امروزه، روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن سینه و رفع افتادگی سینه‌ها وجود دارد. یکی از مؤثرترین این  روش‌ها می‌توان به انجام عمل لیفت سینه و پروتز سینه اشاره کرد. با انجام این دو روش جراحی می‌توانید سینه‌هایی با فرم و سایز دلخواه داشته باشید. در این مقاله قصد داریم که به شما اطلاعاتی در زمینه‌ی جراحی لیفت سینه و پروتز سینه ارائه دهیم.

اگر شما نیز به دنبال راهی برای بزرگ کردن و افزایش حجم سینه هستید، پیشنهاد ما به شما جراحی پروتز سینه می ‌باشد. با انجام پروتز سینه می ‌توانید که سینه ‌هایی با فرم دلخواه داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید که انجام پروتز سینه باید توسط پزشک فوق تخصص صورت بگیرد که سال‌ها سابقه در این زمینه دارد.

لیفت سینه چیست؟

افزایش سن، شیردهی، بارداری، کاهش وزن از دلایل کاهش سایز سینه می‌باشد. شما می‌توانید برای داشتن سینه‌هایی با سایز مناسب و خوش فرم این روش جراحی را انتخاب کنید. روش لیفت سینه، یک نوع روش کاملاً بدون خطر می‌باشد. نتایج جراحی لیفت سینه تا چند ماه پس از عمل لیفت سینه قابل مشاهده می‌باشد. به منظور اثربخشی و ماندگاری جراحی لیفت سینه باید به توصیه‌های پزشک توجه داشته باشید. حفظ تناسب اندام یکی از کار‌هایی است که می‌توانید برای ماندگاری عمل لیفت سینه انجام دهید.

دوره‌ی نقاهت عمل لیفت سینه نیز معمولاً از دو روز تا دو هفته طول می‌کشد. التهاب و تورم سینه ناشی از عمل جراحی لیفت سینه پس از چند روز برطرف می‌شود و جای نگرانی نیست. توجه داشته باشید که در طی دوره‌ی نقاهت عمل لیفت سینه باید از انجام فعالیت‌های سنگین نیز خودداری کنید.

عمل جراحی لیفت سینه برای چه افرادی مناسب می‌باشد؟

روش جراحی لیفت سینه نیز مانند سایر روش‌های جراحی برای برخی از افراد مناسب‌تر است. این روش به عنوان یک راهکار جهت بهبود اعتماد به نفس و رضایت از بدن برای برخی از افراد مناسب است. این روش جراحی برای این افراد مناسب می باشد:

 • خانم‌هایی که سینه‌های افتاده دارند.
 • افرادی که دارای مشکل عدم تقارن سینه می‌باشند.
 • افرادی که به دلیل مشکلات ژنتیکی دچار مشکل افتادگی سینه شده‌اند.
 • افتادگی سینه که ناشی از نوسانات وزن است.
 • خانم‌هایی با با مشکل افتادگی نوک سینه مواجه هستند.
 • افرادی که به دلیل عوامل مختلف از جمله بارداری، شیردهی، کاهش وزن، پیری و… از حجم سینه خود راضی نیستند.
 • افرادی که حجم سینه‌هایشان نامتناسب با بدن یا فرم غیر مناسبی دارند.

با این حال، قبل از تصمیم گیری برای انجام لیفت سینه، باید با پزشک خود مشورت کرده و ریسک‌ها، مزایا و معایب این روش را بررسی کرده و از آن‌ها آگاه شد. همچنین، باید مطمئن شوید که شرایط شما برای انجام این روش مناسب است و نسبت به عوارض جانبی و مشکلات پس از جراحی مطلع شوید.

عمل لیفت سینه چیست؟
عمل لیفت سینه چیست؟

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه

جراحی لیفت سینه به منظور بالا بردن سینه‌ها و رفع افتادگی سینه به کار می‌رود. اما پروتز سینه یک نوع روش جراحی برای بزرگ کردن سینه‌ها، فرم دهی و رفع مشکلاتی مانند عدم تقارن سینه می‌باشد. پس اگر سینه‌های افتاده‌ای دارید و به دنبال راه برطرف کردن افتادگی سینه هستید، لیفت سینه بهترین گزینه می‌باشد. اما اگر سینه‌های کوچکی دارید و می‌خواهید فرم و سایز آن‌ها را تغییر دهید، جراحی پروتز سینه می‌تواند برای شما مؤثر باشد.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

در جراحی سینه با انجام روش های مختلف جراحی زیبایی، پوست های اضافی دراین ناحیه به راحتی برداشته می شود و نوک سینه و حالت سینه شما بعد از جراحی در جای مناسب خود قرار می گیرد؛ در نتیجه شما سینه‌‎ای زیباتر و خوش فرم‌تری بعد از جراحی خواهید داشت.

جراحی لیفت سینه با برش ها و تکنیک های مختلف توسط جراح سینه انجام می گیرد و دارای چندین مرحله است:

 • مرحله بیهوشی: برای انجام جراحی لیفت سینه در ابتدا فرد بیهوش می شود. در این مرحله از داروهای بیهوشی مانند آرام بخش های وریدی و بیهوشی عمومی استفاده می شود.
 • مرحله برش: در مرحله بعد از بیهوشی  پزشک بر روی سینه شما برش ایجاد می کند. برش سینه توسط پزشکان بیشتر به  سه صورت متداول انجام می شود
 • برش دور ناحیه تیره نوک پستان،به صورت عمودی و رو به پایین
 • برش بخش تیره اطراف نوک پستان به سمت چین های سینه
 • برش می تواند از اطراف ناحیه تیره نوک پستان به صورت عمودی پایین و سپس به صورت افقی به طرفین سینه ها نیز برای شما ایجاد شود.

آیا لیفت سینه هم زمان با پروتز سینه قابل انجام است؟

بله، امکان انجام لیفت سینه همزمان با پروتز سینه وجود دارد. در واقع، برخی بیماران به دلیل کاهش تناسب و ترومای سینه‌های خود، به همزمان از این دو روش برای به دست آوردن نتیجه دلخواه استفاده می‌کنند.

هنگامی که لیفت سینه و پروتز سینه همزمان انجام می‌شوند، ابتدا لیفت سینه انجام می‌شود تا به سینه‌ها شکل و تناسب داده شود و سپس پروتز سینه درج می‌شود تا اندازه و حجم مطلوب به سینه‌ها اضافه شود.

با این حال، برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا لیفت سینه و پروتز سینه همزمان برای شما مناسب است یا خیر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و بر اساس شرایط خاص شما و اهداف درمانی خود، راهکار مناسب را انتخاب کنید.

عمل لیفت سینه چیست؟
عمل لیفت سینه چیست؟

عوارض جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه جزء روش‌های جراحی زیبایی بدون خطر است. البته، برخی از افراد به دلیل انتخاب پزشکی با تجربه و مهارت کمتر ممکن است که دچار برخی از عوارض جانبی شوند. عوارض جانبی لیفت سینه شامل: تورم و لخته خون، بروز عفونت می ‌باشد.

جراحی لیفت سینه در تهران

جراحی لیفت سینه یکی از روش های جوانسازی پوست سینه محسوب می شود که به وسیله آن پوست اضافی در قسمت سینه برداشته شده و بافت های باقیمانده به اطراف آن کشیده می شود. سپس پزشک به پوست سینه شما شکل دوباره می دهد وبه این ترتیب خطوط سینه ها برای شما مشخص می شود.

همان گونه که گفته شد جراحی لیفت سینه نوعی جوانسازی سینه برای فرد است. به مرور زمان با افزایش سن در سینه زنان تغییراتی ایجاد می شود و سینه شکل سفت خود را از دست می دهد. این تغییرات در بدن زنان به دلیل بارداری شیردهی، افزایش یا کاهش وزن، افزایش سن و یا وراثت در برخی از زنان  ایجاد می شود.

جراحی لیفت و پروتز سینه توسط دکتر سواددار

دکتر سواددار جزء پزشکان مجربی است که در زمینه‌ انجام عمل ‌های لیفت و پروتز سینه فعالیت می‌ کند. اگر شما نیز به دنبال انجام عمل‌های جراحی لیفت سینه و پروتز سینه هستید، حتماً به مطب دکتر سواددار مراجعه کنید. شما می ‌توانید پس از انجام معاینه در کلینیک از جزئیات عمل لیفت سینه و هزینه عمل نیز مطلع شوید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *