بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران جراحی است که بین اجزای صورت و بینی شخص تناسب را ایجاد کند و سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.

جراح بیني در نتیجه جراحی زیبایی بینی بسیارتاثیر گذاراست به همین دلیل جراحی بینی باید توسط بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران که تجربه لازم را دارد انجام شود.

جراح بیني با توجه به انتظار فرد و مدل بینی اش بهترین گزینه ها را به او معرفی کرده و شخص را در مورد نتیجه عمل زیبایی بینی توجیه می کند و دیدگاهی کلی در مورد نتیجه جراحی بینی به فرد خواهد داد.

نقش بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران

همان گونه که می دانید انتخاب جراح بینی اولین و اساسی ترین اقدامات قبل از جراحي بیني می باشد و برای اینکه بعد از عمل بینی نتایج مطلوب کسب نمایید باید با دقت جراح بینی خود را انتخاب کنید.

در حقیقت بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران  با در نظر گرفتن خواسته فرد و نوع و ساختار کلی بینی بهترین روش را انتخاب کرده و جراحی زیبایی بینی را انجام می دهد.

به عنوان مثال جراح بینی با تجربه در عمل جراحی بینی گوشتی با تقویت بافت و غضروف ضعیف این جراحی را انجام می دهد تا نتایج مطلوب و ماندگاری داشته باشد.

همچنین جراح بینی خوب جراحی بینی مردان را به نحوی انجام می دهد که بینی طبیعی جراحی شود و جذابیت چهره مردانه حفظ شود.

جراح بینی خوب توانایی انجام انواع جراحي بیني را روی انواع بینی با ایرادات مختلف را دارد. بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی را برای هر فردی انجام نمی دهد و ملاک را داشتن بافت و غضروف مقاوم استخوان بینی و داشتن اجزای صورت کوچک می داند.

جراح بینی برای به حداقل رساندن عوارض جراحی بینی در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحي بیني نکاتی که باید را در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی به فرد توصیه می کند.

مراحل انتخاب بهترین دکتر جراح زیبایی بینی در تهران

 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب ابتدا یک لیست از جراحان بینی مجرب تهیه کنید و در مورد آنها تحقیق کنید
 • درباره میزان تحصیلات و سابقه کاری آن ها پرس و جو نمایید.
 • همچنین می توانید از اطرافیان خود درباره بهترین جراح بينی پرس و جو نمایید یا در گوگل جست و جو کنید.
 • پس از اینکه جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کردید برای مشاوره به مطب او بروید و انتظارات خود را از جراحی زیبایی بینی بیان کنید.
 • با بیمارانی که در مطب حضور دارند، گفتگو کنید و میزان رضایت آن ها از جراحی بینی را بسنجید-

توصیه های مهم قبل از عمل زیبایی بینی

 • وزن متعادل برای انجام عمل بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند ،نباید برای عمل دچار مشکل وزنی باشند.
 • افراد مبتلا به سوءتغذیه اولیه یا ثانویه باید قبل از جراحی حتما به وزن طبیعی برسند .همچنین افراد چاق یا خیلی چاق هم مناسب جراحی نیستند چون خطر بی هوشی در آنها بالا می باشد . این افراد باید ابتدا وزن خود را کم کنند و سپس اقدام به عمل کنند تا ریسک عمل پایین کاهش یابد.
 • جراح باید بر روی بیماری که قصد انجام عمل بینی دارد سه نوع بررسی تشخیصی مهم را انجام دهد
 • آندوسکوپی تشخیصی بینی که نشان دهنده آناتومی داخلی بینی می باشد.
 • راینومانومتری که به طوردقیق ارزیابی راه هوایی بینی را میسر می سازد.
 • آکوستیک راینومتری که نمایان کننده هرگونه مانع و تنگی در مسیر بینی می باشد.

در شروع عمل بینی، اولین کاری که جراح انجام می دهد رفع انحراف تیغه بینی و باز کردن راه تنفس می باشد و پس از اطمینان از برقرارشدن راه طبیعی تنفس، به اصلاح ساختار ظاهری بینی و ایجاد تناسب در قسمت های مختلف بینی و صورت می پردازد. تیغه داخلی بینی در صورت اصلاح نشدن، بیمار را پس از عمل با مشکلات تنفسی مواجه می کند

عوامل موثر در نتیجه جراحی زیبایی بینی

یکی از مهمترین نکاتی که در نتیجه جراحی زیبایی بینی، تاثیر دارد تجربه و مهارت جراح بینی می باشد، اگر شما یک جراح مجرب بینی، را انتخاب کرده باشید از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود مطمئن هستید، جراحی بینی، یک جراحی اورژانسی نیست، بنابراین شما زمان لازم برای انتخاب جراح بینی را دارید پس با دقت جراح بینی خود را انتخاب کنید.

مدت زمان بهبودی جراحی بینی چقدر است؟

نتایج بعد از جراحی بینی بستگی به فرم و جنس پوست و غضروف بینی بیمار دارد. در مجموع ورم کلی بینی بعد از خارج کردن اسپلینت ظرف دو هفته کاهش محسوس خواهد داشت و فرم کلی بینی ظرف ۴ تا ٨ هفته نمایان خواهد شد البته کاهش بیشتر ورم را در طی سال اول بعد از جراحی نیز خواهیم داشت.

در افراد با بینی های گوشتی نیز کاهش ورم بینی ظرف ١٨ تا ٢۴ ماه طول خواهد کشید. در بعضی بیماران جهت کاهش ورم و فرم دهی نوک بینی نیاز به تزریق موضعی حدود دو ماه بعد از جراحی می باشد که تشخیص و انجام آن بر عهده جراح زیبایی بینی هست.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران

 • کسانی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند بهتر است به بهترین دکترزیبایی بینی در تهران نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنند تا در صورتی که دچار مشکل شدند به راحتی به جراح بینی دسترسی داشته باشند.
 • با مراجعه به یک جراح بینی خوب می توانید بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی بینی به دست آورید.
 • یک جراح بینی خوب و باتجربه باید درباره تمامی مراحل جراحی بینی به شما توضیحاتی می دهد تا شما با آگاهی لازم اقدام به جراحی بینی کنید.
 • در جلسات معاینه زمان کافی را برای معاینه شما بگذارد.
 • جراح بینی باید با توجه به آناتومی صورت بیمار و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد بدهد و در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی بینی داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از جراحی او اجتناب کند.

به طور کلی افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند در ابتدا باید به دنبال بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران باشند. در حقیقت دکتر بینی خوب باید به گونه ای جراحی را انجام دهد که اثری از جراحی بینی دربینی فرد دیده نشود.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

2 دیدگاه

 • سلام خدمت آقای دکتر
  اگر من بینیمو عمل زیبایی کنم، ممکنه بینی بچه ام در آینده شبیه قبل از عملم بشه ؟

  • با سلام خدمت زیباجوی عزیز
   عمل زیبایی بینی تنها روی خود فرد انجام میشه و اصلاح ساختار ژنتیکی صورت نمیگیرد که روی نسل بعدی تأثیری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *