لیفت ابرو یک عمل زیبایی است که به رفع افتادگی ابرو کمک می کند. همچنین این جراحی سبب از بین بردن چین و چروک های آزار دهنده و خطوطی است که با افزایش سن در پیشانی ظاهر می شوند.

لیفت ابرو در حقیقت یکی از روش های جوان سازی پوست صورت و پیشانی محسوب می شود. چراکه در این روش چین و چروک پیشانی صاف شده و ابروها شکل مناسبی می گیرند و لیفت داده می شوند. با افزایش سن و به مرور زمان پوست صورت می افتد؛ این اصل در مورد گونه ها، گردن و همچنین ابرو وپیشانی نیز صدق می کند. شما با انجام این جراحی می توانید چنین مشکلاتی را برطرف کنید.

کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو

 • افرادی که چین های عمودی در بین دو ابرو آن ها ایجاد شده است.
 • افرادی که ظاهر آن ها به دلیل افتادگی ابرو خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد.
 • افرادی که ابروهای آن ها به سمت پایین کشیده شده و قوس زیبایی ندارد.
 • کسانی که افتادگی ابرو های آن ها موجب پوست اضافی بر روی پلک ها شده است.
 • کسانی که بخش کناره های خارجی ابرویشان نسبت به حالت استاندارد پایین‌تر می باشد.
 • افرادی که افزایش سن موجب تحلیل رفتن عضلات ناحیه ابرو و افتادگی آنها شده است.

انواع روش های لیفت ابرو

لیفت ابرو با جراحی

این روش یک روش قدیمی بوده که برای انجام آن به بیهوشی کامل نیاز است. در این روش بطور معمول برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی ومحل شروع رویش موها انجام می شود. جراح پوست را از عضله زیرین آزاد می کند، آن را می کشد و سپس پوست اضافه را جدا می کند. در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف شده و در نتیجه چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

این روش برای چین و چروک های شدید بسیار مناسب بوده و پایداری آن از همه روش های دیگر بیشتر است؛ ولی دوره ریکاوری آن طولانی‌تر می باشد.

لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

در روش لیفت ابرو با آندوسکوپی نیز جراح از بیهوشی کامل در حین جراحی استفاده می کند. چند برش کوچک در بالای پیشانی داده شده و با استفاده از وسیله‌ای به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود. آندوسکوپ وارد برش ها شده و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است. سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه در محل مناسب قرار گیرد.

این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب بوده و به دلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند، درنتیجه عوارض کمتر و دوره درمان کوتاهتری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف‌تر می کند و چین و چروک هایشان را ازبین می برد.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو چگونه است؟

عمل جراحی ليفت ابرو یک روش سرپایی است که با استفاده از بی حسی عمومی یا آرام بخش داخل وریدی با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان جراحی، بستگی به نوع ليفت ابرو و وسعت جراحی دارد.

برش های جراحی ليفت ابرو ممکن است با بخیه ها یا چسب های مخصوص بسته شوند ، که به طور معمول حدود یک هفته پس از عمل برداشته می شوند.

احساس درد بسیار جزئی و کشیدگی در ناحیه پیشانی ، بعد از عمل جراحی ليفت ابرو تقریبا در همه بیماران وجود دارد و نگران کننده نیست.تورم و کبودی بیشتر در طی 10 روز اول بعد از عمل شایع است و عموما بعد از حدود 2 هفته برطرف می شود.

مراقبت ‌های لازم پس از عمل

بعد از عمل لیفت ابرو باید از محل عمل مراقبت کنید و از انجام فعالیت ‌هایی که به سرتان فشار می‌آورد دوری کنید.

 • بهتر است سرتان در سطح بالاتری از بدنتان قرار کرده و ترجیحا از دو بالش استفاده کنید.
 • بعد از جراحی لازم نیست از یخ یا کیسه‌ آب گرم  برروی زخمتان استفاده کنید. فقط کافی است از پماد‌ها و دارو‌هایی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید.
 • حدود یک هفته بعد از عمل، برای جدا کردن بخیه به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از آن می ‌توانید به فعالیت‌ های معمولتان برگردید و فقط کمی کبودی به جا می ‌ماند که به تدریج ازبین می ‌رود.
 • توجه داشته باشید که باید فعالیت ‌های روزانه‌ یا تمرینات سنگین ورزشی را به دست کم سه ماه پس از انجام عمل موکول کنید.
لیفت ابرو
لیفت ابرو

چه نتایجی را بعد از لیفت ابرو انتظار داشته باشیم؟

نتایج نهایی جراحی لیفت پیشانی (لیفت ابرو) معمولا در طول چندین هفته ظاهر می شود. اگرچه لیفت (بالا کشیدن) پیشانی روند پیر شدن را متوقف نمی کند، اما این روش به طور معمول نتایج طولانی مدتی برای شما خواهد داشت. اثرات این روش می تواند چندین سال به طول بیانجامد، اما بعضی بیماران ممکن است نیاز به تکرار این مداخله داشته باشند. با این حال انتخاب یک جراح مجرب و متبحر و همچنین رعایت نکات بعد از جراحی می تواند در حفظ نتایج تاثیر زیادی داشته باشد.

در صورتی لیفت ابرو با استفاده از روش های غیرجراحی یا به عبارتی روش های غیرتهاجمی نظیر لیفت ابرو با نخ، تزریق ژل و بوتاکس انجام شود، دارای نتایجی موقتی بوده و نهایتا پس از یکسال از بین می رود.

اما در صورت انجام لیفت ابرو با استفاده از متدهای جراحی، این عمل زیبایی می تواند برای مدت طولانی ماندگار باشد.

البته توجه داشته باشید که حفظ دوام و ماندگاری نتایج لیفت ابرو تا حدود زیادی به سبک زندگی سالم و صحیح، استفاده از کرم های ضد آفتاب، مصرف ویتامین کافی و اجتناب از مصرف سیگار بستگی دارد.

عوارض لیفت ابرو

تمام روش های جراحی خطراتی را به دنبال دارند. اما در صورتی که جراح با تجربه‌ای را انتخاب کنید، عوارض این جراحی به حداقل می رسد. عوارض لیفت ابرو و شامل موارد زیر می باشند:

 • احساس بی حسی موقت یا خارش در پیشانی و موها
 • ریزش مو در محل برش جراحی لیفت ابرو و پیشانی
 • خونریزی زیر پوستی در پیشانی
 • تورم طولانی مدت

برای لیفت ابرو در قم به کدام پزشک مراجعه کنیم؟

دکتر فرخ سواددار یکی از بهترین های جراح های زیبایی در قم می باشد که با تخصص خود، می تواند شما را در این راه یاری کند. به همین صورت پیشنهاد می کنیم برای لیفت ابرو در قم، به مطب ایشان مراجعه کنید.

4.7/5 - (19 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *