لیفت صورت قم موجب رفع چین و چروک های صورت می شوداین جراحی باعث  جوان تر شدن پوست می شود.در این روش برش هایی در اطراف صورت  و برای رفع چین های صورت ایجاد می شود این برش های به گونه زده می شود که قابل مشاهده نمی باشد.

لیفت صورت قم در موارد زیر انجام می شود

-در صورتی که پوست صورت شما حالت شل داشته باشد.ویا پوست صورت آویزان باشد.

-در صورتی که زیر لب پایین و اطراف چشم ها و گونه عمیق ترباشد لیفت صورت انجام می شود.

-اگر پوست اضافی از خط فک پایین آویزان شده باشد شما می توانید لیفت صورت انجام دهید.

-اگرخطوط عمودی پوست گردن قابل رویت باشد شما می توانید لیفت صورت تهران انجام دهیم.

البته بهتر است این نکته را بدانید که لیفت صورت روش درمانی برای چین و چروک های سطحی پوست، آسیب پوستی ناشی از آفتاب، چروک های اطراف بینی و لب بالا و بی نظمی هایی در رنگ پوست محسوب نمی شود.

مزایای انجام لیفت صورت قم

لیفت صورت قم باعث می شود که پوست صورت و همچنین گردن جوان تر به نظر برسد.به عبارتی دیگر لیفت صورت باعث می شود که جوانی گردن و صورت بازگردد.شما با لیفت صورت به اهداف زیر خواهید رسید:

-پوست صورت سفت شده و با کشیدگی پوست دیگر به حالت شل و افتاده نمی باشد.

-زمانی که پوست صورت کشیده می شود فک به سمت بالاکشیده می شود .

-این جراحی به صاف شدن چروک های اطراف دهان کمک می کند.

آمادگی لازم برای انجام لیفت صورت

بعد از مراجعه به  متخصص جراح پلاستیک درطی اولین ملاقات پزشک جراح و متخصص موارد زیر را در نظر خواهد گرفت:

سابقه پزشکی شما در ابتدا باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد دراین هنگام در مورد شرایط فعلی و شرایط قبلی که به لحاظ پزشکی داشته اید به پرسش های پزشک خود پاسخ دهید.

برای مثال در صورت داشتن سابقه وجود فشار خون بالاتمام داروهای مصرفی ویتامین ها و مکمل های گیاهی که استفاده می کنید، مخصوصا آن هایی که می تواند در لخته کردن خون تاثیر می گذارد را لیست کنید. هم چنین در صورتی که قبلا سابقه جراحی داشته اید، باید به اطلاع پزشک برسانید.

در جلسه مشاوره پزشک شما  معاینه فیزیکی انجام می دهد. در این جلسه پزشک پوست صورت، استخوان های صورت و گردن را بررسی می کند. افرادی با صورت های لاغر و زاویه دار نتایج بهتری را در مقایسه با افرد با صورت های گرد، استخوان های کوچک فک و گونه دریافت می کنند.

در این جلسه پزشک متخصص همچنین اسکارها، بی نظمی های پوست یا عدم تقارن در صورت شما را بررسی می کند و سپس از صورت شما عکس برداری  می کند و در سوابق پزشکی و پرونده پزشکی شما قرار می دهد.

درجلسه مشاوره در مورد انتظاراتی که از نتیجه لیفت صورت دارید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. به پزشک خوددلیل انجام لیفت صورت را توضیح دهید و در مورد انتظاراتی که نتیجه جراحی می خواهید با اوصحبت کنید. قبل از انجام لیفت صورت ازمزایا و خطرات ممکن است برای شما اتفاق بیفتد آگاهی داشته باشید.

انواع روش های لیفت صورت قم

لیفت مختصر صورت

این حالت  بیشتربه کسانی پیشنهاد می شود که دچار افتادگی کمی در ناحیه غبغب هستند.این روش مقداری تهاجمی است .مزیتی که این روش  نسبت به دیگر روشها دارد این است که عمل لیفت کامل صورت را تا مدتها به تعویق می اندازد.

بعد از مشاوره  با متخصصین مشخص می شود که این عمل با بی حسی موضعی ، خواب و یا بیهوشی انجام می شود.نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک شکل خواهد بود و انتخاب هریک از این موارد به شرایط بیمار بستگی دارد.

لیفت صورت کامل

در این روش جراح زیبایی برشها را در بین چینها و یا محل رویش موها مخفی می کنند و برای بهبود نتیجه ، لیفت گردن نیز به طور همزمان انجام می شود.برای انجام این جراحی با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است.

روش خواب عمیق برای اشخاصی که از بیهوشی کامل می ترسند و یا برای بیهوش شدن مشکل دارند و امکان بیهوشی برای آنها وجود ندارد ،بسیار امن و مفید است .نتایج لیفت استاندارد بسیار رضایت بخش تر از لیفت مختصر صورت است.

به نکته ایی که باید به آن توجه کنیم  این است که برش پوستی در این روش وسیع تر و مدت بهبودی بیمار اندکی بیشتر خواهد بود.جراحی لیفت صورت جز معدود جراحی هایی است که نتایج مثبت آن بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت قم

بعد از انجام جراحی گذشت یک تا دو روز بانداژهای صورت برداشته می شود که پوست صورت متورم و  کبود است.نباید نگران این موضوع باشید زیرا بعد از گذشت مدتی تغییر رنگ پوست شما از بین می رود و به حالت طبیعی باز می گردد.

-تا یک ماه پس از جراحی، برای کاهش جای زخم باید از داورهایی که جراح تجویزکرده است ستفاده کنید.

-درجاتی از بی حسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع می گردد.

-بعد از گذشت چهار روز تا یک هفته  بخیه ها برداشته می شوند و شما می توانید فعالیت های خود را به مانند قبل انجام دهید.

– در روزهای بهبودی بعد از عمل باید از -خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده روی تند، شنا کردن،  و هر گونه فعالیتی که فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کنید.

– در روز های اول از خوردن غذاهایی که به صورت شما فشار وارد می کند خودداری کنید و با مصرف مایعات رژیم غذایی خود را آغاز کنید.

نتایج انجام جراحی لیفت صورت قم

به دلیل تفاوت های فردی، افراد مختلف از عمل کشیدن پوست با جراحی نتایج یکسانی را به دست نمی آورند.برای رسیدن به نتیجه نهایی باید چندین هفته صبر نمود و تغییرات جزئی دیگری نیز در ماه های بعد مشاهده خواهد شد.نکته قابل ذکر این است که با بالاتر رفتن سن و بعد از 10 سال احتمال تکرار وجود خواهد داشت.

هزینه لیفت صورت

هزینه لیفت صورت بسته به نوع روش انتخابی از سوی پزشک متخصص، متفاوت می باشد. در برآورد هزینه لیفت صورت عواملی مانند

-میزان و شدت افتادگی پوست

-ناحیه ای که دچار افتادگی و یا شل شدگی شده است

– نوع روش انتخابی از سوی جراح پلاستیک

– مواد به کار برده شده برای رفع افتادگی پوست

2.5/5 - (2 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *