عمل بینی در تهران یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به خصوص در چند سال اخیر محسوب می شود که به دو روش  جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته قابل انجام می باشد.

هدف از انجام عمل بینی در تهران، ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا برای بینی است که موجب هماهنگی اجزای صورت و در عین حال حفظ یا بهبودعملکرد طبیعی تنفسی بینی می شود.

فرم‌ دهی بینی عموما از طریق شکاف‌هایی که در داخل بینی ایجاد می‌ شود یا شکافی که در زیر بینی به وجود می آید و به صورت ماهرانه توسط جراح بینی انجام می‌ شود.

برخی از افراد نیاز دارند که سایز بینی شان برای این که با دیگر اجزای صورت تناسب پیدا کند تغییر یابد که بهترین جراح بینی در حین جراحی بینی این تغییرات را اعمال می کند.

در جراحی زیبایی بینی ساختاربینی با تغییر فرم، برداشتن یا اضافه کردن استخوان یا غضروف بینی تقویت می ‌گردد.

در بعضی موارد ممکن است یک نقص درونی در بینی وجود داشته باشد یا مشکل در دیواره داخلی بینی باشد که باعث اختلال در تنفس شود که با جراحی بینی می توان هم ظاهر و هم عملکرد بینی را بهبود بخشید.

انواع عمل بینی در تهران

عمل بینی استخوانی

بینی‌های غیر گوشتی به دلیل مستحکم بودن غضروف بینی با عمل جراحی تغییر شکل بهتری نسبت به بینی‌های گوشتی پیدا می‌کنند و تغییرات پایدارتری دارند. درعمل بینی‌های گوشتی در حد انتظاربینی  ظریف و قلمی نمی‌شوند، برای پایدار بودن تغییرات درجراحی بینی‌های گوشتی و مستحکم‌تر شدن غضروف آنها در برخی مواقع  از پیوندهای غضروفی استفاده می شود.

جراحی بینی ترمیمی

عمل ترمیمی بینی با هدف اصلاح یا رفع ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه صورت می گیرد و فرد باید انتظارات معقولی از نتیجه جراحی بینی ترمیمی داشته باشد.

به طور کلی جراحی بینی از جمله جراحی های زیبایی پیچیده است که با هر تکرار آن پیچیده تر هم خواهد شد. به این خاطر که در جراحی بینی اولیه بافت بینی تغییر یافته و به همین دلیل این بافت ضعیف تر شده است. حتی در مواردی امکان دارد نیاز به پیوند بافت جدید از سایر نواحی بدن مثل غضروف گوش باشد.

جراحی بینی طبیعی

افرادی که تمایل به انجام این مدل جراحی بینی دارند، انتظار بروز تغییرات زیادی ندارند و معمولا فقط در صدد بر طرف کردن ایرادات بینی می باشند. در جراحی بینی طبیعی، زاویه بین لب بالا و نوک بینی حدود 90 درجه می باشد.

جراحی بینی فانتزی

در این نوع جراحی بینی، زاویه بین لب بالا با نوک بینی از 105 درجه بیشتر است و در نتیجه بینی دارای قوس  بیشتری در پل بینی هستند و نوک بینی سر بالا تر می باشد.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند و اجزای صورت ریزی دارند مناسب می باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی

 • بهتر است روز قبل از انجام جراحی بینی استحمام کنید.
 • در روز عمل تمام آزمایش های را با خود بیاورید.
 • در روز جراحی بینی بهتر است آرایش نداشته باشید.
 • بیمار دو هفته قبل از عمل بینی از خوردن آسپرین پرهیز کند.
 • مراقبت های بعد از جراحی بینی
 • بیماران باید حداقل به مدت 24 ساعت از کمپرس یخ استفاد کنند.
 • بهتر است بیمار در رژیم غذایی خود غذاهای نرم قرار دهد.
 • بیمار پس از عمل باید با دهان بازعطسه یا سرفه کند.
 • بیماران باید تا مدتی از خوردن نمک پرهیز کنند.

رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی بینی

 • مصرف غذاهای سفت پس از جراحی بینی ممنوع می باشد شما می توانید از مواد غذایی مانند سوپ بعد از جراحی بینی استفاده کنید
 • غذاهای دیرهضم پس ازعمل بینی نخورید.
 • غذاهای تند و فلفلی که باعث خارش پوست پس از جراحی بینی می شود نخورید.
 • از خوردن میوه های اسیدی مانند پرتقال در روز اول جراحی بینی خودداری کنید.

بهترین دکتر عمل بینی تهران

توصیه‌هایی برای انجام عمل بینی

یک توصیه مهم برای انجام جراحی بینی این است که وقتی از لحاظ روحی در شرایط مساعدی نیستید، تصمیم به عمل بینی نگیرید وعجولانه تصمیم به این جراحی نگیرید وبهترین پزشک را برای عمل جراحی بینی خود انتخاب کنید. گاهی تصویر ذهنی نادرست ما از چهره مان و یا اعتمادبه نفس پایین  موجب این تصمیم می‌شود.

وقتی هم از خود و هم از پزشک انتخابی خود مطمئن شدید می‌توانید اقدام به جراحی کنید. در مورد نوع جراحی و میزان تغییرات بر روی بینی خود حتما با پزشک خود صحبت کنید. لازم به ذکر است که عوامل زیادی مانند سن و جنس و غیره در نتیجه جراحی تاثیرگذار است.

انتخاب دکتر زیبایی بینی در تهران

افرادی که به دنبال دکتر زیبایی بینی  در تهران هستند باید بدانند که حساسیت جراحی بینی بالا است و باید در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشند.

کسانی که به دنبال دکتر زیبایی بینی  در تهران هستند باید پزشکی را انتخاب کنند که در این زمینه تجربه بالایی داشته باشند .زیرا جراح بینی با تجربه با انجام این جراحی فرم زیبایی را به بینی شما خواهد داد بدون اینکه مشکلی در تنفس شما بروز نماید.

شما می‌توانند مشاوره‌های که نیاز است را ازبهترین دکتر عمل بینی دریافت نمایند.در ضمن به یاد داشته باشید که این نوع جراحی کارفوق تخصص جراحی پلاستیک می‌باشد که با تحقیق و بررسی می‌توانید اسامی آن‌ها را در سایت جراحان پلاستیک ببینید وبهترین دکتر عمل بینی را انتخاب نمائید

انتخاب یک جراح بینی خوب چه روش هایی دارد؟

جراحان بسیار زیادی در زمینه جراحی بینی فعالیت می کنند و همین امر متقاضیان را هنگام انتخاب جراح بینی سردرگم می کند.

برخی از جراحان بینی در انجام جراحی بینی طبیعی مهارت بیشتری دارند، برخی از جراحان بینی از روش بسته برای رینوپلاستی استفاده می کنند و برخی از جراحان بینی نیز مخالف جراحی بینی فانتزی هستند

درنتیجه جراحان بینی نیز با یکدیگر متفاوت هستند و بیمار باید جراح بینی را انتخاب کند که بتواند بینی را به فرم دلخواه بیمار جراحی کند.

آیا دفعات انجام جراحی بینی محدود است

در پاسخ این سوال باید گفت که محدویتی در جراحی بینی وجود مدارد اما مطمئنا هر چه بینی دفعات زیادتری عمل شود احتمال عارضه زیادتر خواهد داشت. اما این بدان معنا نیست که افراد  در صورت وجود مشکل و اختلالات شدید عمل‌های بعدی را انجام ندهند، زیرا اگر عمل با دقت، با حوصله و تکنیک مناسب انجام شود، می‌تواند نتایج قبلی را بهبود دهد.

جراح بینی خوب تهران

آیا نتیجه جراحی بینی مشخص است؟

قبل از عمل جراحی بینی نمی‌توان به ‌طوردقیق اعلام کرد که بینی بعد از جراحی به چه شکل در خواهد آمد چرا‌که عوامل زیادی در این امر دخیل هستند. از‌جمله کیفیت پوست بینی یکی از فاکتور‌های اصلی تعیین‌کننده نتیجه نهایی عمل بینی است. غیر از پوست، تبحر و تجربه جراح هم می‌تواند در نیجه جراحی تاثیر گذار باشد.

نکات مهم و مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

 • طی روزهای اول پس از عمل از هرگونه ضربه به بینی پرهیز کنید.
 • درهنگام خواب باید طاق باز خوابید.
 • استفاده از کیسه یخ مخصوص روی چشم ها که بعد از جراحی بینی به فرد داده می شود تا 24 ساعت بعد از جراحی برای کاهش تورم الزامی است.
 • تخلیه ترشحات بینی با فشار تا 2 الی 3 هفته بعد از جراحی به هیچ وجه نباید انجام شود.
 • طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست وشو داد.
 • در هفته های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
 • تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک به خصوص عینک های آفتابی سنگین استفاده نشود.
 • دو الی سه هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

در عمل جراحی بینی محدودیت سنی مشخصی وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از سن تعیین شده این عمل انجام نشود چرا‌که می‌تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد. سن عمل جراحی زیبایی در دختران از سن 15 سالگی ودر پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد كامل جسمی وفكری وداشتن انگیزه كافی فرد امكان‌پذیر است.

عوارض عمل بینی

تمامی جراحی ها، در بهترین شرایط ممکن نیز احتمال دارد  عوارضی برای فرد داشته باشد؛ در صورتی که بیمار سابقه بیماری نداشته و جراح مورد نظر وی نیز تجربه و مهارت مورد نیاز را داشته باشد، جراحی زیبایی بینی، اصلا عوارضی در پی نخواهد داشت یا اینکه عوارض بروز یافته پس از آن بسیار ناچیز خواهد بود.

عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی، را می توان به دو دسته عوارض عملکردی و عوارض زیبایی تقسیم کرد.

از عوارض عملکری بینی، می توانیم به مواردی همچون چسبندگی داخل بینی، انحراف تیغه میانی بینی، تنگی دریچه داخلی و خارجی بینی، آسیب دیدگی مجرای اشکی، تنفس از دهان، کاهش حس بویایی، خونریزی، عفونت و غیره اشاره کنیم.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *