یکی از عوارض ژنیکوماستی، بزرگ شدن سینه‌ها در آقایان می‌باشد. روش جراحی سینه می‌تواند به کاهش حجم سینه ناشی از ژنیکوماستی کمک زیادی کند. بنابراین، اگر شما نیز دچار این عارضه شده‌اید و به دنبال تغییر سایز سینه هستید، پیشنهاد ما به شما مراجعه به کلینیک دکتر سواددار است. دکتر سواددار برای تغییر سایز سینه آقایان ناشی از عارضه ژنیکوماستی، عمل جراحی زیبایی را انجام می‌دهد. بنابراین، اگر می‌خواهید سایز سینه‌هایتان را تغییر دهید، حتماً سری به کلینیک دکتر سواددار بزنید!

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی جزء عارضه‌هایی است که منجر به بزرگ شدن بافت سینه در آقایان می‌شود. وجود مشکلات و اختلالات هورمونی و اختلال در غدد درون ریز از دلایل بروز عارضه‌ی ژنیکوماستی می‌باشد. هورمون استروژن و پروژسترون جزء هورمون‌های زنانه هستند. در صورتیکه میزان هورمون تستوسترون در بدن آقایان کمتر از حد معمول و میزان استروژن نیز زیاد باشد، فرد دچار عارضه ژنیکوماستی می‌شود. افراد در تمام سنین ممکن است که دچار عارضه‌ی ژنیکوماستی شوند. گاهی اوقات، عارضه ژنیکوماستی با گذشت زمان از بین می‌رود. اما برخی از مواقع این بیماری به روش‌های درمانی خاص نیاز دارد. اما برای تغییر سایز و فرم سینه ناشی از این عارضه می‌توان عمل جراحی سینه را انجام داد. بنابراین، در صورت نیاز به انجام عمل سینه می‌توانید به دکتر سواددار مراجعه کنید.

علت بروز عارضه ژنیکوماستی

به صورت کلی از دلایل بروز ژنیکوماستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه‌ی ابتلا به بیماری کبدی؛
 • کاهش تستوسترون؛
 • افزایش استروژن؛
 • مشکل در غدد درون ریز؛
 • مصرف دارو‌های حاوی استروئید؛
 • مشکل ارثی؛
 • افزایش وزن.
ژنیکوماستی

 روش‌های تشخیص ژنیکوماستی 

 ژنیکوماستی جزء مشکلاتی است که برای برخی از آقایان اتفاق می‌اُفتد. در جلسه‌ی معاینه برای تشخیص ژنیکوماستی، شرح حال و دارو‌های مصرفی و بیماری‌های فرد توسط پزشک پرسیده می‌شود. پزشک پس از معاینات لازم، آزمایش خون، ماموگرافی، روش تصویربرداری اِم آر آی و سی تی اسکن را برای بیمار تجویز می‌کند. پس از تشخیص ژنیکوماستی، روش‌های درمانی مناسب مشخص می‌شود. روش جراحی ژنیکوماستی یکی از روش‌های مؤثر برای تغییر شکل ظاهری سینه‌ها می‌باشد.

علائم ژنیکوماستی چیست؟

در صورتیکه سایز سینه‌ها در آقایان بزرگتر از حد معمول و همراه با علائم زیر باشد، مراجعه به پزشک لازم و ضروری است. این علائم عبارتند از:

 • درد سینه؛
 • تورم بافت سینه؛
 • حساسیت به لمس سینه؛
 • ترشحات سینه.

جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی می‌تواند جزء بهترین روش‌های تغییر سایز سینه در آقایان باشد. البته، روش جراحی باید به دستور پزشک و پس از تشخیص ژنیکوماستی و درمان‌های اولیه صورت بگیرد. دکتر سواددار از جراحان زیبایی مجرب در تهران، انواع جراحی‌های زیبایی مانند ژنیکوماستی را انجام می‌دهد. با مراجعه به کلینیک دکتر سواددار می‌توانید از جزئیات عمل ژنیکوماستی برای تغییر سایز سینه مطلع شوید. همچنین، در جلسات معاینه هزینه‌ی عمل ژنیکوماستی نیز تعیین و در اختیار بیمار قرار داده می‌شود.

ژنیکوماستی

نکات لازم برای قبل و بعد از عمل ژنیکوماستی

قبل از انجام عمل چراحی زیبایی ژنیکوماستی مانند هر عمل جراحی دیگری باید نکاتی را رعایت کنید. اقدامات لازم برای قبل و بعد از عمل عبارتند از:

 • انجام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک؛
 • توجه به توصیه‌های پزشک در خصوص قطع مصرف برخی از دارو‌ها؛
 • اِجتناب از مصرف سیگار؛
 • اِجتناب از مصرف دارو‌های ضدالتهابی؛
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین تا دو هفته پس از عمل؛
 • مراجعه به پزشک در جلسات معین شده و انجام معاینات لازم.

جراحی ژنیکوماستی توسط دکتر سواددار

همانطور که گفتیم، تغییر سایز سینه و بزرگی سینه‌ها از علائم عارضه‌ی ژنیکوماستی در آقایان می‌باشد. بزرگ شدن سایز سینه‌ها از دلایل کاهش میزان اعتماد به نفس در آقایان می‌شود. آقایان در هر سنی دچار عارضه‌ی ژنیکوماستی می‌شوند. بنابراین، بسیاری از افراد به دنبال راهی برای کاهش سایز سینه ناشی از این عارضه می‌باشند. ژنیکوماستی از عمل‌های جراحی است که توسط پزشکان زیبایی برای تغییر سایز سینه آقایان صورت می‌گیرد. دکتر سواددار نیز یکی از پزشکان زیبایی است که درای سوابق متعددی در زمینه‌ی جراحی سینه و ژنیکوماستی دارد. شما می‌توانید با انجام جراحی ژنیکوماستی، اعتماد به نفس از دست رفته‌تان را مجدد بدست‌آورید.

هزینه عمل ژنیکوماستی دکتر سواددار

هزینه‌ی عمل ژنیکوماستی توسط دکتر سواددار براساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود. از عوامل تعیین‌کننده‌ی هزینه‌ی عمل می‌توان به میزان تخصص پزشک، تجهیزات مورد استفاده در عمل جراحی، هزینه کلینیک و…اشاره کرد. در جلسات معاینه، پزشک شما را از هزینه‌های عمل ژنیکوماستی مطلع خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *