بهترین دکتر عمل بینی تهران کسی است که جراحی بینی را با علم و تجربه خود با استفاده از تکنیک های مناسب در این زمینه  انجام می دهد وتلاش می کند  بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه جراحی زیبایی بینی را برای بیمار به همراه داشته باشد، بدون آن که به عملکرد بینی آسیبی وارد شود.

درعمل زیبایی بینی با توجه به آناتومی صورت، فرم و اندازه بینی تغییرمی کند. این تغییرات شامل باریک شدن نوک بینی یا قسمت های فوقانی، بزرگ و کوچک شدن سایز بینی، تغییر زاویه میان بینی و لب و غیره می باشد.

انتخاب بهترین جراح بینی ازاولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی بینی می باشد که نقش موثری در ایجاد نتایج مطلوب جراحی بینی ایفا می نماید.

روشهای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران

همان گونه که می دانید جراحان بسیار زیادی در زمینه جراحی بینی فعالیت می کنند و همین امر متقاضیان را هنگام انتخاب جراح بینی سردرگم می کند.

برخی از جراحان بینی هستند که در انجام جراحی بینی طبیعی مهارت بیشتری دارند، برخی از جراحان بینی از روش بسته برای این جراحی استفاده می کنند و برخی از جراحان بینی نیز مخالف جراحی بینی فانتزی هستند و غیره هستند.

در نتیجه جراحان بینی نیزبا یکدیگر متفاوت هستند و بیمار باید جراح بینی را انتخاب کند که بتواند بینی را به فرم دلخواه بیمار جراحی کند.

برای انتخاب بهترین دکترعمل بینی تهران در ابتدا لیستی از جراحان بینی تهیه کنید، برای اینکار می توانید با افرادی که رینوپلاستی انجام داده اند مشورت کنید یا در مرورگرهای اینترنتی جستجو کنید.

پس از تهیه لیستی از نام جراحان بینی، با مراجعه به مطب یا صفحات مجازی چون اینستاگرام، نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده نمایید و در نهایت جراح بینی را که نمونه کارهایش مورد پسند شما است را انتخاب کنید.

اهمیت انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران

بسیاری از متقاضیان جراحی بینی از عوارض جراحی بینی اطلاع دارند وتا حد زیادی ازآن می ترسند و با شک و تردید اقدام به رینوپلاستی می کنند.

در چنین مواقعی انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران که مهارت وتجربه لازم را دارد در نتیجه جراحی بسیارموثراست.

اگر متقاضی رینوپلاستی به مهارت جراح بینی اطمینان داشته باشد دیگر نگران عوارض جراحی زیبایی نیست و استرسی که تجربه می کند نیز طبیعی خواهد بود. برخورد خوش جراح بینی نیز در کاهش استرس بیمار تاثیر بسیار شگفت انگیزی دارد.

به همین دلیل لازم است در انتخاب جراح بینی نهایت دقت را داشته باشید زیرا درصورتی که دقت لازم را در این زمینه نداشته باشید  بعد ازعمل بینی رضایت کافی از عمل بینی نخواهید داشت ودچار اختلالات تنفسی خواهید شد و فرم بینی خود را نخواهید پسندید.

در چنین شرایطی بیماران مجبور به انجام رینوپلاستی ثانویه یا جراحی بینی ترمیمی هستند که پیچیدگی و دشواری زیادی دارد و هر جراح بینی قادر به انجام جراحی بینی ثانویه نمی باشد.

جراحی بینی

ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی تهران به شرح ذیل می باشد

 • جراح بینی باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به مراحل جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • یک جراح بینی باید شهرت خوبی داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود را جلب کند.
 • باید به علم زیبایی شناختی مسلط باشد و بتواند بینی را بعد از جراحی تصور کند و بهترین مدل بینی که متناسب با صورت بیمار باشد به او پیشنهاد دهد.
 • توانایی جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی را داشته باشد.

چرا بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در تهران را انتخاب کنیم

به دلیل این که بینی عضو برجسته بینی است نسبت به سایر اعضای دیگر صورت آسیب‌پذیرتر خواهد بود. این آسیب‌دیدگی ممکن است به دلیل انحراف، شکستگی و سایرمشکلات دیگر درصورت فرداتفاق بیفتد. جهت رفع این گونه مشکلات انتخاب بهترین دکتر  بینی در تهران مهمترین دلیل می باشد. زیرا درصورت کم تجربگی جراح بینی، تغییرات اعمال شده روی بینی نتیجه مطلوبی را به دنبال نخواهد داشت.

بعضی از افراد برای جراحی بینی وسواس زیادی به خرج می‌دهند و نگران فرم بینی بعد از جراحی بینی خود هستند در جراحی بینی یا رینوپلاستی علاوه بر فرم بینی، حفظ سلامت فرد نیزبرای این افراد مهم است.

اگر بهترین جراح بینی با تکنیک های به روز آشنایی داشته  باشد به خوبی می داند چگونه باید جراحی بینی را انجام دهد که بیمار دچار عوارض و آسیب نشود.

خصوصیات بهترین دکتر عمل تهران

 • جراح  بدون در نظر گرفتن منافع مالی باید سلامت فرد را اولویت قرار دهد.
 • همچنین جراح با دادن دیدگاه کلی به فرد باید اعتماد فرد را جلب نماید، چرا که بین اعتماد به جراح بیني و رضایت از عمل بینی رابطه مستقیم وجود دارد.
 • جراح بیني خوب باید سوابق مفید و مورد رضایت زیادی در انجام جراحی زیبایی بینی مختلف داشته باشد.

جراحی زیبایی بینی

پس از انتخاب بهترین جراح بینی تهران بهتر است اطلاعاتی درباره جراحی بینی یا رینوپلاستی به دست آورید.جراحی زیبایی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد، همچنین این نوع بینی دارای نوک بینی پهن با غدد چربی فراوان در اطراف پره های بینی می باشد. معمولا جراحان بینی به کسانی که دارای این نوع بینی هستند توصیه می کنند برای به دست آوردن نتیجه ایده آل مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم باشد، کسانی که دارای بینی استخوانی هستند می توانند در جراحی بینی مدل بینی طبیعی، مدل بینی فانتزی و غیره را انتخاب کنند.

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی طبیعی: در جراحی بینی طبیعی اشکالات بینی مانند : قوز بینی، افتادگی بینی، انحراف بینی و غیره رفع می شود و اندازه بینی نیز متناسب با صورت فرد تغییر می کند، این بدان معنی است که بینی پس از جراحی شکلی طبیعی به خود می گیرد.

جراحی بینی فانتزی: این نوع جراحی بینی، در بین بانوان بسیار محبوب است. از مشخصات بینی فانتزی می توان به سربالا بودن نوک بینی، قوس و کوچک بودن بینی اشاره کرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی: بینی نیمه فانتزی در بین بینی طبیعی و بینی فانتزی قرار گرفته است، برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی، جراح بینی علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی، در پشت بینی کمی قوس ایجاد می کند و بسیار کم نوک آن را نیز سربالا می کند.

بهترین دکتر عمل بینی در تهران

چه مشکلاتی با انجام عمل جراحی بینی برطرف می شود ؟

 • عدم تقارن سوراخ های بینی
 • داشتن قوز روی بینی
 • بزرگ بودن سوراخ ها
 • مشکلات تنفسی
 • افتادگی نوک بینی
 • رفع پولیپ بینی
 • دررفتگی تیغه و قرینه نبودن ظاهر بینی
 • رفع ایرادات به وجود آمده در جراحی بینی اولیه
 • متناسب نبودن فاصله لب با بینی
 • رفع شکستگی در اثر ضربه دیدن

نتیجه انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران

می توان گفت که نتیجه جراحی بینی به مهارت و تخصص جراح بینی بستگی دارد که با توجه به تجربه ای که کسب در این زمینه دارد همچنین با توجه به نوع و ساختار بینی بهترین روش جراحی بینی را انتخاب می کنند.

باید متذکر شد که عوامل دیگری هم در نتیجه جراحی بینی از قبیل مراقبت های قبل و بعد عمل بینی در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذاراست.

در صورتی جراح بینی خوب و با تجربه ای را انتخاب نکنیم احتمال ایجاد مشکلاتی حتی غیر قابل جبران برای شما وجود دارد.

انتخاب جراح بینی خوب

با توجه به اینکه انتخاب یک جراح خوب بینی می تواند در نتایج عمل جراحی بینی بسیار تاثیر گذار باشد و همچنین با توجه به اینکه نتایج جراحی بینی غیر قابل بازگشت است حتما باید در انتخاب بهترین جراح بینی دقت لازم  را داشته باشید تا بتوان بهترین جراح بینی را انتخاب کرده تا در نهایت بتوان به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید.

همان گونه که اشاره شد مهارت، علم، تبحر و تجربه جراح بینی مهمترین عوامل در انتخاب بهترین جراح بینی محسوب می شود، البته یک جراح خوب بینی باید در کنار داشتن علم و تجربه دارای هنر زیبا شناسی نیز باشد، چرا که برای خلق یک بینی زیبا در عمل جراحی زیبایی بینی باید بتوان تمامی معیارهای زیبایی را در نظر داشته باشید تا به تنایج خیلی خوبی برسید.

هزینه بهترین دکترعمل بینی تهران

برخی افراد بر این باورند که هر مقدار که جراح هزینه بیشتری را مطالبه کند نشان دهنده تبحر او در این زمینه است. باید بیان کنیم که این باوری اشتباه است. هزینه عمل بینی اگرچه از نوسانات بالایی برخوردار است، اما این نشانه دهنده هزینه بالا و رضایت بیشتر نیست. لذا مراجعین باید دقت داشته باشند برای ارزیابی بهترین بودن جراح خود نیازمند تحقیق در میزان تخصص و داشتن اطلاعات کافی در تعداد جراحی های موفق وی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *