متخصص جراحی پلاستیک در قم قادر است به کمک تخصص و تجریه  خود قسمت هایی از بدن که دچار مشکلات ظاهری وهمچنین نقص هستند مانند مشکلات مادرزادی بازسازی و ترمیم نماید علاوه بر باسازی ناحیه مورد نظربه زیبایی سازی ظاهر افرا نیز کمک می کند.

انتخاب متخصص جراحی پلاستیک در قم

همانطور که می دانید انجام هر عمل جراحی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا در صورت بروز کوچکترین خطا و اشتباهی حین عمل بیمار نه تنها بهبود نیافته بلکه عوارض دیگری گاها خطرناک و غیر قابل جبران ، گریبان گیرشما خواهد شد و تا آخر عمر با شما خواهد ماند.

بنابراین انجام هریک از جراحی های زیبایی چنانچه توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ماهر انجام پذیرد ، می تواند نتایج قابل قبول داشته باشد. از این رو اگر نیاز به هریک از اعمال جراحی پلاستیک دارید ، گام نخست برای شما یافتن بهترین متخصص جراحی پلاستیک در قم می باشد.

ممکن است این سوال به وجود آید که چطور می توانید یک جراح پلاستیک قابل اطمینان بیابید ؛ ما در این مقاله ویژگی های بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را ذکر کرده و در چگونه یافتن وی شما را راهنمایی خواهیم نمود.

نکته ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که متخصص جراحی پلاستیک در قم می تواند شما را در چارچوب و ساختار فیزیکی اندام و ظاهر خودتان تغییر و بهبود دهد ؛ لذا از داشتن توقعات نامعقول و فانتزی های غیرواقعی پرهیز نمایید.

نحوه یافتن فوق تخصص جراحی پلاستیک

به منظور یافتن یک جراح پلاستیک خوب در ابتدا باید لیستی از نام اعضای جامعه جراحان پلاستیک تهیه نمایید سپس از طریق وبسایت آن ها نسبت به خدماتی که هر یک ارائه می دهند ، آگاهی کسب کنید.همچنین شما می توانیدبا ورود به شبکه های اجتماعی نمونه کارهای آن ها را ببینید.

پس از آن به مطب آن ها مراجعه نموده و با پزشک مدنظر خود نسبت به درخواست خود مشورت نموده و با ویژگی های او آشنا گردید در نهایت نیز می توانید با مراجعین حاضر در مطب صحبت کرده و از میزان رضایت آن ها مطلع شوید.

ویژگی های متخصص جراحی پلاستیک در قم

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی باید  با صبر و حوصله به تمام سوالات شما پاسخ دهد و در مورد نحوه جراحی پلاستیک و نتیجه آن یک دیدگاه کلی به فرد بدهد.

اگر فردی  شرایط جسمی یا حتی روحی مناسبی برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی ندارد، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی باید این موضوع را با فرد در میان بگذارد و جراحی را به زمان دیگری موکل کند تا زمانی که فرد آمادگی لازم را پیدا کند

متخصص جراحی پلاستیک در قم  باید  با توجه به انواع جراحی پلاستیک در قسمت های مختلف بدن بهترین روش را برای فرد انتخاب کند به عنوان مثال در هنگام  انجام جراحی بینی ، با توجه به دیگر اجزای صورت و حفظ عملکرد طبیعی، بینی را جراحی نماید.

همچنین جراحی پلاستیک باید تمام نکات و توصیه های لازم را در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی را برای رسیدن به نتایج مطلوب تردر نظر بگیرد

فوق تخصص جراحی پلاستیک باید با معیارهای زیبایی آشنای لازم را داشته باشد به گونه ای که بتواند زیبایی را برای انواع جراحی های پلاستیک صورت و بدن فرد ایجاد نماید.

نکات کلیدی در انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک قم

از مدرک تخصصی جراحی پلاستیک پزشک مورد نظرخود اطمینان داشته باشید بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر کسی پزشک است یعنی واجد شرایط برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی است و با دیدن تبلیغات ارزان قیمت جراحی پلاستیک در سطح اینترنت، اطمینان حاصل می‌کنند که خود را برای جراحی در اختیار او بگذارند ولی حقیقت این است که متخصصان زیبایی روش‌های مخصوصی را آموزش می‌بینند و سال‌ها برای اخذ مدرک، تحصیل می‌کنند تا مجوزهای لازم و قانونی را در این زمینه کسب کنند

با توجه به نوع جراحی، تجربیات جراح خود رابررسی کنید جراح متخصص می‌تواند در زمینه‌های مختلفی تخصص داشته باشد. جراحی را انتخاب کنید که در نوع عمل مورد نظر شما تخصص و تجربه داشته باشد.

اعتماد به یک جراح تصمیم بزرگ و چالش بر انگیزی است. انجام جراحی پلاستیک یک ریسک بزرگ است. جراح پلاستیکی را انتخاب کنید که دوست دارید و کاملاٌ به نتیجه کار او اطمینان دارید

در مورد امکانات اتاق عمل جراح خود اطمینان حاصل کنید بخش زیادی از ایمنی شما در طول جراحی به بیهوشی و امکانات اتاق عمل بستگی دارد .

جراح متخصص باید دارای اخلاق حرفه‌ای باشد همانقدر که باید جراح در انجام عمل خود مهارت داشته باشد، باید به همان اندازه هم از اخلاق حرفه‌ای برخوردار باشد و مراعات حال بیمار را بکند. یک جراح باید  رفتار خوب و خدمت رسانی به فردی که برای مشاوره یا انجام عمل جراحی به مطب جراح پلاستیک و زیبایی میرود نیز خیلی مهم است

خدمات فوق تخصص جراحی پلاستیک قم

  • جراحی زیبایی بینی
  • جراحی زیبایی گوش
  • خدمات جوانسازی هم چون تزریق چربی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس
  • جراحی زیبایی سینه
  • جراحی لیفت صورت
  • جراحی زیبایی شکم
  • جراحی پیکرتراشی
  • جراحی زیبایی پلک
  • لیپوساکشن

از متخصص جراحی پلاستیک در قم چه سوالاتی بپرسیم

باید بدانید که حتی متخصصین جراحی پلاستیکی که جراحان معتبری هستند می‌توانند باعث بروز خطرات و عدم رضایت شوند. هنگامی که به دنبال متخصص جراح پلاستیک هستید، دقت زیادی داشته باشید. اگر تمایل به انجام این عمل دارید، در این صورت اولین مرحله جست‌جو جراحان محل زندگی خود ویک وقت مشاوره برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه این عمل می‌تواند برای دستیابی به اهداف شما کمک کند، است. بهتر است که فهرستی از سوالات خود را آماده کنید تا در جلسه مشاوره از جراح پلاستیک بپرسید. در ادامه فهرستی از سوالاتی که توصیه می‌شود پرسیده شوند، ارائه شده‌اند

آیا این عمل برای من مناسب است؟

آیا جایگزینی برای جراحی وجود دارد و برای شرایط من توصیه می‌شود؟

آیا متقاضی مناسبی برای این عمل هستم؟

چه انتظاری باید از نتایج این عمل داشته باشم؟

هزینه‌ی عمل چقدر است؟

روش پرداخت هزینه چگونه است؟

آیا نیازی به آزمایش خون یا رادیوگرافی قبل از عمل است؟

عمل در کجا انجام می‌شود؟

مدت زمان عمل جراحی چقدر است؟

قبل از جراحی نیاز به چه آماده‌سازی‌هایی است؟

بعد از جراحی چه مدت باید بستری بود؟

در خانه چه اقدامات مراقبتی باید انجام داد؟

متخصص جراحی پلاستیک قبل از جراحی چه اقداماتی انجام می دهد

یکی از مهم ترین اقداماتی که جراح نجام می دهد این است که شرایط روحی بیمار را از لحاظ روانی بررسی  کند و از سلامت بیمار اطمینان پیدا می کند.

در بسیاری از موارد برای اطمینان از اینکه بیمار شرایط لازم برای جراحی را دارد یا خیر آزمایش خون ، رادیوگرافی های متعدد و … انجام می شود . این مورد در ارتباط با افرادی که می خواهند جراحی زیبایی انجام دهند تا زیباتر شوند با افرادی که برای درمان های ضروری و اورژانسی مراجعه می کنند مهم تر است و باید با دقت بیشتری انجام شود.

جراحی پلاستیک می تواند در هر قسمتی از بدن مانند بینی ، صورت ، ناحیه گردن و … باشد و برای انجام این کار حتما باید پزشک متخصص با تجربه ای را انتخاب کنید تا جراحی با دقت انجام شود و فرد از نتیجه جراحی رضایت پیدا کند و خطری او را تهدید نکند.پس برای این کار به هر پزشکی اطمینان نکنید و حتما قبل از انجام و انتخاب پزشک خوب در مورد او تحقیق کنید.

مهارت ، خلاقیت و تجربه متخصص جراحی پلاستیک در قم

مسلما تنها داشتن مدرک و تخصص نمی تواند دلیل بر قابلیت جراح پلاستیک باشد. نیاز اصلی در یک جراح پلاستیک موفق ، بالا بودن میزان مهارت جراح و البته داشتن خلاقیت و تجربه کافی است.

فوق تخصص جراحی پلاستیک باید با تسلط بر علم زیبایی شناسی و تکیه بر مهارت خود بتواند بیمار را در ایده آل ترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه عوارض خطرناکی جراحی نموده و در واقع به بهبود ظاهر فرد و زیبایی صورت و اندام او کمک کند. علاوه بر تجربه و تخصص ، داشتن دید صحیح از چهره و اندام می تواند کیفیت نتایج اعمال جراحی پلاستیک را بالا ببرد.

به عنوان مثال در بسیاری از جراحی های زیبایی نیاز است که تقارن بین دو نیمه یا حتی تعادل با اعضای جوارح حفظ گردد ؛ بنابراین دقت عمل داشتن فوق تخصص جراح پلاستیک بسیار ضروری می باشد.

مدرک و تخصص ،متخصص جراحی پلاستیک

یکی از مواردی که در انتخاب جراح پلاستیک باید مدنظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص وی است. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، باید دارای مدرک معتبر بوده و دوره های تخصصی مربوط به فوق تخصص جراحی پلاستیک را با موفقیت سپری کرده باشد.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک کسی است که به اصول اخلاقی پایبند بوده و اولویت اول او سلامت و بهبود بیمار باشد وتنها منافع شخصی و مالی خودرا در نظر نگیرد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *