تزریق ژل بینی یکی از روش های خوب برای زیبایی و فرم دادن به بینی است. تزریق ژل در نواحی مورد نیاز بینی با سوزن و سرنگ صورت می گیرد؛ در این روش با چندین مرتبه سوزن ورود و خروج به بافت، درون بینی تزریق می شود .پس از اینکه تزریق ژل به بینی انجام شد، پزشک معالج با استفاده از ماساژ ظاهر بینی را طبیعی‌تر و  یکنواخت می کند.

تزریق ژل برای بینی چگونه انجام می شود؟

به دلیل اینکه تزریق بینی به صورت سرپایی انجام می گیرد، پزشک از نوعی کرم بی حسی به نام لیدوکائین یا پلوکائین استفاده می نماید تا نواحی مورد تزریق را بی حس نماید. این تزریق پرکننده به زیر پوست یا در داخل پوست صورت می گیرد. در واقع با استفاده از تزریق پرکننده اسید هیالورونیک به نواحی مختلف بینی که دارای فرم ناهمواری است، می توانید زیبایی صورت خود را بیشتر نمایید.

تزریق فیلر به بینی با استفاده از پلیمرهای اسید هیالورونیک می تواند از چسبندگی سطوح مخاطی جلوگیری نماید. همچنین در به حداقل رساندن آسیب های بعد از عمل جراحی بینی کمک می نماید. تزریق ژل به بینی یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از عوارض و دوران نقاهت بعد از عمل جراحی می باشد، چون در این روش از بریدگی و خونریزی خبری نیست و عوارض احتمالی مانند درد یا ورم بعد از تزریق ژل به بینی مشاهده نمی شود.

اگر شما تزریق ژل بینی را در کلینیک  معتبر و زیر نظر پزشک متخصص در این زمینه انجام دهید، می توانید به طور حتم مطمئن باشید که تزریق پرکننده با موفقیت همراه بوده و دچار عفونت و یا درد و ورم در نواحی تحت تزریق پرکننده نمی باشید.

تزریق ژل بینی چه کاربردی دارد؟
تزریق ژل بینی چه کاربردی دارد؟

کاربرد تزریق ژل بینی

کاندیدای ایده آل برای زیبا کردن آن افرادی با برجستگی روی تیغه آن یا به عبارتی قوز آن هستند که با پر کردن ناحیه اطراف برجستگی، می توان یک کاملا صاف و بدون قوز ایجاد کرد. علاوه بر این افرادی با نوک آن افتاده و پره های آن بزرگ نیز گزینه های مناسبی برای این روش محسوب می شوند.

علاوه بر این کسانی نیز هستند که پس از جراحی بینی، به اصلاح در برخی نقاط نیز نیاز دارند. این افراد می توانند به جای جراحی مجدد آن، لیفت بینی با ژل را جایگزین آن نمایند. در واقع این روش باعث رفع ایراداتی مانند انحراف و افتادگی کم، قوز و برگرداندن توازن و تعادل به تزریق فیلر بینی و چهره خواهد شد. به صورت کلی تزریق ژل بینی برای این دسته از افراد توصیه می شود:

 • افرادی که کمی انحراف بینی دارند.
 • بینی های کوچک که نیاز به تجدید ساختار دارند.
 • بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد.
 • بینی هایی که قوز بینی متوسط بر روی پل بینی دارند.
 • افرادی که افتادگی بینی به صورت خفیف تا متوسط سر بینی دارند.
 • وجود یک بینی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد.
 • بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

مراقبت های پس از تزریق ژل بینی

 • توصیه می شود که به مدت 72 ساعت پس از تزریق ژل بینی از کپسول سفالکسین استفاده شود .
 • پس از تزریق ژل بینی به مدت یک هفته، روزانه ده لیوان آب روزانه مصرف شود .
 • بانوان پس از تزریق ژل بینی بهتر است از آرایش کردن پرهیز نمایند .
 • توصیه می شود به مدت یک هفته پس از تزریق ژل بینی از بخور داغ ، سونا ، جکوزی ، حمام داغ و یا هر گونه فشار به بینی اجتناب نمایند. همچنین بهتر است به مدت یک هفته از خوابیدن به شکم یا پهلو اجتناب بورزید.

ماندگاری تزریق ژل بینی

در بیشتر موارد نتیجه تزریق و فرم دهی بینی با ژل موقتی است. فیلر های تزریق شده به بینی با توجه به عواملی مانند نوع ژل انتخاب شده بین دو ماه تا دو سال دوام خواهند داشت؛ البته دوام بعضی از ژل ها بیشتر هم می باشد.

ژل تزریق شده پس از گذشت مدتی که مشخص شده است به آرامی از بین می رود و بینی به حالت قبلی بر میگردد. در این مواقع بهتر است که تزریق مجدد ژل به بینی انجام گیرد.

محدودیت‌ها و عوارض تزریق ژل بینی

به دلیل اینکه تاثیرات ژل‌ها همیشگی و دائمی نیستند، بنابراین بیمار معمولاً پس از پایان زمان ماندگاری، به درمان‌ های ترمیمی نیاز خواهد داشت. از طرفی چون در تزریق ژل بینی برخی موارد مانند باریک کردن غضروف بینی و یا کوچک کردن سایز بینی امکان ‌پذیر نمی‌ باشد، در چنین مواردی توصیه می ‌شود بیمار روش های دیگری را برای اصلاح فرم بینی انتخاب نماید.

در مورد عوارض تزریق ژل به بینی هم می‌توان گفت این روش اگر توسط پزشک متخصص و ماهر صورت گیرد، اصولاً عارضه خاصی در بر نخواهد داشت؛ مگرعوارض جانبی خفیفی مانند کبودی، تورم و قرمزی که پس از چند ساعت رفع خواهند شد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *