تزریق ژل بینی در تهران یکی از روش های خوب برای زیبایی و فرم دادن به بینی است تزریق ژل در بینی در نواحی مورد نیاز با سوزن و سرنگ صورت می گیرد ، در این روش چندین مرتبه سوزن ورود و خروج به بافت درون بینی تزریق می شود .

پس از اینکه تزریق ژل به بینی انجام شد پزشک معالج با استفاده از ماساژ ظاهر بینی را طبیعی تر و  یکنواخت می کند .

تزریق ژل برای بینی چگونه انجام می شود

به دلیل اینکه تزریق بینی به صورت سرپایی انجام می گیرد، پزشک از نوعی کرم بی حسی به نام لیدوکائین یا پلوکائین استفاده می نماید تا نواحی مورد تزریق را بی حس نماید. این تزریق پرکننده به زیر پوست یا در داخل پوست صورت می گیرد. در واقع با استفاده از تزریق پرکننده اسید هیالورونیک به نواحی مختلف بینی که دارای فرم ناهمواری است می توانید زیبایی صورت خود را بیشتر نمایید.

تزریق فیلر به بینی با استفاده از پلیمر های اسید هیالورونیک می تواند از چسبندگی سطوح مخاطی جلوگیری نماید. همچنین در به حداقل رساندن آسیب های بعد از عمل جراحی بینی کمک می نماید. تزریق ژل به بینی یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از عوارض و دوران نقاهت بعد از عمل جراحی می باشد، چون در این روش از بریدگی و خونریزی خبری نیست و عوارض احتمالی مانند درد یا ورم بعد از تزریق ژل به بینی مشاهده نمی شود.

اگر شما تزریق ژل بینی را در کلینیک  معتبر و زیر نظر پزشک متخصص در این زمینه انجام دهید می توانید به طور حتم مطمئن باشید که تزریق پرکننده با موفقیت همراه است و دچار عفونت و یا درد و ورم در نواحی تحت تزریق پرکننده نمی باشید.

مراقبت های پس از تزریق ژل بینی در تهران

–  توصیه می شود که به مدت 72 ساعت پس از تزریق ژل بینی از کپسول سفالکسین استفاده شود .

-پس از تزریق ژل بینی در تهران به مدت یک هفته روزانه ده لیوان آب روزانه مصرف شود .

-پس از تزریق ژل بینی بهتر است ، بانوان از آرایش کردن پرهیز نمایند .

توصیه می شود به مدت بک هفته  پس از تزریق ژل بینی در تهران از بخور داغ ، سونا ، جکوزی ، حمام داغ و یا هر گونه فشار به بینی اجتناب نمایند .همچنین بهتر است به مدت یک هفته از خوابیدن به شکم ، پهلو اجتناب بورزند.

کاربرد تزریق ژل بینی در تهران

– افرادی که کمی انحراف بینی دارند.

– بینی های کوچک که نیاز به تجدید ساختار دارند.

– بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد.

– بینی هایی که قوز بینی  متوسط بر روی پل بینی دارند.

– افتادگی بینی به صورت خفیف تا متوسط سر بینی

– وجود یک بینی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد.

– بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

ماندگاری تزریق ژل بینی در تهران به چه صورت است؟

در بیشتر موارد نتیجه تزریق و فرم دهی بینی با ژل موقتی است. فیلر های تزریق شده به بینی با توجه به عواملی مانند نوع ژل انتخاب شده بین دو ماه تا دو سال دوام خواهند داشت. البته دوام بعضی از ژل ها بیشتر هم می باشد

ژل تزریق شده پس از گذشت مدتی که مشخص شده است به آرامی از بین می رود و بینی به حالت قبلی بر میگردد. در این مواقع بهتر است که تزریق مجدد ژل به بینی انجام گیرد.

چه افراد می توانند تزریق ژل به بینی را انجام دهند؟

کاندیدای ایده آل برای زیبا کردن آن افرادی با برجستگی روی تیغه آن یا به عبارتی قوز آن هستند که با پر کردن ناحیه اطراف برجستگی، می توان یک کاملا صاف و بدون قوز ایجاد کرد. علاوه بر این افرادی با نوک آن افتاده و پره های آن بزرگ نیز گزینه های مناسبی برای این روش محسوب می شوند.

علاوه بر این کسانی نیزهستند که پس از  جراحی بینی  به اصلاح در برخی نقاط نیز نیاز دارند.این افراد می توانند به جای جراحی مجدد آن ، لیفت بینی با ژل را جایگزین آن نمایند. درواقع این روش به رفع ایرادات آنهای دارای انحراف و افتادگی کم، قوز آن کمک شایانی خواهد کرد و باعث برگرداندن توازن و تعادل به تزریق فیلر بینی و چهره خواهد شد.

تزریق ژل لب در تهران

بهترین راه حجیم کردن لب ها،تزریق با ژل است .ابتدا لب را با بی حسی موضعی بی حس می کنند تا مراجع هیچ دردی را از طریق تزریق شدن احساس نکند و بعد ازآن، محل مورد نظر را از طریق محلولات ضد میکروبی و یا الکل تمیز میکنند تا به وسیله ی سرنگ مخصوص که سوزن بسیار ظریفی دارد مواد مورد نیاز را  با دقت بسیار بالا و در زاویه ی درست و مشخص شده ی لب، تزریق کنند.

مقدار ژل مصرفی هم بستگی به نوع آن وهمچنین مقدار دلخواه فرد و تشخیص متخصص دارد که از چه مقدار ژل استفاده شود و در چه سطحی از پوست به عنوان مثال در روی پوست و یا در عمق پوست لب این تزریق انجام شود

توصیه های مهم درباره تزريق ژل به لب

– فرم لب باید متناسب با اندازه اولیه لب، ابعاد صورت، میمیک و دینامیک لب انتخاب گردد. به طوریکه لب از حالت طبیعی خارج نشود.

– تزریق دو طرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب ها درست نمی باشد.

–  طبق استانداردها، لب بالا باید 20 درصد کوچک تر و عقب تر از لب پایین باشد.

– بهترین ژل برای افزایش حجم لب ها، ژل هیالورونیک اسید است. البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

محدودیت‌ها و عوارض تزریق ژل به بینی

به دلیل اینکه تاثیرات ژل‌ها همیشگی و دائمی نیستند بنابراین بیمار معمولاً پس از پایان زمان ماندگاری، به درمان‌های ترمیمی نیاز خواهد داشت. از طرفی چون در تزریق ژل به بینی، برخی موارد مانند باریک کردن غضروف بینی و یا کوچک کردن سایز بینی امکان‌پذیر نمی‌باشد، در چنین مواردی توصیه می‌شود بیمار روشهای دیگری را برای اصلاح فرم بینی انتخاب نماید.

در مورد عوارض تزریق ژل به بینی هم می‌توان گفت؛ این روش اگر توسط پزشک متخصص و ماهر صورت گیرد، اصولاً عارضه خاصی در بر نخواهد داشت مگرعوارض جانبی خفیفی مانند کبودی، تورم و قرمزی که پس از چند ساعت رفع خواهند شد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

2 دیدگاه

  • آقای دکتر من از بیهوشی میترسم. میشه از تزریق ژل بجای عمل بینی استفاده کنم؟

    • با سلام خدمت زیباجوی عزیز
      برای بینی هایی که اشکالات خفیفی داشته باشن، میشه از تزریق ژل استتفاده کرد.
      اما ما در ایران بینی هایی داریم که دارای اشکالات متعددی هستن که در کل برای اونها عمل جراحی رو توصیه می کنیم. چون با تزریق فیلر نمی تونیم این اشکالات رو مرتفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *