تزریق چربی به باسن نیز یکی از روش‌های رایج برای زیباسازی بیشتر باسن می‌باشد. با تزریق چربی به باسن، سایز باسن بدون احتیاج به پروتز تغییر پیدا می‌کند. به منظور تزریق چربی به باسن، چربی‌های اضافی قسمت‌هایی مانند شکم، ران، پهلو و سایر قسمت‌ها با روش‌های جدید خارج و به باسن فرد تزریق می‌شود. تزریق چربی به باسن باعث برجسته شدن، رفع افتادگی و فرم دهی باسن می‌شود. از آنجاییکه افزایش سن یکی از عوامل افتادگی پوست است، تزریق چربی به باسن می‌تواند انتخاب مناسبی برای رفع افتادگی پوست شل باسن باشد. میزان ماندگاری تزریق چربی به باسن به میزان چربی تزریق شده، شرایط بدنی و به میزان تحرک فرد بستگی دارد.

مزایای تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن مانند سایر جراحی‌ها مزایایی به همراه دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتیجه دهی این روش کاملاً طبیعی است؛
 • باعث افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری می‌شود؛
 • مدت زمان بهبودی نسبت به روش‌های دیگر کمتر است؛
 • باسن با شکل و اندازه دلخواه خواهید داشت؛
 • باعث رفع افتادگی باسن می‌شود؛
 • تزریق چربی به باسن منجر به از بین رفتن چربی‌های اضافی بدن می‌شود.
تزریق چربی به باسن

کاندید‌های مناسب برای تزریق چربی به باسن چه افرادی هستند؟

اگر جزء افراد زیر هستید، کاندید مناسبی برای انجام جراحی تزریق چربی به باسن می‌باشید:

 • در صورتیکه قصد زیباسازی باسن بدون نیاز به پروتز را دارید؛
 • اگر قسمت‌های دیگر بدن‌تان مانند پهلو، ران و… چربی اضافی دارد؛
 • در صورتیکه سن‌تان بین 25 تا 55 سال می‌باشد؛
 • اگر پوست باسن‌تان خاصیت ارتجاعی خود را به طور کامل از دست نداده است؛
 • در صورتیکه دخانیات مصرف نمی‌کنید.

عوارض تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن مانند سایر روش‌های جراحی ممکن است که عوارضی را به دنبال داشته باشد. البته، عوارض تزریق چربی به باسن، کوتاه مدت و گذرا هستند. عوارض تزریق چربی به باسن شامل کبودی، التهاب و ورم هستند که پس از چند روز از بین می‌رود. همچنین، در صورتیکه پزشک از تجربه و مهارت کافی برخوردار نباشد، احتمال افزایش دوره نقاهت و عوارض نیز وجود دارد. بنابراین، اگر قصد انجام جراحی تزریق چربی به باسن بدون عوارض جانبی را دارید، بهتر است که به کلینیک دکتر سواددار مراجعه کنید که از حاذق‌ترین پزشکان در زمینه‌ی انجام جراحی زیبایی باسن می‌باشد.

پروسه‌ی تزریق چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

روش جراحی تزریق چربی به باسن که با هدف بزرگ و برجسته‌تر کردن باسن صورت می‌گیرد، شامل مراحل مختلف می‌باشد. مراحل تزریق چربی به باسن عبارتند از:

 • چربی‌های قسمت‌های متفاوت بدن از قبیل ران، پهلو، شکم و سایر قسمت‌ها خارج می‌شود؛
 • چربی‌های استخراج شده از پهلو، ران یا شکم، صاف شده و برای انتقال به باسن آماده می‌شوند؛
 • سپس پروسه‌ی جراحی تزریق چربی به باسن صورت می‌گیرد.

جراحی تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن نوعی جراحی است که با استفاده از بیهوشی صورت می‌گیرد. در صورتیکه میزان افتادگی پوست باسن بیشتر باشد، به تزریق چربی به مقدار بیشتری نیاز است. همچنین، اگر باسن‌تان خیلی کوچک است و به دنبال روشی برای بزرگتر کردن باسن هستید، چربی بیشتری باید به باسن تزریق شود.

تزریق چربی به باسن توسط دکتر سواددار

جراحی زیبایی یکی از مهمترین جراحی‌ها در میان افراد به شمار می‌رود زیرا زیبایی یک از مهمترین موضوعاتی است که افراد به آن اهمیت می‌دهند که جراحی زیبایی و تزریق چربی به باسن یکی از این جراحی‌ها به شمار می‌رود. زیرا توانایی پزشک در نحوه جراحی موجب کاهش درد و کم شدن دوران نقاهت در بیمار می‌شود دکتر سواددار با دارا بودن سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی توانسته نتایجی را برای بیماران خود رقم بزند که تا سالها بدون هیچ گونه مشکلی باقی بماند.

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه‌ی تزریق چربی به باسن یکی از سؤالات رایج بسیاری از افرادی است که قصد انجام این عمل جراحی را دارند. هزینه‌ی تزریق چربی به باسن به عوامل مختلفی مانند تخصص جراح، هزینه کلینیک، هزینه تیم بیهوشی و… بستگی دارد. هزینه‌ی این روش جراحی بیشتر از سایر روش‌ها است. در صورتیکه قصد انجام جراحی تزریق چربی به باسن توسط دکترسواددار را دارید، می‌توانید برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها به کلینیک دکتر سواددار واقع در تهرانپارس مراجعه نمایید.

تزریق چربی به باسن در تهرانپارس

کلینیک یکی از پزشکان برتر در زمینه جراحی‌های زیبایی در تهرانپارس قرار دارد. اگر شما نیز به دنبال جراح زیبایی حاذق و فوق تخصص در تهرانپارس هستید، دکتر سواددار بهترین گزینه‌ی انتخابی است. دکتر سواددار عمل‌های جراحی متعددی در زمینه جراحی زیبایی شکم، سینه و باسن را انجام داده است. بنابراین، اگر می‌خواهید جراحی تزریق چربی به باسن به بهترین نحو انجام شود، مراجعه به مطب دکتر سواددار بهترین انتخاب است.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

7 دیدگاه

 • سلام وقتتون بخیر
  میخواستم ببینم تزریق چربی هم مثل بوتاکس باید چند وقت یه بار تکرار بشه؟؟

 • سلام من تمام عمر مدیون و دعا گوی ایشان هستم
  عالین عالی
  خدا خیرشون بده

 • دکتر جان تزریق چربی به باسن، ترک های پوستیشم از بین میبره؟

  • باید خدمت شما عرض کنم که تزریق چربی اثر متوسطی روی ترک های پوستی دارد و خیلی نمیشه انتظار از بین رفتنشون رو بطور کامل بعد از تزریق داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *