بهترین جراحان بینی تهران جراحی  است که  شما با مراجعه به مطب پزشک و با دیدن نمونه کارهای بینی  تشخیص دهید که متناسب باسلیقه‌ی شما است یا خیر؟

از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از پزشک خود انتظارات منطقی از نتیجه جراحی بینی داشته باشید البته یک جراح خوب باید از نتیجه جراحی به شما اطمینان دهد تا بیمار دچار استرس و نگرانی از نتیجه جراحی نشود هر چه همکاری بین جراح بینی و بیمار بیشتر باشد منجر به موفقیت بیشتر در جراحی می‌شود.

بهترین جراحان بینی تهران علاوه بر مهارت و تخصص‌های لازم باید به هنگام مشاوره بدون در نظر گرفتن منافع خود بتوانند به‌خوبی مشاوره دهند و یک دیدگاه کلی  از نتایج به فرد متقاضی بدهند تا به‌خوبی بتواند تصمیم‌گیری کند.

پس دقت داشته باشید برای رسیدن به نتیجه دلخواه جراحی عمل بینی خود را به جراحی بسپارید که از موفقیت نتیجه خیالتان راحت باشد.

خصوصیات بهترین بهترین جراحان بینی تهران

 • بهترین جراحان بینی تهران باید توانایی انجام جراحی بینی روی انواع بینی را داشته باشد.
 • باید با اصول ریاضی آگاه باشد و با دانش زیبایی شناختی آشنا باشد.
 • جراح بیني باید سلامت فرد را اولویت قرار دهد و اسکلت و ساختار بینی را حفظ نماید و حتی در حین عمل برای جلوگیری از آسیب پذیری بافت های ضعیف را تقویت نماید.
 • باید با صبر و حوصله به انتظار و خواسته فرد از انجام جراحی بینی توجه کند و با در نظر گرفتن نوع و ساختار بینی فرد، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد بدهد تا فرد بتواند درباره عمل بینی خود تصمیم گیری نماید.
 • جراح  بینی باید بتواند اعتماد بیمار را با دادن دید کلی از جراحی بینی جلب نماید چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیمی با رضایتمندی از عمل بینی خواهد داشت.
 • جراح بینی باید توانایی تجسم شکل بینی بعد از جراحی بینی را داشته باشد.
 • همچنین جراح باید دارای سوابق درخشان و رضایتمندانه ای در انجام جراحی انواع بینی با مشکلات مختلف باشد.
 • جراح  قبل از جراحی بینی در جلسه مشاوره باید از تمامی سوابق بیماری و مصرف دارویی فرد آگاه گردد.

توصیه بهترین جراحان بینی در تهران در چسب زدن بینی

برای اینکه در جراحی بینی ، تغییرات مدنظر اعمال شود نیاز است که پوست بینی از روی اسکلت بینی برداشته شود و پس از فرم دهی بینی، پوست بر روی ساختار جدید بینی قرار گیرد.

برداشتن پوست بینی و قراردادن مجدد آن بر روی اسکلت بینی، باعث می شود تا فضای خالی بین پوست و اسکلت بینی ایجاد شود و این فضا منجربه ایجاد تورم بینی شود.

دلیل چسب زدن بینی بعد از عمل بینی نیز برای کاهش فضای ایجاد شده و در نتیجه از بین رفتن تورم زیر پوستی است.

همچنین چسب بینی یک محافظ بینی نیز در نظر گرفته می شود تا در صورت زدن ضربه ناخواسته به بینی تا حدی از بینی محافظت کند.

مدت زمان مفید از چسب بینی، 30 الی 60 روز است و در دراز مدت هیچ تاثیر بسزایی در کاهش تورم یا فرم دهی بینی ندارد

مهارت و تجربه بهترین جراحان بینی در تهران

یکی  از فاکتور های مهم در انتخاب بهترین جراحان بینی تهران مهارت و تبحر و تجربه جراح است که برای تشخیص آن می توان مجموعه ای از کار های متفاوت را انجام داد.

ساده ترین کار مشاهده نمونه کارهایی است که پزشک مورد نظر در سطح اینترنت و یا شبکه های اجتماعی خود منتشر کرده است.

معمولا پزشکان سعی می کنند  نمونه کار های خود را در وبسایت شخصی یا صفحه اختصاصی خود در اینستاگرام قرار دهند. و یا از نمونه جراحی های خود در تبلیغات استفاده کنند.

اما باید توجه داشته باشید که گول تبلیغات را نخورید. یعنی اگر تصاویر یا ویدئو های منتشر شده خیلی عالی و مورد پسند شما بودند دلیل قطعی بر خوب بودن جراح نیست.

در کنار دیدن تصاویر و ویدئو ها حتما به مطب برای مشاوره مراجعه کنید و از نزدیک با افرادی که جراحی کرده اند صحبت کنید و از میزان رضایت آنها آگاه شوید.

میزان تحصیلات بهترین جراحان بینی تهران

مهمترین نکته برای انتخاب جراح، تحصیلات و تخصص جراح است . گاها پیش می آید که پزشکانی که تخصصی در این زمینه ندارند و به آناتومی بینی آشنایی کاملی ندارند دست به این جراحی میزنند که مسلما عوارض جبران ناپذیری را برای شما به دنبال خواهد داشت.

جراح بینی باید حدالامکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یا فوق تخصص حلق و بینی باشد. البته ملاک اصلی مدرک تحصیلی نیست . ممکن است افراد با همین مدارک توانایی و تبحر چنانی نداشته باشند، اما باید به آن توجه کرد.

جراح باید بورد تخصصی داشته باشد زیرا داشتن بورد تخصصی به مراجعه کننده اطمینان می دهد که جراح بینی مهارت های پزشکی مورد نیاز برای جراحی را دارد.

همچنین جراح باید از آخرین و بروزترین تکنیک های جراحی بینی اطلاع داشته باشد و مدام در حال بروزرسانی سطح اطلاعاتی خود باشد.

معیار انتخاب بهترین جراحان زیبایی تهران

هر چه تجربه ، سابقه و تخصص جراح بیشتر باشد، جراحی  نتیجه ایده آل تری به همراه خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه حضوری به مطب و یا مراجعه به صفحه اینستاگرام و سایت پزشک از رزومه و سابقه کاری جراح آگاه شوید و نمونه کارهای پزشک را مشاهده نمایید.

جراحی زیبایی  باید طبق تناسبات و ساختار بدن شما انجام شود.

به عنوان مثال بهترین جراح بینی با آگاهی از علم زیباشناختی تغییراتی از قبیل : باریک شدن نوک و قسمت بالایی بینی، کوچک یا بزرگ شدن سایز بینی و ایجاد زاویه مناسب بین لب و بینی را در ظاهر بینی افراد ایجاد خواهد کرد.

جراح بینی اگر اصول مهم جراحی زیبایی بینی را رعایت نکند موجب ایجاد مشکلات اساسی در عملکرد طبیعی فرد خواهد شد.

با ایجاد اختلالی در جراحی زیبایی بینی فرد بالاجبار برای دومین بار باید به ترمیم ثانویه بینی اقدام نماید تا بتواند عملکرد طبیعی بینی خود را بازیابد.

جراحی زیبایی بینی به منظور رفع ایرادات ظاهری با حفظ عملکرد طبیعی بینی و تناسب با دیگر اجزای صورت چهره ای زیبا را برای فرد حاصل می کند.

حساسیت بالای افراد برای انتخاب بهترین جراح بینی به دلیل این است که فرم بینی در زیبایی صورت تاثیر بسزایی خواهد داشت

چگونه میزان مهارت بهترین جراحان بینی تهران را تشخیص دهیم؟

شاید تصور کنید که عمل رینوپلاستی و پی بردن به مهارت جراح امری تصادفی باشد در صورتی که شما می توانید با بررسی و ارزیابی های پیش ازعمل تا حد زیادی مهارت جراح خود را تشخیص دهید. تعداد عمل های دکتر بینی، نمونه کارهای وی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، نمونه کارهای حضوری او، نظر سایر بیماران او، تعداد مراجعه کنندگان به مطب و همچنین میزان موفقیت عمل مراجعه کنندگان، عضویت پزشک در انجمن های تخصصی داخلی و خارجی جراحان پلاستیک و زیبایی، مدارک و گواهینامه های جراح و همچنین تخصص و مهارت او در سایر جراحی های پلاستیک (مانند ابدومینوپلاستی، پروتز سینه و …) نشان دهنده مهارت بالای پزشک و تبحر او در جراحی پلاستیک است.

بهترین جراحان بینی تهران باید چه معیارهایی را درجراحی بینی در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی هدف جراح تنها کوچک کردن بینی نیست. جراح باید موارد زیر را در رینوپلاستی در نظر بگیرد:

 • حفظ استانداردهای زیبایی در حین جراحی به عنوان مثال  بیش از اندازه کوچک نکردن بینی یا سر بالا نکردن بیش ازاندازه بینی
 • تقویت بافت های بینی و عدم کاهش بافت های پشت بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی و عیوب آن
 • کوچک نکردن بیش از حد سوراخ های بینی
 • دقت در جراحی و عدم آسیب زدن به عصب بویایی

چه کسانی جراحی بینی انجام می دهند؟

عمل بینی در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این عمل شایع هم زنان و هم مردان را به خود جذب کرده است. افرادی که به صورت مادرزادی با مشکلات ظاهری بینی مواجهن هستند و یا افرادی که بر اثر حادثه و اتفاق دچار شکستگی بینی شده اند، برای بهبود ظاهر بینی با مراجعه به بهترین جراح بینی این عمل را انجام دهند. این عمل زیبایی برای رفع موارد زیر کاربرد دارد:

 • رفع قوز بینی
 • رفع کجی بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • کوچک کردن بینی
 • شکل دادن به بینی
 • رفع پهن بودن نوک بینی

مراحل ‌جراحی زیبایی بینی

زمانی که وارد اتاق عمل می شوید، از زمان بیهوشی تا پایان جراحی شامل موارد زیراست

 • بیهوشی عمومی از طریق تنفسی یا تزریق وریدی
 • ایجاد برش های لازم برای جراحی بر روی کلوملا
 • ایجاد تغییرات لازم بر روی ساختار بینی به عنوان مثال اضافه کردن غضروف در صورت نیاز
 • اصلاح فرم بینی و رفع عیوب آن مانندرفع کجی بینی و انحراف، اصلاح نوک بینی و …
 • بخیه زدن برش های ایجاد شده
 • قرار دادن اسپیلینت (گچ بینی)
 • ریکاوری و مراقبت های لازم بعد از عمل
 • ترخیص بیمار
به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *