آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟ انجام تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه، هر دو روش برای افزایش حجم سینه مورد استفاده قرار می‌ گیرند. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و باید با توجه به وضعیت و نیاز هر فرد، روش مناسب برایش انتخاب شود. در زیر به مقایسه این دو روش پرداخته می‌شود:

تزریق چربی به سینه

مزیت: در این روش از چربی خود بدن شما برای افزایش حجم سینه استفاده می‌ شود که برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. همچنین بدون مصرف هرگونه ماده شیمیایی انجام می ‌شود.

معایب: این روش نیازمند چندین جلسه تزریق بوده و در برخی موارد ممکن است نتایج نهایی کاملا قابل پیش‌بینی نباشد. همچنین احتمال جذب نشدن بخشی از چربی تزریق شده و بازگشت به وضعیت قبلی وجود دارد.

پروتز سینه

مزایا: این روش می‌تواند حجم سینه را به شکلی دقیق و قابل پیش‌بینی افزایش دهد. همچنین اینکه نتایج آن نسبتاً دائمی هستند.

معایب: این روش به مصرف مواد شیمیایی نیاز دارد که برخی افراد ممکن است به آن‌ها حساسیت داشته باشند. همچنین نیازمند عمل جراحی است که ممکن است خطرهایی مانند عفونت، خونریزی و آسیب به بافت‌ های اطراف را به همراه داشته باشد.

با توجه به این موارد، انتخاب روش مناسب برای افزایش حجم سینه باید با توجه به وضعیت و نیاز هر فرد تعیین گردد.

در چه مواردی از پروتز سینه استفاده می شود؟

 • تمایل فرد برای بزرگ کردن اندازه سینه
 • اصلاح ناهنجاری مادرزادی سینه که در آن یک یاهر دو سینه رشد کافی نداشته‌اند.
 • اصلاح تفاوت اندازه سینه ها
 • اصلاح کاهش سایز سینه به دنبال حاملگی، شیردهی یا کاهش وزن شدید
 • برای بازسازی سینه به دنبال جراحی مانند سرطان سینه یا تروما

ماندگاری پروتز سینه نسبت به تزریق چربی به سینه

ماندگاری پروتز سینه و تزریق چربی به سینه به طور قطع متفاوت است. پروتز سینه عمدتا از سیلیکون یا مواد دیگری ساخته شده است که با توجه به نوع مصنوعات و کیفیت ساخت، ممکن است بین ۱۰ تا ۲۵ سال ماندگاری داشته باشد. با این حال، در بعضی از موارد ممکن است نیاز به جراحی دوباره برای تعویض پروتز سینه باشد.

در مقابل ماندگاری تزریق چربی به سینه ممکن است کمی کوتاه‌تر باشد. با توجه به نوع تزریق و مقدار چربی که تزریق می ‌شود، نتایج ممکن است بین ۱ تا ۳ سال دوام داشته باشد. با این حال، این روش ممکن است نیاز به جلسات تزریق چربی مکرر داشته باشد تا نتایج بهینه حاصل شود.

همچنین، لازم به ذکر است که ماندگاری پروتز سینه و تزریق چربی به سینه بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع روش انجام، نوع مصنوعات استفاده شده، رعایت نکات پس از عمل و عوارض جانبی دارد. به هر حال برای انتخاب مناسب‌ترین روش برای خود، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟
آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟

چه کسانی مناسب تزریق چربی به سینه هستند؟

تزریق چربی به سینه یک روش غیرجراحی است که به عنوان یک جایگزین برای پروتز سینه مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در ادامه به برخی از کسانی که ممکن است مناسب برای تزریق چربی به سینه باشند، اشاره می ‌شود:

 • افرادی که قصد افزایش حجم سینه را دارند، اما نمی‌ خواهند جراحی انجام دهند.
 • افرادی که به دلیل عوامل مختلف از جمله بارداری، شیردهی، کاهش وزن، پیری و… از حجم سینه خود راضی نیستند.
 • افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی یا افزایش سن، حجم سینه خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که پس از جراحی سینه، احساس ناهماهنگی در حجم سینه‌های خود دارند.
 • افرادی که از پروتز سینه در گذشته استفاده کرده‌اند و اکنون نیاز به بازسازی و بهبودی از حالت قبلی دارند.

با این حال همانند پروتز سینه، قبل از تصمیم گیری برای انجام تزریق چربی به سینه باید با پزشک خود مشورت کرده و از ریسک‌ها، مزایا و معایب این روش آگاه شد. همچنین باید مطمئن شوید که شرایط شما برای انجام این روش مناسب است و نسبت به عوارض جانبی و مشکلات پس از تزریق چربی مطلع شوید.

فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در تهران

داشتن تخصص جراح سینه

اولین و مهمترین فاکتور در انتخاب جراح سینه، توجه به مدرک و درجه علمی وی است. بهترین جراح پروتز سینه در تهران باید دارای برد تخصصی بوده و تمامی مراحل آموزشی را دراین زمینه طی کرده باشد. اخذ مدرک معتبر نشان دهنده تخصص جراح در زمینه جراحی سینه است.

داشتن مهارت و تجربه

برای انتخاب جراح خود زمان بسیاری را برای تحقیق از موارد رضایت و نارضایتی جراحی های پیشین وی صرف کنید. برای این کار بهتر است لیستی از پزشکان را انتخاب کرده و با مراجعه به مطب آن ها از افرادی که  جراحی را انجام داده‌اند، درباره رضایت و یا نارضایتی جراحی بپرسید. این کار به شما کمک می کند تا راحت‌تر پزشک خود را انتخاب کنید.

اگر فرصت کافی برای انجام این کار را ندارید، می توانید با مشاهده نمونه کارهای پروتز سینه جراح مورد نظر، جراحی های او را ارزیابی کنید.

دقت داشته باشید آنچه یک جراح سینه را در زمره بهترین ها قرار می دهد، انجام تعداد بالای جراحی های موفقیت آمیز است. بنابراین برای جراحی سینه به جراحان کم تجربه مراجعه نکنید.اغلب جراحان نامی را می توانید با سرچ عبارت بهترین جراح پروتز سینه پیدا کنید.

آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟
آیا تزریق چربی به سینه بهتر از پروتز سینه است؟

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه در تهران

بهترین دکتر پروتز سینه باید دارای مشخصاتی به شرح ذیل باشد:

 1. قبل از جراحی جلسه‌ای مشاوره با فرد متقاضی پروتز سینه دارد. در این جلسه درباره معایب و مزایای این جراحی و مراقبت های لازم بعد ازعمل اطلاعاتی به بیمار بدهد.
 2. به بررسی دقیق سینه ها بپردازد و در صورتی که فرد دارای شرایط لازم برای عمل نمی باشد، او را در جریان می گذارد .
 3. از بهترین مارک پروتز سینه برای عمل استفاده می کند.
 4. قبل از جراحی مناطقی که باید برش داده شود را اندازه گیری کرده و نشانه گذاری شود.

بهترین جراح پروتز سینه در تهران باید دقت کافی برای انتخاب نوع پروتز را داشته باشد تا پستان ها در بهترین شرایط بعد از جراحی قرار گیرند. تقارن سازی سینه ها یکی از وظایف یک جراح زیبایی پستان می باشد. یک جراح خوب پروتز سینه باید با دقت تقارن بین سینه ها را برقرار کند تا زیبایی اندام دو چندان شود.

جراح و بيمار بايد به اين درك متقابل برسند كه سايز و نوع پروتز سینه صرفا براساس تمايل و خواسته بيمار انتخاب نمي شود، بلكه در اين انتخاب عواملی نظير ابعاد پستان وخصوصيات بافتی آن نيز دخالت دارند. بيمار بايستی متوجه محدوديت های پوشش بافتی پستان خود باشد و اينكه انتخاب پروتز مستلزم در نظر گرفتن شكل و توپوگرافی پستان او است.

در جلسه مشاوره تصاوير و خصوصيات فيزيكي بيمار بررسی می شود تا عدم تقارن و حدود آناتوميک پستان ها كه بر انتخاب نوع پروتز تاثير مي گذارند، مشخص شود. در جلسه مشاوره در مورد انواع پروتز سیلیکونی يا آب نمكي، گرد يا آناتوميك صحبت شده و توضيح داده مي شود كه خصوصيات بدني و به ويژه بافتي پستان فرد چه تاثيراتي را مي تواند بر روي انواع پروتزها داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *