فوق تخصص فک و صورت در تهران باید از پزشکان ماهر و حاذق باشد که دانش و تجربه لازم را در این زمینه کسب کرده باشد. تا بتواند بسیاری از اشکال آسیب را به این ناحیه درمان کنند و قادرند هم در وضعیت کنترل شده و هم اورژانسی بهترین نتیجه را برای فرد داشته باشند. وقتی یک جراح فک وصورت در تهران انتخاب کرده اید باید مطمئن شوید که مهارت وتجربه لازم را دارد.

فوق تخصص فک و صورت در تهران در واقع پوشش دهنده ورفع کننده مشکلات دندانپزشکی و پزشکی مانند حفره دهان و ناحیه فک بالا، ناحیه فک بالا شامل استخوانهای پیشانی، صورت، استخوان گونه و نسج نرم می باشد.

در حقیقت جراحی فک و صورت، مجموعه ی گسترده ای از جراحی ها می باشد که هنگام آسیب دیدن، صدمه، نقص سر، صورت، فک، گردن و یا جمجمه انجام می شود،که این مشکلات ممکن است استخوان یا عضله (بافت نرم) را درگیر کرده باشد.

بهترین فوق تخصص فک و صورت در تهران

همان گونه که می دانید صورت و فک از نظر آناتومی و کارآیی یکی از قسمت های پیچیده بدن انسان محسوب می شوند واطلاعات وسیع و درمان تخصصی پزشکی یک جراح فک،دهان وصورت احتیاج به یک دوره تحصیلی کاملا مخصوص دارد.

بدین ترتیب جراح فک وصورت در تهران  برای تکمیل دوره فوق تخصصی جراحی فک،دهان وصورت باید ابتدا دو رشته پزشکی و دندان پزشکی را که حداقل ۱۰ سال طول می کشد،را پشت سر بگذارند.در نهایت باید دوره تخصصی پنج ساله  را نیز بگذراند تا به عنوان متخصص جراح فک،دهان و صورت مشغول به کار می شوند.

بسیاری از جراح فک وصورت در تهران همچنین  در این رشته، دوره های دو ساله ای برای گرفتن فوق تخصص جراحی های پلاستیک بازسازی صورت نیز می گذرانند.

بنابراین می توان گفت که جراح فک وصورت در تهران به عنوان تنها متخصصین ویژه تمامی جراحی های ناحیه صورت به شمار می روند.بالاترین هدف این پزشکان مداوا و بازسازی اجزای بدن در قسمت گردن، صورت و جمجمه چه از نظر کارآیی جویدن، قورت دادن و صحبت کردن و چه از نظر زیبایی می باشد.

بعد از جراحی فک و صورت

همانطور که ذکر شد، جراحی، صورت طیف بسیار گسترده ای دارد که ممکن است برخی از آن ها کاملا مستقل باشدو هیچ ارتباطی به هم نداشته باشند. اما در کل پس از انجام جراحی فک و صورت توصیه می شود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • پس از انجام جراحی فک و یا دهان، گاز استریل را روی فک کاملا فشار دهید و از خارج کردن آن پرهیز کنید و به هیچ وجه بزاق خود را خارج نکنید، بلکه سعی کنید آب دهان خود را قورت دهید.
 • پس از انجام عمل جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید،
 • کمپرس یخ را روی سطح خارجی پوست و بصورت تناوبی حداکثر ده دقیقه قرار دهید. این کار را تا 24 ساعت پس از عمل انجام دهید. و تا 72 ساعت بعدی به صورت تناوبی و حداکثرده دقیقه از حوله گرم استفاده نمایید.
 • پس از انجام جراحی فک و صورت به هیچ وجه از دخانیات و نوشیدنی های الکی استفاده نکنید.
 • می توانید زخم را با محلول آب و نمک ولرم شستشو دهید.

زاویه دار کردن صورت

زاویه دار کردن صورت و فک یکی از فعالیت هایی است که به منظور بالا بردن میزان زیبایی چهره فرد توسط فوق تخصص فک و صورت در تهران صورت می گیرد.

بسیاری از افراد تمایل دارند تا فک خود را تغییر شکل دهند و معتقدند یک فک Vشکل صورت آنها را جذاب تر می کند و به همین دلیل هم به عمل زاویه دار کردن صورت رو می آورند. چرا که این نوع فک با هر نوع چهره ای متناسب نیست.

یک صورت گرد یا پف دار را نمی توان به صرف جراحی زاویه دار کردن صورت و تغییر فک تغییر داد. امروزه این عمل جراحی صورت از راههای مختلفی انجام می گیرد.به طور کلی سه روش برای این مسئله وجود دارد.

 • درمان جراحی: در روش اول، صورت و فک فرد در اتاق عمل و زیر عمل بیهوشی به دقت تغییر خواهد کرد. در این نوع از جراحی، اندازۀ قسمت انتهایی فک را کاهش میدهند و بخشی از استخوان را با استفاده از مته و ارۀ مخصوص برش میدهند تا به فرم دلخواه درآید. چنانچه عضلات این قسمت صورت نیز بیش از حد حجیم باشد، جراح ممکن است مقداری از حجم عضله را کاهش دهد. سرانجام با بستن بخیه کار جراحی به اتمام میرسد.
 • کوچک کردن فک: در این روش بافت اضافۀ اطراف فک و صورت برداشته می شود تا به زیبایی مورد نظر فوق تخصص فک و صورت در تهران برسد. این نوع از جراحی زیبایی را به صورت انفرادی یا در کنار هرکدام از دو نوع دیگر انجام میدهند تا فک و صورت را به صورت دلخواه تغییر دهند.
 • کوچک کردن چانه: جراحی کوچک کردن چانه یک روش تقریبا ساده است که یک جراح خوب و ماهر میتواند به شما کمک کند تا نیمرخ مناسب تری از چهرۀ خود داشته باشید.

هزینه فوق تخصص جراحی فک و صورت درتهران

هزینه فوق تخصص جراحی فک وصورت درتهران با توجه به نوع مشکل بیمار در مشاوره اولیه تعیین می شود و معمولاً هزینه جراحی بر اساس نوع مواد اولیه، تجهیزات و نوع مشکل بیمار محاسبه می شود.

توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید اطلاع کامل تری از هزینه جراحیهای  فک داشته باشید حتماً نیاز است به فوق تخصص جراحی فک وصورت درتهران مراجعه شود تا بعد از معاینه و بررسی وضعیت بیمار می تواند اطلاعات دقیقی به او بدهد.

در ادامه باید گفت که هزینه جراحی بر روی  فک به صورت متغیر برای هر بیمار با توجه به چند پارامتر محاسبه میشود.در زیر به اختصار به این موارد اشاره میکنیم:

هزینه مدل جراحی

قبل از جراحی پزشک معالج یک مدل ازجنس گچ را می سازد تا در اتاق عمل از آن برای جانمایی درست فک استفاده کند، که این مدل شامل هزینه است.

هزینه اتاق عمل و بیمارستان

برای هر عمل جراحی این هزینه ها وجود دارد. بیمار بعد از جراحی یک شب را در بیمارستان میماند و فردای آن روز از بیمارستان مرخص میشود.

هزینه پیچ و پلاک فک

هنگامی که جراح استخوان های فک را جدا میکند، نیاز دارد تا بوسیله این ابزارها جای فک را محکم کند که این اقلام شامل هزینه هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

4 دیدگاه

 • من مشکل جلو بودن فک پایین رو دارم.
  سالهاس که ارتودنسی برای دندون های فک بالا دارم ولی با جلو کشیده شدن دندونای فک بالام، هنوز موقع خندیدن فک پایینم جلوتره.
  خواهشا راهنماییم کنین آقای دکتر که چه کاری انجام بدم

 • سلام من ۴۹ سالمه و دیروز با پسر ۷ ساله ام بازی می‌کردم که پا پسرم محکم خو د به فک پایین چپ من و ورم کرده و دست میزنی درد میکنه. اما دهانم راحت باز و بسته میشه و موقع غذا خوردن مشکلی ندارم. راهنمایی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *