جراح پلاستیک تهران به متخصصی گفته می‌شود که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و دانشگاهی کافی در رشته پزشک و تخصص زیبایی در سطح فوق تخصص، توانایی شناسایی کمبود‌های موجود و اختلالات و فاصله آن با شکل طبیعی را برای هر فرد داشته و با پیشنهاد بهترین روش درمانی،ظاهر بهتری  بیمار را فراهم نماید که این کار از طریق پیشنهاد روشهای درمان‌های مختلف ازجمله جراحی به تغییر وضعیت بافتی بدن فرد کمک کند.

مراجعه بیمار به متخصص از دلایل مختلفی از جمله نواقص ارثی، ضربات، سوختگی و یا بیماری‌های خاص در پوست و بدن می‌تواند نشأت گیرد که در این شرایط، پزشک متخصص زیبایی با تشخیص روش درمانی مناسب، ترمیم و تصحیح مناسب با شرایط بیمار را در دست اقدام قرار خواهد داد.

جراح پلاستیک در تهران چه خصوصیاتی دارد

جراح پلاستیک تهران سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد و بهترین روش را برای جراحی زیبایی او انجام دهد.

  • جراح خوب باید در ارتباط با انواع جراحی پلاستیک اطلاعات به روز داشته باشد.
  • اگر فرد شرایط جسمی و روحی مناسبی برای این کار ندارد با او صحبت کند و جراحی را به زمان دیگری بیاندازد.
  • جراح پلاستیک تهران باید بتواند اعتماد بیمار را به خود جلب کند و به تمامی سوالات او پاسخ دهد.
  • تمامی نکات و توصیه های لازم را قبل و بعد از جراحی به بیمار خود بگوید تا بتواند نتیجه ی مطلوبی را ارائه دهد.
  • جراح پلاستیک تهران باید تمام معیارهای زیبایی را بشناسد و بهترین را برای انجام زیبایی صورت فرد به کار برد.

جراح پلاستیک خوب در تهران چه جراحی هایی را انجام می دهد

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک برای بر طرف کردن افتادگی پلک ها که با بالارفتن سن در برخی افراد اتفاق می افتد  که می توانددر ظاهر و بینایی  فردتاثیر بگذارد، همچنین پف پلک به کمک این جراحی از بین خواهد رفت و البته می توان تا حدود بسیار زیادی آثار گودی زیر چشم را با توجه به نیاز بیمار درمان نمود.

این جراحی که یکی از روش های جوانسازی می باشد می تواند تاثیرات به سزایی در زیبایی چهره و جوانسازی وی داشته باشد. از این رو توصیه می شود که افراد بالای 35 سال سن که دارای افتادگی پلک می باشند به کمک بلفاروپلاستی زیبایی و شادابی مجدد را بازیابند.

جراحی رینوپلاستی و سیتوپلاستی

جراحی زیبایی بینی که امروزه یکی از پر متقاضی ترین جراحی ها برای زیبایی صورت محسوب می شود می تواند به عنوان یک روش  بسیار کار امد برای از بین بردن نازیبایی های ظاهری بینی فرد محسوب شود.

این جراحی که بسیار متداول نیز می باشد می تواند به خوبی فرم ایده آل و متناسب با چهره فرد را اینجاد نماید. به کمک این جراحی می توانید زیبایی ظاهری و متناسب با سایر اجزای چهره را داشته باشید.

برخی از افراد کاندید بسیار مناسبی برای بینی های فانتزی هستند و در مقابل افرادی نیز هستند که بینی های طبیعی به عنوان نتیجه ی نهایی بعد از جراحی برایشان مناسب خواهد بود. انتخاب نوع جراحی و تغییرات مورد نیاز بینی در جراحی به عهده ی جراح پلاستیک و زیبایی می باشد که باید در دریافت اطلاعات قبل از عمل بینی مد نظر قرار بگیرند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بازسازی و ترمیم صورت

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد در پی آسیب های وارد شده به صورت به دنبال آن هستند، جراحی های ترمیمی می باشند، ممکن است فرد دچار سوختگی و یا آسیب جدی در استخوان صورت شده باشد که در نتیجه به مراجعه به بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید آسیب های وارد شده را به خوبی درمان نمایید.

جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یکی از بهترین درمان ها برای افرادی است که دارای گوش برجسته و برآمده می باشند، این افراد که در زمان حضور در جامعه و یا در سنین کودکی از جانب دوستان بسیار ناراحت و افسرده شده اند می توانند با یک جراحی بسیار ساده  این عارضه را بر طرف می نمایند و ظاهر خود را تغییر دهند.

برآمدگی گوش ها در اطراف صورت ظاهر خوشایندی در افراد به خصوص افراد بزرگسال ندارد از این رو توصیه می شود که این جراحی هر چه سریعتر و در سنین کودکی انجام شود تا آسیب های روحی و اجتماعی کمتری در فرد ایجاد شود.

انواع جراحی های پیکرتراشی

روش های مختلفی برای انجام پیکر تراشی وجود دارد  که می تواند مزایای بسیاری برای رفع چاقی موضعی داشته باشد . از بین بردن چربی در مواردی که فرد مبتلا به چاقی موضعی است کار بسیار دشواری خواهد بود.

بنابراین پیکر تراشی به کمک فرد می آید تا بتواند با از بین بردن چربی های اضافی در مناطقی مانند شکم و پهلو و یا ران و بازو، لاغری موضعی را به فرد هدیه داده و اندام ایده آلی را برای فرد به همراه داشته باشد.

لاغری در قسمت های مختلف بدن به کمک دستگاه مخصوصی به نام لیپوماتیک انجام می شود که امکان بیرون کشیدن چربی های اضافی، فرم دهی به اندام ها و یا تزریق مجدد چربی ها به اندام هایی مانند سینه و باسن را فراهم می نماید.

پیکر تراشی چیست

نتایج حاصل از جراحی پلاستیک

این نکته را بدانید که جراح پلاستیک در تهران  فقط می‌تواند اتفاقات درون اتاق عمل را برای شما  کنترل کند. و مراقبت های بعد از جراحی در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است .به طور کلی هرقدر جراح پلاستیک در تهران کارش را با مهارت بیشتری انجام دهد، این کار او تضمینی جهت ارتقای شغلی، رابطه‌ی خوب، موقعیت اجتماعی و زندگی بهتر برای شما نخواهد بود.

همچنین اگر مایل نیستید پروسه‌ای را انجام دهید که جراح پلاستیک تهران  بعد از جراحی به شما توصیه می‌کند تا بهترین نتیجه‌ی ممکن را بگیرید، پس نباید انتظار نتیجه عالی را داشته باشید. عدم پیروی از دستورات پس از عمل هم می‌تواند به نتیجه‌ی بد منتهی شود.

در نهایت، اگر هدف شما این است  صاحب بینی یا اندامی عالی شوید، به احتمال زیاد بعد از جراحی  ناامید خواهید شد، چون در نهایت، یا ظاهرتان بیش از حد مصنوعی خواهد شد بنابراین بهتر است بهبود و بهتر شدن را هدف اصلی خود قرار دهید.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک

جراح شما باید روند، ریسک‌ها، مزایا، جایگزین‌ها و ریکاوری را با شما بحث کند. اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، شما را در وضعیت راحت‌تری قرار می‌دهد. شما باید بپرسید که جراح، چند نوع جراحی را انجام داده است و تعداد دفعات عمل او چه میزان بوده است. شما همچنین باید بدانید که چه نوع برنامه‌ی آماده‌ سازی را باید صورت دهید، روند درمانی شما چقدر طول می‌کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید. جراح شما بایستی به شما در مورد هر دارویی که باید قبل از جراحی، اجتناب کنید مشاوره دهد.

برخی ریسک‌ها انجام جراحی پلاستیک شامل حالت تهوع، بی‌حسی، خون‌ریزی، لخته‌های خون، عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی است.

شما همچنین بایستی از تمام هزینه‌های مرتبط و نحوه پرداخت را قبل از انجام هرگونه عمل، مطلع شوید. به عنوان مثال بیمه جراحی پلاستیک شما را پوشش خواهد داد.

نحوه انتخاب بهترین جراح پلاستیک

اگر شما دچار ناهنجاری هایی هستید که برای رفع آن ها نیاز به انجام عمل جراحی پلاستیک دارید پس باید به دنبال بهترین جراح پلاستیک بگردید. برای رسیدن به این هدف می توانید ابتدا به کمک سرچ در گوگل و وبسایت های معتبر لیست کاملی از نام بهترین جراحان پلاستیک بدست آورید سپس با تحقیق درباره آنان، پرس و جو و صحبت با بیمارانی که تحت نظر آن ها جراحی پلاستیک انجام داده اند، جراح پلاستیک مورد نظر خود را یافته و برای رفع مشکل خود اقدام نمایید.

تفاوت جراح زیبایی با جراح پلاستیک

خیلی از افراد دو واژه جراح زیبایی و جراح پلاستیک را به یک معنی می شناسند و این به این دلیل است که  خیلی از جراحان پلاستیک، بیشتر بر کار جراحی زیبایی تمرکز کرده اند. دو واژه جراح زیبایی و جراح پلاستیک از نظر تخصصی متفاوت می باشند ولی در عین حال نزدیک به یکدیگر هستند. اگرچه جراح زیبایی و جراح پلاستیک هر دو با هدف بهبود وضعیت بدن بیماران فعالیت می کنند اما جراح زیبایی و جراح پلاستیک اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و فلسفه اصلی موجود در پس آموزش، تحقیقات و اهداف مربوط به نتایج مورد نظر بیماران در این دو شاخه متفاوت می باشد.

چگونه می توان یک جراح پلاستیک باصلاحیت را انتخاب کرد

یافتن یک جراح پلاستیک کار مشکلی است، برای حصول اطمینان از اینکه جراح مورد نظرشما آموزشهای لازم را در زمینه جراحی پلاستیک دارد و آیا روی جراحی پلاستیک و عملهای ترمیمی در تمامی قسمتهای بدن کار کرده است و واقعاً یک جراح پلاستیک است یا خیر باید این نکته را در نظربگیرید که پزشک شما باید دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک و عضو جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشد. این بدان معنی است که پزشک مورد نظر باید تحت آموزش لازم در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی قرار گرفته باشد به عنوان یک بیمار شما باید از اینکه جراح شما دارای چنین ویژگیهای است اطمینان حاصل نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *