فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران جراحی است که پس از گذراندن دوره 7 ساله پزشکی عمومی، می بایست دوره تخصص جراحی عمومی را که مدت آن 4 سال می باشد، طی نموده و پس از آن نیز در مراکز دانشگاهی معتبر به مدت سه سال به منظور تعلیم دوره فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی آموزش ببیند. وی طی این دوره بر تمامی اعمال جراحی پلاستیک  چه در حوزه زیبایی و چه ترمیمی به طور کامل تسلط پیدا می کند.

عمل‌های متداولی که بهترین جراحان پلاستیک تهران انجام می‌دهند

لیفت صورت

لیفت صورت محبوب‌ترین روش برای جوانسازی صورت است. امروزه روش‌های لیفت صورت جدیدی وجود ندارند که کمتر تهاجمی بوده و نتایج زیبا و طبیعی به همراه دارند. در لیفت صورت علاوه بر پوست صورت ناحیه‌ی پایین صورت، فک و خط گردن را می‌کشند بطوری که بیش از حد کشیده به نظر نرسند.

لیفت پلک

این عمل جراحی که بلفاروپلاستی نامیده می‌شود، به منظور اصلاح پلک‌ها و رفع افتادگی آنها و لیفت ناحیه دور چشم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت زیادی بین نتیجه‌ی جراحی طبیعی لیفت چشم و نتیجه‌ی عملی که باعث می‌شود چشم‌ها بیش از حد باز به نظر برسند، وجود دارد. یک جراح ماهر می‌تواند این جراحی را به راحتی انجام دهد بطوری که چشم‌ها ظاهری طبیعی و جوان داشته باشند.

جراحی سینه

بزرگ کردن سینه و ترمیم سینه متداول‌ترین جراحی‌های پلاستیک هستند که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران انجام می شود. دلایل متعددی برای بزرگ کردن، لیفت سینه، کوچک کردن و ترمیم سینه و جراحی سینه وجود دارد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم  یک عمل متداول است که اغلب پس از کاهش وزن یا زایمان انجام می‌شود. بسیاری از زنان به عنوان بخشی از عمل‌های ترمیمی بعد از زایمان، این جراحی را تقاضا می‌کنند. زنان و مردانی که از برآمدگی‌ها و وزن اضافه‌ی خود در نواحی میانی بدن خود ناراضی هستند، طی این عمل چربی‌های خود رو کاهش می‌دهند.

بهترین جراح شکم در تهران

تفاوت‌های بین جراح پلاستیک و زیبایی

تعریف روشنی که بتواند تفاوت بین فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص جراحی زیبایی را نشان دهد وجود ندارد، در اینجا به مواردی اشاره شده است که تفاوت بین جراحانی که جراحی‌های زیبایی و پلاستیک انجام می‌دهند، کمک کنند:

هنگامی که به دنبال فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران هستید، انتخاب متخصصی که دارای آموزش، زمینه و تجربه‌ی گسترده‌ای در عمل‌های زیبایی  باشد ضروری است.

متخصصین جراحی پلاستیک برای کسب تجربه در انواع خاصی از جراحی‌های صورت و بدن که برای عمل‌های پیچیده و ترمیمی نیاز به آموزش بیشتر دارند، تحت آموزش‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

برای اینکه شخصی به عنوان یک جراح پلاستیک مجاز باشد، باید حداقل ۵ تا ۶ سال تحت یک برنامه‌ی آموزشی رسمی در زمینه‌ی جراحی پلاستیک و یا ترمیمی در یک موسسه معتبر، بیمارستان یا مرکز پزشکی قرار بگیرد. این دوره شامل ۳ تا ۵ سال دستیاری جراحی عمومی و ۲ تا ۳ سال دستیاری اضافه می‌باشد.

متخصصینی که دوره‌ی آموزش دستیاری خود در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی را در مراکز معتبر گذرانده باشند، تنها پزشکانی هستند که می‌توانند ادعا کنند متخصص جراحی پلاستیک هستند.

بعد از آموزش مناسب و گرفتن مدرک، یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران ممکن است بسته به حوزه‌ی تخصص خود از این عناوین استفاده کند: جراح پلاستیک، جراح پلاستیک و ترمیمی، جراح زیبایی پلاستیک، جراح پلاستیک صورت و جراح زیبایی را داشته باشد.

خصوصیات و ویژگی های مهم فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

ویژگی های مهمی که باید یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران داشته باشد به شرح زیر است:

 • یک جراح پلاستیک خوب در درجه اول باید سلامت بیمار خود را درنظر بگیرد.
 • منفعت طلب نبوده و با دادن مشاوره های درست، بیمار را در رسیدن به خواسته هایش راهنمایی نماید.
 • بهترین فوق تخصص پلاستیک باید دارای علم زیبایی شناسی باشد تا بتواند بهترین جراحی ها را در زمینه اصلاح و تغییر در اندام شخص به وجود آورد.
 • از دیگر ویژگی هایی که بهترین جراح پلاستیک را متمایز می کند داشتن صبر و حوصله و صرف کردن زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات بیمار خود است.
 • یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران در جلسات مشاوره قبل از عمل راجع به چگونگی جراحی پلاستیک مورد نیاز بیمار توضیحات لازم را داده و او را از زوایای مختلف آگاه می سازد و با ایجاد یک دید واقع گرایانه، توهمات اشتباه را از ذهن او دور می کند.

همچنین طی همین جلسات مشاوره باید تمامی نکات، اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلاستیک را برای بیمار به طور کامل شرح دهد تا ریسک خطرات حین عمل کاهش یافته و نتیجه عمل رضایت بخش تر باشد.

 جراح پلاستیک و زیبایی درتهران قادر به انجام جراحی های زیر است

جراحی ترمیمی شامل موارد زیر است

 • رفع نقص مادرزادی
 • اصلاح شکاف لب و کام
 • جراحی دست
 • بازسازی و ترمیم سر و گردن بعد از سرطان
 • جراحی فک و صورت
 • حذف و ترمیم سرطان پوست
 • اصلاح نواقص بعد از عمل جراحی
 • جراحی زیبایی
 • ابدومینوپلاستی
 • ماموپلاستی
 • بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران چه خصوصیاتی دارد

پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی در تهران دارد باید شرایط و خصوصیات زیر را دارا باشد:

مدرک و تخصص

یکی از مواردی که در انتخاب جراح پلاستیک باید مدنظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص وی است. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک باید دارای مدرک معتبرباشد و دوره های تخصصی مربوط به فوق تخصص جراحی پلاستیک را با موفقیت سپری کرده باشد.

مهارت، خلاقیت و تجربه

مسلما تنها داشتن مدرک و تخصص نمی تواند دلیل بر قابلیت جراح پلاستیک باشد. نیاز اصلی در یک جراح پلاستیک قابل اعتماد، بالا بودن میزان مهارت وی و البته داشتن خلاقیت و تجربه کافی است. فوق تخصص جراحی پلاستیک باید با تسلط بر علم زیبایی شناسی و تکیه بر مهارت خود بتواند بیمار را در ایده آل ترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه عوارض خطرناکی جراحی نموده و در واقع به بهبود ظاهر فرد و زیبایی صورت و اندام او کمک کند.

دانش به روز

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران باید سالانه روش ها و تکنولوژی های نوین بسیاری در عرصه جراحی های زیبایی ظهور می نماید که موجب بالا رفتن کیفیت عمل و بدست آمدن نتایج ظریف تر و دقیق تر می گردد. لذا مهم است که یک جراح پلاستیک حاذق، دانش خود را پیوسته به روز کرده و با پیشرفت و ترقی این صنعت هم مسیر باشد.

صداقت و تعهد

صادق و متعهد بودن از خصوصیات ویژه در بین بهترین جراحان پلاستیک می باشد. چرا که این جراح است که باید اطلاعات درست و کافی را در زمینه جراحی مورد نظر در اختیار بیمار قرار داده و چنانچه به هر علت بیمار توانایی و شرایط لازم را نداشته باشد، باید او را منصرف یا عمل را به زمان بهتری موکول نماید.

آیا جراحی پلاستیک  عوارض دارد

اگرشما برای جراحی پلاستیک نزد فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی در تهران مراجعه کنید این نوع جراحیها معمولا خطری برای فرد ایجاد نمی کند با وجود این، شما باید قبلا از جراحی از خطرات احتمالی آن، آگاه باشید.

عفونت یکی از عوارضی است که ممکن است بعد از جراحی برای فرد  اتفاق بیفتد. همچنین ممکن است بعد از جراحی پلاستیک، جای زخمی برای همیشه برای روی ناحیه مورد نظر باقی بماند.

همیشه از جای زخم‌ها، یک خط تمیز و باریک باقی نمی‌ماند. گاهی اوقات، جای زخم‌ها برآمده یا پهن می‌شوند. این موارد، تنها برخی از عوارضی هستند که پیش از جراحی پلاستیک باید با آنها آشنا شوید.

خطر دیگر این است که با وجود تکنیک‌های عالی در جراحی و همچنین تأکید پزشکان مبنی بر حصول نتایج مطلوب، خود شما از نتیجه‌ی نهایی، راضی و خوشحال نباشید. که این نارضایتی بیشترزمانی رخ می‌دهد که قبل از جراحی، درباره‌ی محدودیت‌های این جراحی به طور کامل آگاه نباشید.

افراد مناسب جراحی پلاستیک صورت

لازم است فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی در تهران قبل از هر کاری در ابتدا مشاوره دقیقی در طی چندین  جلسه با بیمارخود باید داشته باشد  جراح باید در این جلسه مشاوره به شرایط سنی فرد، وضعیت روانی فرد ،موقعیت خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد.

این را بدانید که انجام جراحی زیبایی برای هر کسی توصیه نمی شود. در ابتدا لازم است فرد دلایل خود  را برای  بهترین جراح پلاستیک  صورت درتهران  توضیح دهد و آن ها را با جراح پلاستیک در میان بگذارد تا مطمئن شود که اهداف مورد انتظار شما با انجام جراحی زیبایی پلاستیک قابل دستیابی هستند.

به طور کلی می توان گفت که عمل جراحی پلاستیک برای افرادی مناسب است که  به دلیل ناهنجاری های مادرزادی و یا به علت حوادث مختلف مانند تصادفات  در صورشان ناهنجاری های شدیدی ایجاد شده است .

این افراد اگر مشکلات صورت خود را برطرف نکند پس از مدتی دچار مشکلات روحی  خواهند شد به همین دلیل بهتر است که این افراد نواقص زیبایی خود را با  انجام جراحی پلاستیک صورت برطرف کند .

جراحی زیبایی صورت

نکاتی که در مورد جراح پلاستیک باید بدانید

لازم است جراح پلاستیک شما در جلسه مشاوره ریسک‌ها، مزایا، ریکاوری جراحی مورد نظر را با شما در میان بگذارد . اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، شما را در وضعیت راحت‌تری قرارخواهد داد.

شما همچنین بایستی بدانید که چه اقداماتی قبل از جراحی پوست صورت  باید انجام دهید، روند درمان  چقدر طول می‌کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید. جراح شما بایستی در رابطه با مصرف هر نوع دارویی از شما با خبر باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *