بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران به متخصصی گفته می ‌شود که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و دانشگاهی کافی در رشته پزشکی و تخصص زیبایی در سطح فوق تخصص، توانایی شناسایی کمبود‌های موجود و اختلالات و فاصله آن با شکل طبیعی و ایده آل را برای هر فرد داشته و با پیشنهاد بهترین روش درمانی، نتیجه بهتری در زیبایی، عملکرد و زیبای بیرونی بیمار فراهم نماید. این کار از طریق پیشنهاد درمان ‌های مختلف از جمله جراحی برای تصحیح مکان، کشیدن و تغییر وضعیت بافتی از بدن صورت می ‌گیرد.

تفاوت ‌های بین جراح پلاستیک و زیبایی

تعریف روشنی که بتواند تفاوت بین فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص جراحی زیبایی را به وضوح نشان دهد وجود ندارد؛ اما در اینجا به مواردی اشاره شده است که می تواند تا حدودی تفاوت بین جراحانی که جراحی ‌های زیبایی و پلاستیک انجام می ‌دهند را توضیح دهد:

 • هنگامی که به دنبال فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران هستید، انتخاب متخصصی که دارای آموزش، زمینه و تجربه‌ی گسترده‌ای در عمل‌های زیبایی باشد ضروری است.
 • متخصصین جراحی پلاستیک برای کسب تجربه در انواع خاصی از جراحی‌های صورت و بدن که برای عمل‌های پیچیده و ترمیمی نیاز به آموزش بیشتر دارند.
 • برای اینکه شخصی به عنوان یک جراح پلاستیک مجاز باشد، باید حداقل ۵ تا ۶ سال تحت یک برنامه‌ آموزشی رسمی در زمینه‌ جراحی پلاستیک و یا ترمیمی در یک موسسه معتبر، بیمارستان یا مرکز پزشکی قرار بگیرد. این دوره شامل ۳ تا ۵ سال دستیاری جراحی عمومی و ۲ تا ۳ سال دستیاری اضافه می‌باشد.
 • متخصصینی که دوره‌ی آموزش دستیاری خود در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی را در مراکز معتبر گذرانده باشند، تنها پزشکانی هستند که می‌توانند ادعا کنند متخصص جراحی پلاستیک هستند.
 • بعد از آموزش مناسب و گرفتن مدرک، یک فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران ممکن است بسته به حوزه‌ی تخصص خود از این عناوین استفاده کند: جراح پلاستیک، جراح پلاستیک و ترمیمی، جراح زیبایی پلاستیک، جراح پلاستیک صورت و جراح زیبایی.

نحوه کار جراح های پلاستیک

یک متخصص جراحی پلاستیک، در حقیقت تخصص در بیماری خاصی ندارند، یعنی مانند پزشکان قلب یا سرطان نیستند که فقط بخشی از بدن را می شناسند و جراحی انجام می دهند. فوق تخصص جراح پلاستیک می تواند در تمامی بخش های بدن و بر روی انواع بیماری ها کار کنند. جراحان پلاستیک و ترمیمی مهارت های خاصی را به دست می آورند تا بافت را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال داده و برش ها و زخم های پیچیده را مدیریت نمایند؛ همچنین در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایند.

علاوه بر مراحل انجام جراحی زیبایی، جراح پلاستیک ممکن است نیاز به برش زدن برخی از استخوان ها و یا جا به جا کردن آنها داشته باشند؛ برای نمونه در افرادی که شکاف کام و لب دارند.

جراحی پلاستیک در تهران
جراحی پلاستیک در تهران

عمل‌های متداول در زمینه جراحی پلاستیک در تهران

لیفت صورت

لیفت صورت محبوب‌ترین روش برای جوانسازی صورت است. امروزه روش‌های لیفت صورت جدیدی وجود ندارند که کمتر تهاجمی بوده و نتایج زیبا و طبیعی به همراه دارند. در لیفت صورت علاوه بر پوست صورت ناحیه‌ی پایین صورت، فک و خط گردن را می‌کشند، به طوری که بیش از حد کشیده به نظر نرسند.

لیفت پلک

این عمل جراحی که بلفاروپلاستی نامیده می‌ شود، به منظور اصلاح پلک‌ها و رفع افتادگی آنها و همچنین لیفت ناحیه دور چشم‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. یک جراح ماهر می‌ تواند این جراحی را به راحتی انجام دهد، بطوری که چشم‌ها ظاهری طبیعی و جوان داشته باشند.

جراحی سینه

بزرگ کردن سینه و ترمیم سینه متداول‌ترین جراحی‌های پلاستیک هستند که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران انجام می شود. دلایل متعددی برای بزرگ کردن، لیفت سینه، کوچک کردن و ترمیم سینه و جراحی سینه وجود دارد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم  یک عمل متداول است که اغلب پس از کاهش وزن یا زایمان انجام می‌شود. بسیاری از زنان به عنوان بخشی از عمل‌ های ترمیمی بعد از زایمان، این جراحی را تقاضا می‌ کنند. زنان و مردانی که از برآمدگی‌ها و وزن اضافه‌ خود در نواحی میانی بدن خود ناراضی هستند، طی این عمل چربی‌های خود رو کاهش می ‌دهند.

همچنین جراحی ترمیمی که شامل موارد زیر است:

 • رفع نقص مادرزادی
 • اصلاح شکاف لب و کام
 • جراحی دست
 • بازسازی و ترمیم سر و گردن بعد از سرطان
 • جراحی فک و صورت
 • حذف و ترمیم سرطان پوست
 • اصلاح نواقص بعد از عمل جراحی
 • جراحی زیبایی
 • ابدومینوپلاستی
 • ماموپلاستی
 • بلفاروپلاستی

آیا جراحی پلاستیک عوارض دارد؟

اگر شما برای جراحی پلاستیک نزد یک فوق تخصص حرفه‌ای مراجعه کنید، این نوع جراحی ها معمولا خطری برای فرد ایجاد نمی کند. با وجود این، شما باید قبلا از جراحی از خطرات احتمالی آن آگاه باشید.

عفونت یکی از عوارضی است که ممکن است بعد از جراحی برای فرد اتفاق بیفتد. همچنین ممکن است بعد از جراحی پلاستیک، جای زخمی برای همیشه برای روی ناحیه مورد نظر باقی بماند. البته همیشه از جای زخم‌ها، یک خط تمیز و باریک باقی نمی ‌ماند. گاهی اوقات، جای زخم‌ها برآمده یا پهن می‌شوند.

خطر دیگر این است که با وجود تکنیک‌ های عالی در جراحی و همچنین تأکید پزشکان مبنی بر حصول نتایج مطلوب، خود شما از نتیجه‌ نهایی، راضی و خوشحال نباشید. این نارضایتی بیشتر زمانی رخ می‌دهد که قبل از جراحی، درباره‌ محدودیت‌های این جراحی به طور کامل آگاه نباشید.

جراحی پلاستیک در تهران
جراحی پلاستیک در تهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

بهترین متخصص جراحی پلاستیک در تهران به متخصصی گفته می‌شود که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و دانشگاهی کافی در رشته پزشکی و تخصص زیبایی در سطح فوق تخصص، توانایی شناسایی کمبود‌های موجود و اختلالات و فاصله آن با شکل طبیعی و ایده آل را برای هر فرد داشته و با پیشنهاد بهترین روش درمانی، نتیجه بهتری در زیبایی، عملکرد و زیبای بیرونی بیمار فراهم نماید. که این کار از طریق پیشنهاد درمان‌های مختلف از جمله جراحی برای تصحیح مکان، کشیدن و تغییر وضعیت بافتی از بدن صورت می‌گیرد.

پزشک فوق تخصص باید شرایط و خصوصیات زیر را دارا باشد:

 • یک جراح پلاستیک خوب در درجه اول باید سلامت بیمار خود را درنظر بگیرد.
 • صادق و متعهد بودن از خصوصیات ویژه در بین بهترین جراحان پلاستیک می باشد؛ چرا که این جراح است که باید اطلاعات درست و کافی را در زمینه جراحی مورد نظر در اختیار بیمار قرار داده و چنانچه به هر علت بیمار توانایی و شرایط لازم را نداشته باشد، باید او را منصرف یا عمل را به زمان بهتری موکول نماید.
 • منفعت طلب نبوده و با دادن مشاوره های درست، بیمار را در رسیدن به خواسته هایش راهنمایی نماید.
 • بهترین فوق تخصص پلاستیک باید دارای علم زیبایی شناسی باشد تا بتواند بهترین جراحی ها را در زمینه اصلاح و تغییر در اندام شخص به وجود آورد.
 • از دیگر ویژگی هایی که بهترین جراح پلاستیک را متمایز می کند داشتن صبر و حوصله و صرف کردن زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات بیمار خود است.
 • یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران در جلسات مشاوره قبل از عمل راجع به چگونگی جراحی پلاستیک مورد نیاز بیمار توضیحات لازم را داده و او را از زوایای مختلف آگاه می سازد و با ایجاد یک دید واقع گرایانه، توهمات اشتباه را از ذهن او دور می کند.

همچنین طی همین جلسات مشاوره باید تمامی نکات، اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلاستیک را برای بیمار به طور کامل شرح دهد تا ریسک خطرات حین عمل کاهش یافته و نتیجه عمل رضایت بخش باشد.

بهترین جراح پلاستیک در تهران

لیست بهترین جراح پلاستیک ایران و زیبایی تهران در وب سایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک موجود است و می توانید بهترین جراح پلاستیک در تهران را از آنجا پیدا کنید. بهترین جراح پلاستیک در مراکز فوق تخصصی فعالیت کرده و معمولا باید از مدت ها قبل برای مشورت و یا انجام جراحی وقت ویزیت بگیرید.

در واقع انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، یکی از دغدغه افرادی است که می خواهند جراحی پلاستیک انجام دهند. انتخاب درست و آگاهانه نوع جراحی زیبایی و پزشک متخصص عمل زیبایی بسیار مهم می باشد، زیرا ظرافت و دقت مورد نیاز در هرگونه عمل زیبایی، می تواند نتیجه دلخواه شما را به دست ندهد و حتی صدمات جبران ناپذیری را وارد نماید.

برای حصول اطمینان از اینکه جراح مورد نظر شما آموزش های لازم را در زمینه جراحی پلاستیک داشته و آیا روی جراحی پلاستیک و عمل های ترمیمی در تمامی قسمتهای بدن کار کرده است یا خیر، باید این نکته را در نظر بگیرید که آن پزشک باید دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک و عضو جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشد. به همین منظور پیشنهاد ما به شما جهت انجام هرگونه عمل و جراحی پلاستیک در تهران، به دکتر سواددار مراجعه نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *