صلاحیت دارد یا خیر جراح بینی باید دوره ها و تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد تا بتواند یک جراحی بدون نقص داشته باشد.

یکی ازنکاتی که درانتخاب جراح بینی باید آن را در نظر گرفت این است که پزشک باید با بیمار صادقانه برخورد کند به عنوان مثال در صورتی که بیمارتمایل به کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود دارد.

در صورتی که این نوع بینی برای فرد متناسب نیست و ممکن است بعد از جراحی برای وی مشکلاتی ایجاد کند ،نباید با خواسته اوموافقت کند و باید در طی جلسه ای مشاوره بیمار خود را قانع کند. زیرا کوچک کردن بیش از اندازه ی بینی باعث مشکلات تنفسی در فرد می شود.

به طور کلی یک بهترین جراح بینی تهرانپارس باید در حین جراحی بینی به دو زاویه ی بینی بیشتر توجه داشته باشد . جنبه زیبایی و جنبه سلامتی فرد است این دو مورد ذکر شده دو نکته مهم است  زیرا در صورتی که هر کدام ازآن ها رعایت نشود بیمار پس از مدتی مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی خواهد شد  که جراحی ترمیمی بینی خود عوارضی را برای بیماردارد.

چه مشکلاتی با رینوپلاستی برطرف می شود

در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد که دراینجابه برخی موارد اشاره شده است

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه  بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • بد شکلی های بعدازعمل جراحی

آیا عمل رینوپلاستی خطر دارد؟

اما حقیقت آن است که اگر فردی که جهت عمل کاندیدا می‌شود به خوبی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب شود، این عمل عارضه مهمی در پی نخواهد داشت. اما با این وجود ممکن است بیمار دچار عوارضی هم شود.این عوارض شامل موارد زیراست

عدم تقارن سوراخ های بینی

به طور معمول جراح بینی پیش از عمل، سوراخ بینی فرد را به طور دقیق اندازه گیری می کند. اما ممکن است به دلیل تورم حاصل از عمل، مشکل عدم تقارن سوراخ بینی به وجود آید که اغلب پس از برطرف شدن تورم و کاهش آن، این اختلاف نیز از بین می رود.

زینی شکل شدن بینی

این مشکل به دلیل تراشیدن بیش از حد استخوان پشت بینی به وجود می آید. اگر جراح کم تجربه باشد و یا اندازه گیری های خود را به درستی انجام نداده باشد، ممکن است این عارضه به وجود آید.

آسیب به پوست بینی

در صورتی که جراح در حین  عمل دقت نکرده و به پوست بینی آسیب برساند، ممکن است پوست سیاه شده و از بین برود. بدترین عارضه پس از عمل بینی، آسیب پوستی است که ترمیم آن به شدت سخت است.

باریک شدن بیش از حد نوک بینی

این عارضه اغلب به علت اصرار بیش از حد فرد به وجود می آید که نه تنها ظاهر آن را زیبا نمی کند، بلکه باعث می شود بینی فرد، غیر طبیعی و مصنوعی دیده شود.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *