جراح بینی تهران با توجه به مهارت و تجربه ای که در این زمینه کسب کرده است جراحی بینی را به گونه ای انجام می دهد که بیمارازنتیجه جراحی خود رضایت کامل را داشته باشد. برخلاف تصورخیلی افراد عمل بینی تنها یک عمل زیبایی مطلق  نیست و جراحی بینی در افرادی که با مشکلاتی درساختار صورت وبینی و اندام‌های تنفسی مواجه هستند نیزانجام می‌شود.

اگر جراحی بینی به ‌درستی و با رعایت اصول و تکنیک‌های خاصی توسط پزشک  متخصص و با تجربه انجام بگیرد می‌تواند تأثیر خوبی در نتیجه جراحی برای فرد داشته باشد. و قطعاً حل مشکلات تنفسی هرچند اندک می‌تواند سطح بازدهی افراد را در کار وزندگی روزمره افراد افزایش دهد.

ویژگی های جراح بینی در تهران

 • جراح بینی باید بدون درنظر گرفتن منافع مالی خود ، رضایت و سلامت بیماررا اولویت کار خود قرار دهد.
 • بهترین جراح بینی علاوه بر تسلط برعلم پزشکی ، به علم زیبایی شناسی و خلاقیت نیزمسلط هستند  و با تصور فرم نهایی بینی ، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی را دراختیار فرد قرار می دهد.
 • جراح بینی در تهران موظف است افراد را از مراقبت های بعد از جراحی بینی و اقدامات قبل ازعمل آگاه سازد، چرا که رعایت این اقدامات تاثیر مستقیم در نتیجه نهایی برای فرد دارد.
 • بینی به دلیل قرار گیری درمرکز صورت ، تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد، بنابراین بهترین جراح بینی باید با ایجاد تناسبات در صورت باعث افزایش زیبایی فرد شود.
 • جراح بینی خوب باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.
 • جراح بینی باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی سوالات بیمار باشد تا فرد با آرامش خاطر اقدام به جراحی زیبایی بینی نماید.

معیارهای  انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

یکی از معیارهایی که شما باید در انتخاب بهترین جراح بینی تهران به آن توجه کنید  این است که پزشک درمورد بینی شما یک انتخاب آگاهانه به شما بدهد.

بهتر است به هنگام مراجعه به پزشک برای جراحی از پزشکتان نمونه کارهای آنها را بخواهید تا با کارکرد پزشک آشنا شوید و مهارت پزشک را دراین زمینه در نظر بگیرید تا به‌ درستی تصمیم بگیرید.

بهتراست لیستی از پزشکان مطرح  وبا تجربه تهیه کنید و به آن‌ها مراجعه کنید این کار باعث می‌شود شما به ‌صورت راحت ‌تر بتوانید بهترین جراح بینی را در شهری که زندگی می‌کنید وهمین طور بهترین جراح بینی تهران را پیدا کنید.

داشتن تخصص و دانش لازم  در زمینه جراحی زیبایی بینی ازمعیارهای انتخاب بهترین جراح بینی تهران است ، یک جراح بینی خوب با توجه به تجربه ای که در این زمینه  کسب کرده است بعد از بررسی پوست، استخوان بندی و غضروف بینی شما  تکنیک مورد نظر خود را برای جراحی انتخاب می نماید . یک جراح بینی در تهران  باید با تجربه و مهارتی که در جراحی بینی دارد بیشترین تاثیر گذاری را بروی نتیجه جراحی داشته باشد.

برخی از نکات بعد از جراحی زیبایی بینی

– افرادی که جراحی زیبایی بینی ، انجام می دهند  باید تا مدتی بعد از عمل بینی از فین کردن بینی خودداری کنند چرا که فین کردن باعث شروع خونریزی می شود.

– کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید در حین عطسه و سرفه دهان خود را باز نگه دارند زیرا این کار باعث می شود به صورت و بینی شما فشار وارد نشود.

– اشخاصی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند ، باید از رفتن به مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد خودداری کنند.

– بهتر است در روزهای ابتدائی بعد ازعمل زیبایی بینی ، بیماران رژیم غذایی خود را با مصرف غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارند شروع کنند.

– توصیه می شود افرادی که جراحی زیبایی انجام داده اند در هفته اول بعد ازعمل بینی از خندیدن و حرف زدن زیاد خودداری کنند چرا که بهتر است عضلات صورت کمترین حرکت را بعد از جراحی بینی داشته باشند.

چگونگی انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

در ابتدا لیستی از جراحان بینی تهیه نمایید و با مراجعه به سایت پزشکان از میزان تخصص جراح بینی اطلاعات کسب کنید.

با مراجعه به سایت پزشکان و دیدن عکس نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی بیماران قبلی از نحوه کارجراح بینی مطلع شوند.

مراجعه حضوری به جراح بینی در تهران داشته باشید و خواسته خود را از انجام جراحی بینی در این زمینه بیان نمایید و جراح بینی بعد از معاینه بینی و با در نظر گرفتن نوع و ساختار بینی و انتظار فرد یک دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد خواهد داد تا در مورد جراحی بینی خود تصمیم گیری کند.

از مهترین ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران این است که سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی برای هرکس متفاوت است در اینجا به برخی از این دلایل اشاره شده است.

در جراحی های ثانویه وبیمارانی که برای چندمین بار جراحی می شوند ونیاز به ترمیم دارند قاعدتا هزینه با اولین جراحی متفاوت خواهد بود.ومقدار آن بالاتر خواهد رفت.

دلیل دیگر  وجود مشکلاتی غیر از زیبایی مثل اختلال پولیپ در بینی فرد است که در نتیجه جراحی تاثیرگذار است.

نیاز بیمار به پیوند بافت از بدن و یا گذاشتن بافت مصنوعی هم در قیمت جراحی موثر است.

در آخر تخصص پزشک نیزارتباط مستقیمی با میزان هزینه جراحی خواهد داشت.

یکی از موضوعاتی که درجراحی بینی وجود دارد، بحث هزینه جراحی بینی و نبود حد و مرز برای تعرفه های آن است.دلایل زیادی برای تفاوت قیمت جراحی در بین جراحان وجود دارد که در اینجا به برخی ازآنها اشاره شده است از جمله این دلایل می توان محل جراحی بینی را نام برد. همانطور که می دانید تعرفه های بیمارستان ها به لحاظ داشتن تجهیزات مختلف، متفاوت است.

جراحی بینی به چه روشهایی انجام می شود

عمل‌هایی که روی بینی انجام می‌شود به‌ طورکلی به دو صورت عمل بینی باز و عمل بینی بسته در بیشتر مواقع برای افراد انجام می‌شود. در عمل جراحی بینی و عمل‌های زیبایی  نقش جراح اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد بنابراین توصیه می‌شود برای انجام عمل بینی خود به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کنید.

جراحی بینی باز

در این روش علاوه بر ایجاد برش هایی در داخل بینی ، یک برش دیگر در ناحیه کلوملا یا به عبارتی پوست میان حفره های بینی ایجاد می گردد و پوست به طور کامل از روی بینی بلند می شود و مسلما در این روش جراحی بینی جراح بینی اشراف کامل تری به بینی دارد.

جراحی بینی بسته

در این روش تمامی برش های جراحی داخل بینی ایجاد می شود و پوست بینی به میزان بسیار کمی از اسکلت بینی جدا شده و توسط ابزار مخصوصی بالا نگه داشته می شود و جراح بینی اقدام به اعمال تغییرات روی بینی می نماید.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی های استخوانی از ایده آل ترین انواع جراحی بینی محسوب می شود که به دلیل داشتن پوست نازک و بافت و غضروف مستحکم و غالبا دارای نتایج مطلوب و مورد رضایتی است.

جراحی بینی گوشتی

بینی هایی که دارای پوست ضخیم و بافت و غضروف ضعیفی هستند را بینی گوشتی می گویند و جراحی بینی های گوشتی باید با تقویت غضروف ضعیف این جراحی را انجام دهند و نتیجه جراحی بینی های گوشتی غالبا مدل بینی طبیعی است.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به منظور رفع ایرادات ظاهری بینی فرد انجام می شود به نحوی که نتیجه جراحی بینی طبیعی می باشد و این نوع از جراحی بینی مناسب افرادی است که انتظار تغییرات چشمگیری روی بینی خود ندارند.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی با هدف بینی سربالاتر و کوچک تر انجام می شود که مناسب هر فردی نیست  و لازمه داشتن بینی فانتزی داشتن بافت و غضروف مستحکم و پوست نازک و داشتن اجزای صورت کوچک می باشد.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی زمانی که فرد از نتیجه جراحی بینی اولیه خود ناراضی باشد و تمام ایرادات بینی طی جراحی اولیه از بین نرفته باشد. این جراحی بعد از مدتی برای فرد دوباره انجام می شود  زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی بعد از یکسال می باشد که ترمیم اولیه بینی حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی بینی

تخصص جراح بینی

میزان شهرت و تخصص جراح بینی تاثیر زیادی در کاهش استرس فرد و همین طور در نتیجه جراحی خواهد داشت که همین امر در هزینه جراحی بینی  نیزتاثیر گذار است .

در صورتی که جراحی بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود شما به نتیجه دلخواه خود دست خواهید یافت، بنابراین صرفاً برای پرداخت هزینه کمتر جراح بینی خود را انتخاب  نکنید

و همچنین نمی توان گفت یک جراح بینی که هزینه زیادی دریافت می کند تخصص و تجربه کافی را دارد و برای اطمینان از کار و تخصص جراح بینی صرف نظر از هزینه جراحی بینی باید درباره تخصص و تجربه پزشک جراح تحقیق کنید و سوالات خود را از او بپرسید و عکس های قبل و بعد ازعمل بیماران او را ببینید و سپس می توانید از جزئیات جراحی و هزینه های جراحی بینی را از او بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.

محل انجام جراحی بینی

جراحی بینی را می توان در بیمارستان یا مراکز جراحی سرپایی و یا دربرخی مواقع در  مطب خصوصی جراحی انجام داد و قبل از عمل باید ازانجام جراحی بینی در مکان معتبر اطمینان حاصل کنید. بیمارستان ها به دلیل اینکه بیشترین تجهیزات و امکانات را دارند نسب به گزینه های دیگر هزینه بیشتری دارند. ولی انجام جراحی بینی در مطب خیلی  توصیه نمی شود.

روش جراحی بینی

همان گونه که می دانید روش انجام جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار متفاوت است و نوع روش انجام جراحی بینی در هزینه جراحی بینی تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به دشواری و پیچیدگی جراحی بینی، هزینه عمل بینی تحت تاثیر قرار می گیرد. با توجه به شرایط بیمار ممکن است برای تحت نظر قرار گرفتن شرایط بیمار نیاز به بستری شدن باشد که این امر نیز در تعیین هزینه جراحی موثر است.

استفاده از بیهوشی

در عمل جراحی بینی در صورتی که نیاز به بیهوشی باشد فرآیند بیهوشی توسط متخصص بیهوشی مدیریت خواهد شد  و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی و پرستار هوش بری کنترل می شود. استفاده از خدمات متخصص بیهوشی نیز در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار خواهد بود و اگر با توجه به تشخیص جراح بینی نیاز به بی هوشی نباشد ممکن است مقداری از هزینه جراحی بینی کاهش یابد اما استفاده از خدمات متخصص بی هوشی باعث می شود که بیمار در طول عمل جراحی بینی استرس نداشته باشد  و جراحی بینی با خیال راحت انجام شود.

دلایل تفاوت قیمت در جراحی زیبایی بینی چیست

 • یکی از دلایل مهم  تجربه جراح است اینکه جراحی انجام شده برای بیمار چندمین جراحی پزشک شما است.همین طور اگر جراحی ترمیمی باشد قاعدتا هزینه آن با اولین جراحی متفاوت خواهد بود.
 • دلیل دیگر وجود مشکلاتی غیر از زیبایی مثل اختلال پولیپ در بینی فرد است که در نتیجه جراحی تاثیرگذار است.
 • نیاز بیمار به پیوند بافت از بدن و یا گذاشتن بافت مصنوعی هم در قیمت جراحی موثر است.
 • در آخر تخصص پزشک نیزارتباط مستقیمی با میزان هزینه جراحی خواهد داشت

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی تهران

همان گونه که می دانید انجام عمل جراحی بینی به دلیل حفظ سلامت عملکرد تنفسی و عصب بویایی در حین جراحی بینی ، از حساسیت فراوانی برخوردار است بنابراین لازم است تا برای انتخاب جراح بینی تحقیق کنید و دقت کافی را به کار گیرید .

چرا که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و بدون عوارض و عدم آسیب به بافت بینی و ضمانت سلامت آن تنها به دست یک جراح بینی ماهر و با  تجربه میسر خواهد بود .

توصیه های جراح بینی تهران  قبل از انجام جراحی

 • شما باید آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است را به طور کامل انجام دهید.
 • به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی میل نکنید و ناشتا برای عمل مراجعه کنید.
 • به مدت دو هفته قبل بعد از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید چرا که باعث کند شدن روند بهبودی می شود.
 • آقاین باید پیش از مراجعه برای جراحی بینی ریش سبیل خود را بتراشند و به مدت یک هفته بعد از آن از زدن سبیل خود اجتناب کنند. بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند و تا 24 ساعت بعد از جراحی از آرایش کردن پرهیز نمایند.

آیا بهترین جراح بینی تهران در نتیجه جراحی تاثیرگذار است؟

در صورتی که تمایل به انجام جراحی بینی را دارید و به دنبال بهترین جراح بینی تهران هستید باید بدانند که حساسیت جراحی بینی  بالا است وباید در انتخاب بهترین جراح بینی دقت لازم را داشته باشید.

کسانی که می خواهند از نتیجه جراحی رضایت کامل داشته باشند باید پزشکی را انتخاب کنند که تجربه و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشد زیرا بهترین دکتر جراح بینی تهران با انجام این جراحی فرم زیبایی را به بینی شما خواهد داد بدون اینکه مشکلی در تنفس شما ایجاد شود

بهتراست قبل از جراحی مشاوره‌های که نیاز است را با چندین دکتر عمل بینی داشته باشید .در ضمن به یاد داشته باشید که این نوع جراحی کار فوق تخصص جراحی پلاستیک ومتخصص گوش وحلق بینی می‌باشد که با تحقیق و بررسی می‌توانید اسامی آن‌ها را در سایت جراحان ببینید و بهترین جراح بینی در مازندران را انتخاب نمائید.

عوارض جراحی بینی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد به دنبال بهترین جراح بینی تهران یا بهترین جراح بینی در محل زندگی خود می باشند ، عدم بروز عوارض است.عوارض جراحی بینی از مهم ترین دلایل افراد برای سرکوب کردن میل خود به جراحی بینی است.

خونریزی بینی ، بروز مشکلات تنفسی ، نامتقارن بودن بینی ، کج بودن نوک بینی و نپسنیدن فرم بینی ازمهمترین عوارض جراحی بینی محسوب می شود همان گونه که می دانید مهم ترین عامل برای جلوگیری از بروز عوارض ، میزان مهارت جراح بینی است.

البته این نکته نیز قابل ذکر است که  در هر جراحی امکان بروز عوارض وجود دارد ولی انتخاب یک جراح متخصص باعث می شود تا درصد بروز عوارض به کمترین میزان برسد.

بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه عوارض جراحی بینی نیاز است تا جراح بینی با مهارت  وتجربه بالارا انتخاب کنبد.

نکاتی در مورد انجام جراحی بینی

برای اینکه نتیجه رضایت بخشی  از عمل بینی یا رینوپلاستی  به دست آورید  نیاز است که بهتربن جراحان بینی تهران را انتخاب کنید و قطعاً دکتر مورد نظر با توجه به سابقه ی خوب می توانند در نتیجه جراحی تاثیر زیادی داشته باشد.

همچنین  بهتر است  بهتربن جراح بینی درتهران یا در شهر خود انتخاب کنید زیرا فرد می تواند مزایایی مثل حمل و نقل آسان تر داشته باشد ولی متقاضیان باید این موضوع را در نظر بگیرند که اگر جراح بینی ای که انتخاب کرده اند تجربه و تخصص  لازم را نداشته باشد عوارض زیادی رابعد از جراحی به دنبال خواهد داشت.مشکلات تنفسی و مشکلات ظاهری بینی از عوارض جراحی بینی محسوب می شود.

بنابراین این نکته را فراموش نکنید در صورتی که جراحی بینی  به خوبی انجام نشود فرد باید جراحی ترمیم بینی انجام دهد که نسبت به عمل بینی اولیه هزینه بالاتری دارد.در نتیجه  ازهمان ابتدا بدون در نظر گرفتن شهر ، بهتربن جراحان بینی را انتخاب کنید تا مجبور نباشید هزینه ای بابت جراحی ترمیمی بینی پرداخت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر فرخ سواددارAuthor posts

Avatar for دکتر فرخ سواددار

فوق تخصصی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / رتبه اول آزمون ورودی جراحی پلاستیک / رتبه اول برد کتبی جراحی پلاستیک / هیأت علمی دانشگاه و معاونت آموزشی گروه جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *