رینوپلاستی قم  یکی از عمل های رایجی است که برای زیبایی صورت انجام می شود. افراد زیادی برای اینکه مشکلات و نواقص بینی خود را رفع کنند رینوپلاستی را انجام می دهند.

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی هایی است که بیشترین متقاضی را در کشور ما دارد. این عمل توسط یک جراح پلاستیک صورت انجام می شود . ا جراح سعی می کند در این عمل مشکلات تنفسی را برطرف کند و شکل ظاهری آن را تغییر دهد.

بایدها و نبایدها در انجام عمل رینوپلاستی قم

– جراحی بینی یک عمل کاملا  اختیاری است و در شرایط معمول هیچ الزامی به آن نیست. البته در افرادی که مشکل تنفسی دارند، این عمل علاوه بر زیبایی جنبه الزامی پیدا می کند و حتما باید با مراجعه به متخصص هر چه زودتر این جراحی را انجام دهند.

-افرادی که با شکل بینی خود مشکل دارند نیز می توانند از این عمل براب زببایی بینی خود استفاده کنند.

-افرادی که با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می کنند، حتما با مشورت پزشک خود و تحت شرایط خاص توانایی انجام این عمل را دارا خواهند بود.

-نوجوانان بدلیل قرار گرفتن در سنین رشد، امکان انجام این عمل را نخواهند داشت تا از سن بلوغ خود عبور کنند.

-همچنین افراد سیگاری باید دو الی چهار هفته قبل از عمل نیکوتین را کنار بگذارند، زیر سم موجود در نیکوتین بهبودی بعد از عمل را با مخاطره همراه می سازد.

انتظارات منطقی  افراد در مورد جراحی زیبایی بینی و آمادگی روانی آنها همچنین از نکات حائز اهمیت در رینوپلاستی است، این جراحی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد در ظاهر خود می شود اما، یک فرد دیگر از شما نمی سازد.

-اگر قبلا انجام عمل زیبایی بینی را انجام دادید حتما این نکته را به اطلاع جراح خود برسانید، تا از بروز صدمات و مشکلات در هنگام عمل جلوگیری کنید.

انواع جراحی رینوپلاستی قم

جراحی بینی استخوانی

در بینی های استخوانی یا غضروفی حجم بیشتر بینی ، استخوان است و بینی پوست نازکی دارد.به همین دلیل پس از انجام عمل بینی زمانی که پوست بر روی بینی گذاشته می شود تورم بینی سریع تر رفع می شود و نتیجه بهتر قابل مشاهده است.

بارزترین نشانه های بینی استخوانی ، قوز روی بینی و طول زیاد بینی  است و اغلب بیمارانی که بینی استخوانی دارند هدف شان از انجام عمل بینی رفع قوز روی بینی و کاهش ارتفاع بینی است . برای رفع قوز بینی و کاهش ارتفاع بینی نیاز است تا استخوان و غضروف بینی تراشیده شود به همین دلیل جراح بینی باید دقت زیادی داشته باشد تا به بافت های دیگر بینی آسیبی نرساند .

جراحی بینی ترمیمی

در صورتی که  ایرادات بینی در جراحی بینی اولیه برطرف نشده باشد یا ایراد جدیدی در اثر برداشتن غیر اصولی بافت بینی ایجاد شده باشد عمل بینی ترمیمی انجام می شود.

زمان مناسب برای انجام جراحی ترمیمی یکسال بعد ازجراحی است که زخم های ناشی از عمل بینی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

دست زدن به بینی و انجام جراحی بینی ترمیمی زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید موجب به وجود آمدن عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص در قسمت پوست بینی خواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

ممکن است شما هم از آن دسته از افرادی باشید که متقاضی بینی طبیعی باشید و فقط بخواهید که ایراد بینی برطرف شود و تغییر چشمگیر را روی بینی انتظار نداشته باشید. جراحی بینی طبیعی برای افرادی با بینی های گوشتی و آقایان روش بسیار مناسبی است.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتری یا عروسکی با هدف داشتن بینی کوچک، سر بالا و دارای قوس بیشتر انجام می شود. جراحی بینی فانتزی برای هر نوع بینی و هر چهره ای انجام می شود.

لازمه داشتن جراحی بینی فانتزی موفق این است که بینی دارای بافت و غضروف مقاوم و پوست نازکی باشد و همچنین اجزای صورت کوچک و عروسکی داشته باشد.

هزینه رینوپلاستی قم

هزینه رینوپلاستی قم توسط پزشک جراح تعیین می شود. پزشک جراح تمامی هزینه های عمل را برآورد می کند و در طی یک جلسه مشاوره به بیمار اعلام می کند تا بیمار تصمیم خود را برای عمل بتواند بگیرد .
 یکی از مهمترین ویژگی های رینوپلاستی  برطرف کردن مشکلات تنفسی و آسان کردن تنفس است. در کنار این موضوع با این جراحی بینی اصلاح می شود، برآمدگی بینی برداشته می شود ، نوک بینی تغییر داده می شود و حفره های بینی به اندازه نرمال و طبیعی رسانده می شود .

اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی

-به منظور بهبود ورم و کبودی ناشی از جراحی بینی تا 48 ساعت بعد از جراحی بینی از کمپرس یخ استفاده نمایید.

-بهتر است در 48 ساعت اول پس از جراحی بینی ، غذای میکس شده میل کنید و رژیم نرم را رعایت کنید.

-موقع خواب و استراحت برای این که تورم کاهش یابد ، سرتان را با قرار دادن دو بالشت کمی بالا تر از بدن تان قرار بگیرد.

-از انجام فعالیت های سنگین حداقل تا شش هفته بپرهیزید.

-یک هفته قبل تا دو هفته پس از انجام جراحی بینی مصرف سیگار را قطع نمایید . قطع سیگار به روند بهبود زخم ها و سیستم خون رسانی موثر است.

-از مصرف دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شود ، خودداری نمایید.

-سعی کنید تا چند هفته اول ، از خندیدن و حرف زدن زیاد خودداری کنید و اگر خواستید عطسه کنید ، حتماً دهان تان را باز نگه دارید.

-اگر مجبور هستید از عینک طبی استفاده کنید ، تنها می توانید عینک بدون فریم بزنید.

چه مشکلاتی با جراحی بینی برطرف می شود؟

 • عدم تقارن سوراخ های بینی
 • داشتن قوز روی بینی
 • بزرگ بودن سوراخ ها
 • دو تکه بودن نوک بینی
 • مشکلات تنفسی
 • افتادگی نوک بینی
 • وجود پولیپ
 • دررفتگی تیغه و قرینه نبودن ظاهر بینی
 • رفع ایرادات به وجود آمده در جراحی بینی اولیه
 • متناسب نبودن فاصله لب با بینی

عوارض انجام رینوپلاستی قم

در صورتی که جراحی بینی توسط پزشک متخصص انجام نشود، علاوه بر فرم نامناسب بینی ممکن است در حس بویایی و تنفس فرد نیز تاثیر مخرب بگذارد.

همچنین کسانی که بخواهند جراحی مجدد بر روی بینی خود انجام دهند باید حتما با پزشک متخصص مشاوره کنند، زیرا ساختار بینی بسیار ظریف و شکننده می‏ باشد.

مانند هر جراحی دیگر رینوپلاستی خطرات و عوارض جانبی خود را دارد اما اگر به جرا بینی حاذق مراجعه شود هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت. اما برخی از عوارض جراحی زیبایی بینی، عبارتند از:

 • مقداری خونریزی
 • عفونت کم
 • درد و زخم
 • واکنش و آلرژی نسبت به بیهوشی
به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *